Salatalığın Vücut Sağlığı için Faydaları | Hanımların Dünyası

loading...

Salatalığın Vücut Sağlığı için Faydaları

Salatalığın Vücut Sağlığı için Faydaları

Merhaba, sayın hanimlarindunyasi.com takipçileri sizlere bugün salatalığın ne gibi yararları olduğundan kısaca bahsetmek istiyoruz. Salatalık öncelikli olarak kadınlarımızı yüzlerine yaptığı maskelerden çok vucudumuzdaki toksinleri atmaya yardımcı bir besindir. Güzellik olarak 2.aşamada kalan salatalık aslında vücudumuza yaz aylarında nem desteği sağlar. Zayıf olan takipçilerimiz su kullanmak yerine günde 2 adet salatalık tüketmesi onlar için artı bir değer demektir. Salatalık kilo problemi olan takipçilerimiz için isebüyük bir nimettir , özellikle bu iki insan biçimini dile getirdik çünkü zayıflarda fazla su içmek parçalamaya yardımcı olur ve kilo aldırmaz , ama salatalık yiyerek susuzluğunuzu giderirsiniz. Kilolu bayanlarda ise su ile tüketildiğinde fazla parçalama yaparak yağ yakımına yardımcı olur. Esen kalın ve bizi takip etmeyi unutmayın…

Salatalığın dünyada en çok ekilen sebzeler arasında 4. Sırada yer aldığını biliyor muydunuz? Bağışıklık sistemini güçlendirmeden zayıflamaya, cilt güzelliğine olan etkilerinden baş ağrılarına kadar pek çok şeye iyi gelen salatalığın mucize faydaları saymakla bitmiyor.

Vücuda nem desteği sağlar

Gün içinde yeterli miktarda su içmek için vakit bulamıyorsanız, öğünlerinizde bol bol salatalık tüketin. Salatalığın yüzde 90’ını sudan oluşur ve gün içinde vücudunuzun kaybettiği su miktarını geri kazanmanıza yardımcı olur.

Vücudu içte ve dışta yanmalardan korur

Salatalığın mide yanmasını önleyen bir özelliği vardır. Ayrıca cildinize salatalık sürerseniz güneş yanıklarının da oluşmasını engellemiş olursunuz.

Toksinleri atar

Salatalık, vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar. Düzenli tüketildiğinde ise böbrek taşı oluşumunun önüne geçer.

Bağışıklığı güçlendirir

A, B ve C vitamini zengini olan salatalık, bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek olur ve vücuda enerji verir. Ayrıca zengin içeriği sayesinde vücudun günlük vitamin ihtiyacını da karşılar.

Zayıflamaya yardımcı olur

Yüzde 90’ı sudan oluşan salatalık, oldukça düşük kalorilidir ve kilo vermek isteyenler için muhteşem bir sebzedir. Öğünler arasındaki açlık krizini hafif bir şeyler ile bastırmak isterseniz salatalık tüketebilirsiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb