Sağlıklı Kilo Verme | Hanımların Dünyası

loading...

Sağlıklı Kilo Verme

Sağlıklı Kilo Verme

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir

saglikli-kilo-verme-puf-noktasi

Kilo sorunun insanlar için önemi arttıkça bu alanda yapılan çalışmalar, piyasaya sürülen ürünlerin çeşitliliği de hızla artıyor. Fazla kilonun en önemli sebepleri arasında hormonal bozukluklar, psikolojik temelli yeme bozuklukları, genetik faktörler, yüksek şeker içeren asidik ve düzensiz bir beslenme şekli ve hareketsizlik yer alıyor. Kilo kaybetmek için yapılan en önemli hatalardan biri güvenilirliği olmayan çeşitli ürün ve takviye gıdalar ya da şok diyet yöntemlerine başvurmak. Çok kısa zamanlarda çok büyük kilo kayıpları vadeden bu ürün ve diyetlerin ortak özelliği vücudu uzun süre aç bırakarak aslında uzun vadede daha yüksek seviyelerde kilo alımına sebep olmaları.

saglikli-kilo-verme-puf-noktalari

Vücudunuz uzun süreli açlık durumlarında beyninize tehlikede olduğu sinyalini verir. Bu da beyninizin vücut için yeterli beslenme olmadığı için alınan tüm gıdaları maksimum seviyede depolama yönelimini artırır. Vücutta besinler yağ olarak depolanır ve aşırı yağlanma da obezite olarak bilinen aşırı kiloluğa yol açar. Obezite başta kalp ve damar hastalıkları olmak üzere, şeker, yüksek tansiyon gibi bir çok hastalığın en önemli sebeplerindendir. Uzun vadede, verilen kiloları geri almadan kilo vermek için temel yaklaşım kesinlikle vücudu aç bırakmak olmamalıdır. Size uygun en önemli diyet ve egzersiz programının yani sağlıklı kilo verme yönteminin belirlenmesi muhakkak bir diyetisyen tarafından yapılmalıdır. Çünkü aşırı kilonun sebebi ve yağ yakma şekli herkes için farklılık gösterir. Bu durumda herkesi zayıflattığı iddia edilen ve diyet listeleri ya da ürünler sizin kilo kaybetmenizi sağlamayacağı gibi başka hastalıklara hatta ne yazık ki ölüme bile sebep olabilmektedir.

saglikli-kilo-verme-yontemi

Normal bir insanın hareketsiz bir gününde yaktığı toplam kalori miktarı bin üç yüz kalori civarındadır. Bu kalori değeri cinsiyet, yaş, kilo gibi etmenlere göre farklılık gösterebilir. Günlük yakılan kalori miktarını artırıp alınan kalori miktarını düşürmek sağlıklı kilo verme yani kilo kaybına sebep olabilir. Bir kilo yağ kaybetmek için yaklaşık olarak 7500 kalori yakmak gerekir. Ancak kilo kaybı için önemi olan tek faktörün kalori hesabı olmadığını unutmamak gerekir. Vücudunuzda depolanan fazla yağ aynı zamanda vücudunuzda depolanan vücut için yararlı olmayan asitlerin de depo yeridir. Bu yağları yaktığınızda depolanan asitte vücuda yayılacaktır.

saglikli-kilo-verme-yontemi

Bu yüzden yüksek asit içeren bir beslenme düzenine sahipseniz aldığınız kalori miktarı az bile olsa vücut yağ yakma eğilimde olmaz. Çünkü yağ yakıldığında vücudun zaten yoğun olan asit değeri yükselecektir. Bu yüzden kilo vermeyi amaçlayan birinin her şeyden önce asidik değil alkali besinleri tercih etmesi gerekmektedir. Asitlik derecesi en yüksek gıdaların başında yağ ve şeker oranı da yüksek olan hazır yiyecekler, özellikle gazlı içecekler gelir. Alkollü içecekler de yine asit oranı en yüksek içecekler arasındadır. Bunun dışında yüksek yağ içeren kızartmalar, yapay tatlandırıcı içeren hazır gıdalar, mayalı hamurdan yapılan unlu mamülleri, kırmızı et gibi ürünlerin yüksek asit içerdikleri bilinir. Beslenme düzeninize bol miktarda yeşil sebze, taze meyve ve zeytin yağı ekleyerek vücudunuzun asit seviyesini düşürebilir ve kilo vermeyi kolaylaştırabilirsiniz.

saglikli-kilo-verme-puf-noktalari

Sağlıklı Kilo Verme Resimleri

 

saglikli-kilo-verme-yontemlerisaglikli-kilo-verme-puf-noktasisaglikli-kilo-verme-yontemlerisaglikli-kilo-vermesaglikli-kilo-verme-yontemleri-nedirsaglikli-kilo-vermesaglikli-kilo-verme-nedirsaglikli-kilo-vermek

Sa?l?kl? Zay?flama Diyetisaglikli-kilo-vermek

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb