Şapkasız Çıkılmıyor! 2017 Modasının En Güzel Parçası Şapkalar | Hanımların Dünyası

loading...

Şapkasız Çıkılmıyor! 2017 Modasının En Güzel Parçası Şapkalar

Şapkasız Çıkılmıyor! 2017 Modasının En Güzel Parçası Şapkalar

Şapkasız Çıkılmıyor! 2017 Modasının En Güzel Parçası Şapkalar


Sadece soğuktan korumuyor. Tarz yaratıyor, fark yaratıyor, farkında kılıyor insanı. Durum böyle olunca, şapkaların çeşitleri de, modelleri de, renkleri de, tasarımları da birbirinden farklı olmaya devam ediyor. Yaz, kış, sonbahar, ilkbahar. Aslında bütün mevsimlerde kullandığımız şapkalar, doku, renk, kullanım özelliği değiştirerek başımızın üzerinde yer ediyor. Yazın sıcaktan koruyor, kışın sıcak tutuyor, ilkbaharın esintisinde havaya hava katıyor, sonbaharda ise uçuşan saçlara kartpostal etkisi bırakıyor.

Kışın tercih edilen bereler, kepler, yani yünlü ve pamuklu kumaşlar ne kadar revaçta olursa olsun, bir o kadar süs amaçlı kullanılan şapkalar da unutulmuyor. Hatta bazı insanların sözü olduğu kadar oluyor, şapkasız çıkılmıyor!

Kışlık Bere Şapkalar

Çok tatlılar ama değil mi? Sıcacık tutması, kolay takılması, rahat olması önemli. Maddi olarak da bütün bütçelerin karşılayabildiği bir aksesuar olduğu için, her çanta da, her el, bir bere taşıyor. Kadın ya da erkek ayrımı olmadan, renklerle, desenlerle, modellerle her daim adını zirvede taşıyan bere modelleri dolapta yerini alıyor. Üstelik pek çok seçeneği de bulunuyor. Sadece başı saran modeller değil, kadın ve erkeklerin kullandığı şapkalar artık biraz daha cool havaya bürünüyor. Arka kısma doğru bollaşan yapısı ile de salaş bir görünüm elde ediliyor. Seçeneklerin arttığı bere modellerinde, ucu açık modeller de adından bahsettiriyor. Boyunluk gibi kafaya geçiriliyor ve tam tepe noktada ipi kasılıyor. Arkaya doğru salaş bir görünüm kazanan şapka, özellikle tarz kadın ve erkeklerde gayet hoş duruyor. Bu bereler kadınlarda işlemeli bereler olarak da devam ediyor. Taş, ışıltı, aksesuar detaylarıyla şapkaya işlenen boncuklarla, berenin anlamı genişleniyor.

Fransız Usulü Kepler

Asil, kaliteli, farklı. Tam anlamıyla da bu. Yüzü ön plana çıkaran bu model, kadınların tercih ettiği bir aksesuar oluyor. Saçınızın rahat duruşu, yüzünüzün şapka ile ortaya net çıkışı, renk seçeneği ve herhangi bir kıyafetle rahat uygulanışı derken, ilk sıralarda adını duruyor. Kış sezonunda yine iddialı renkler kullanılmaktan kaçınılmıyor. Renkler, pembeler, bej ve toprak tonları kafaya uyum sağlıyor. Beyaz bir karın altında, beyaz bir Fransız kepi, çok da romantik duracağa benziyor.

Ponponlu Bere Cıvıltısı

Şu aralar oldukça popüler kendileri. Hareketli, cıvıl cıvıl ve kanınız kaynayan bir genç iseniz, zaten kafanıza yatmıştır bu tarz. Turuncu renginden, sarılara, mavilere, morlara, mürdümlere, siyahlara kadar uzayan bir renk skalası ile buyurun şapka cennetine. Spor şıklığı tercih edenler, salaş görünümden feragat etmeyenlere, botumu giyer, ponponumu takarım diyenlere, uçuk kaçık ruha çabuk girenlere, sevgiyle öneririz.

Salon Kadını Şapkası

Fötr şapka ile kovboy tarzı şapkanın, artistlik buluşu diyoruz biz. Başka bir tarza kaymadan, sadece şıklık, zarafet ve salon havasını üzerinde taşıyacağınız bir şapka. Büyük olan ebatları, bütün kafasını sararak, şık eldiven ve paltolarınızla kombinleyeceğiniz zengin bir aksesuar. Kendinizi ağır, cool, havalı ve resmi hissediyorsanız, geniş uçlu, kanatlı ve renk seçenekleriyle sizi kendine hayran bırakacak bu tarz şapkaları deneyin deriz.

Yumuşak Yapay Kürklü Şapkalar

Yapay kürkler, peluşlarla, uçuş uçuş olan tüylü dokular her zaman sıcak gelmiştir. Bunları birde şapkanızda kullandığınızda durum bir o kadar daha güzel hal alacak demektir. Görkemli, gösterişli, şirin ve havalı. Kartpostal gibi bir görünüm için, Eskimoların tarzını azıcık ucundan da olsa yakalamanız gerekecektir.

Tüllü Bere Havası

Gelişen moda anlayışı, yaratıcılıkta da sınır tanımıyor. Her yaşa, her zevke, herkese dememiz bu yüzden. Denedim, yaptım anlayışıyla mı ortaya çıkıyor bilinmez ama şapkalara da yüz görümlüğü eklendi. Duvak görünümünü andıran esprisi ile de pek çok alıcısı çıktı. Modern, esprili, iddialı. Tüllü bereler, oldukça havalı bir hızla gidiyor.

Jokey Şapkalar

Bu tarzda kullanılan her kombin farklı kılınıyor aslında. Botlarla, uzun çizmelerle, tayt ve tayt görünümlü pantolonlarla sık sık binicilik sporunu andıran moda trendi, yükselişini kaybetmiyor. Hal böyle olunca şapkalarda da aynı etki devam ediyor. Binici tarzı şapka modelleri moda sayfalarının vazgeçilmezleri arasında. Jokey tarzı şapkaları işlemler ve süslerle daha da havalı bir hale getirebilirsiniz. Tamamen yaratıcılığınız ve tasarımına rastladığınız modele kalmış.

Kepler, Kasketler

Kadın ve erkeğin sıkça kullandığı sade bir tarz. Kasket olarak da anılan kepler, özellikle erkeklerin de tercih ettiği bir model olarak sıralamaya giriyor. Özellikle orta yaş üzeri erkeklerin tercih ettiği siyah tarzda kasketler, kepler, oldukça bakımlı ve soğuktan koruyan bir görünüm olarak vitrinlerde de sokaklarda da yerini alıyor.

Şapkasız Çıkılmıyor! 2017 Modasının En Güzel Parçası Şapkalar Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb