Sağlıklı Kilo Verme Yolları

Author

Categories

Share

SAĞLIKLI KİLO VERME TÜYOLARI

Tarafını Seç Ve Kilolardan Kurtul

Gençlerimizin ve büyük yaşı ilerlemiş insanların en büyük problemi bölgesel yağlanma ve göbek konusudur. Bunları dert etmek o kadarda problem olmamalı artık. Sizinle bu yazıyı okuduktan sonra uyguladıktan sonra fikirlerinizin ve kilolarınızın kaybolduğunu göreceksiniz. Bazı sitelerde çokça bulacağınız boş haberler veya bilgiler var. Öncelikle kendinizi bir spor salonuna yazdırın ve hemen ağırlığa başlamayın ilk ay veya duruma göre iki ay kardio yapın.

saglikli-kilo-ver

Nasıl Sağlıklı Kilo Verilir?

İlk istenilen kiloya ulaştıktan sonra ağırlık çalışın ki yediğiniz yiyecekler size göbek olarak veya yağ olarak değil de kas olarak alabilesin. Bizim insanlarımız çok yanlış düşüncelerde spor salonuna gider gitmez ağırlıklara atılıyorlar hemen kas yapmak istiyorlar bu yanlış bir düşüncedir. İlk İstenilen kiloya ulaşmak lazım . Amacınız ve iradenize saygı duyun ve ben kilo veremiyorum ne denesem olmayacak gibi düşüncelerden kurtulmalısınız. Belki içinizden Çok rahat konuşuyorsun diyebilirsiniz bana ama ben kısa zamanda kilo vermiş biri olarak sizi bu makalemde aydınlatmak istedim. Şimdi öncelik ile kilo vereceğinize inanmalısınız sonra gerisi gelecektir. Spor salonuna ilk başladığınız gün sağlıklı beslenme yolunda ilk adımınızı atmış olacaksınız. Yanlış okumadınız diyet değil sağlıklı beslenme diyet kelimesi herkesi korkutur.

Spora başladığınız zaman sıkılmadan koşu bandına çıkın ve koşmaya başlayın ve herkes kendine yetecek kadar çokça zorlanmadan koşmasını öneriyorum. İlk zamanlar bu uygulama sizi çok sıkabilir bunu müzik ile destekleyebilirsiniz müzik sizi moda sokacaktır ve bu konuda en önemlisi spor salonunda ağırlık çalışan veya vücutları fit olan insanların bakışlarını önemsemeyin ve siz hedefinize odaklanın.

Koşu bandında belirli bir dakika koşarak antrenmanınızı devam ettirin daha sonraki günlerde aynı sürede daha fazla koşmaya yani koşu bandının hızını arttırabilirsiniz bu size kalmış. Benim önerim size bu uygulamada ritmik yürüyüşler yaparak birden hızlanıp 2-3 dakikalık koşular yapmanızdır ama koştuktan sonra 1-2 dakika düşük tempoda yürümeyi ihmal etmeyiniz. İlerleyen zamanlarda bu hızı siz kendiniz arttıracaksınız zaten bir yerden sonra size yetmeyecek kıvama gelecektir.

Koşu bandından sonra bisiklet çevirme ile devam etmelisiniz ve bu sırada sık sık su içmeyi sakın ihmal etmeyin. Fakat sık sık ama az az içmenizi öneriyorum bu sayede şişmeyip daha fazla uzun yürüyebilir veya koşabilirsiniz. Az Az su içmenin nedeni ise yapacağınız antrenmanlarda kaslarınızın suyunu kontrol altında tutmanıza fayda sağlamaktadır. Kondisyon Bisikleti çevirmek size sıkıcı geliyor ise telefonunuz ile zaman geçirebilirsiniz bu sizi spor yaparken de zorlamaz ve 15-20 dakika çevireceğiniz zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Size önerim kondisyon bisikleti çevirirken dakika gösteren yeri havlunuz ile kapatmanız ve telefonunuza dalabilirsiniz emin olun zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız bile. Bu çalışmalarınız bittikten sonra istediğiniz gibi mekik çekebilirsiniz fakat kendinizi zorlamayacak kadar şunu unutmamak gerekir ki mekik göbek eritmez.

Dengeli Beslenerek Nasıl Sağlıklı Kilo Verilir?

Mekik: Spor yapan insanların karın kaslarını sıkılaştırmak ve güçlendirmek amaçlı yaptığı karın egzersizleridir. Öncelik ile kilo vermek için bu gibi egzersizler yeterli olacaktır. Spor salonlarına yetecek bütçeniz veya zamanınız yok ise akşam veya sabah yürüyüşleri ve koşuları yapabilir siniz. Ama bu süreyi biraz arttırmanız gerekmektedir.

Mesela 30-35 dakikalık yürüyüş yapabilirsiniz. Artık Belediye parklarında gerekli alet ve edevatlar vardır bu konuda da sıkılırsanız yanınıza bir arkadaşınızı alabilirsiniz veya yine müzik ile destekleyebilirsiniz. Beslenmede Dikkat Edilmesi Gerekenler Öncelikle ekmeği bırakmayı denemelisiniz bu size büyük bir katkı sağlayacaktır ve en önemlisi bir zaman tavada yumurta kırmamaya çalışın yumurtayı daha çok haşlama yapmanızı öneriyorum. Haşlamada ise kayısı diye tabir edilen kıvamda ayarlamanızı öneriyorum ve günde 1-2 adet sabahları olmak üzere tüketebilirsiniz. Haşlanmış yumurta hem sizi gün boyu tok tutmaya yarayacak hem de günlük kaliteli protein ihtiyacınızı karşılamanıza olanak sağlayacaktır.

Ben öncelik olarak kalori hesabı yapmanızı öneriyorum internet sitelerinde bununla ilgili yaklaşık ölçümleri ve bilgileri bulabilirsiniz. Örnek verecek olursak patates kızartması yiyeceksiniz ama dengeli beslenme yolunda adımını attınız bu konuda sizi caydıracak kalori bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu ulaştığınız bilgiler dahilinde yediklerinize daha çok dikkat etmeyi öğreneceksiniz. Yemek Yemeden önce size önerim bu sitelerdeki besin miktarlarının kalorilerine bakarak yemeğinizi ona göre şekillendirmenizdir. Öncelikle ekmeği bırakmalısınız bırakamazsanız en aza indirmeye bakın. Çünkü bu yolda en büyük düşmanınız ekmek olacaktır.

Sağlıklı Kilo Vermenin Altın Kuralları

Sabahları günün ilerleyen saatlerinde acıkmamak adına 1-2 dilim tüketebilirsiniz ama yine söylüyorum ekmeği bırakmalısınız. Ekmeği bırakın ve dilediğiniz besinden tüketebilirsiniz bu süre zarfında pilav, bulgur ve makarna gibi besinlerden uzak durmanız gerektiğini hatırlatırım. Akşam yemeklerinde ise çorba veya başka yemek dilediğiniz kadar yiyin fakat ekmek asla tüketmeyin ekmek sizin karnınızı şişirir ve doygunluk hissi verir fakat doygunluk hissi yanında hazımsızlık hissiniz yükseltir.

Akşam yemeklerinde ET ve Et ürünlerini gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. Ben bazen spordan geldiğimde bile et ürünü tüketiyordum ve ona rağmen kısa sürede istediğim kiloya ulaştım. Yemeğiniz bitti sıra geldi en önemli noktaya yemekten sonra dengeli beslenen insan asla tatlı yemez eğer canınız tatlı çekiyor ise ballı süt içebilirsiniz bal yiyebilirsiniz bal bize verilen en güzel şeker karşılama besinidir. O yüzden yemeklerden sonra tatlı alışkanlığımızı bırakmalıyız bu kötü bir alışkanlıktır.

Tatlı ihtiyaçlarınızı öğlen az bir porsiyon ile giderebilirsiniz öğlen vakti metabolizmanın en çok çalıştığı zamandır bu yüzden günlük yemek istediğiniz şeyleri az miktarlarda öğlen 12-2 arası tüketmelisiniz. Hem bu sayede yediğiniz şeyleri yakmanızı ve yağlanma oranını düşürecektir. Yemekten sonra önermememin nedeni ise saat 20:00 dan sonra metabolizma çalışmasının günün diğer saatlerine göre asgari miktarda olmasıdır ve yakımı zor olan zamandır.

Akşam saat belirli saatlerden sonra yemek yemeyin onun yerine kendinize güzel meyveli yoğurtlar hazırlayabilirsiniz meyveli yoğurta ise tat vermek amaçlı biraz bal ekleyebilirsiniz. Suyun Zayıflama konusunda Zararları Herkes suyun ne kadar yararlı bir besin olduğunu bilir. Suyun insan vücudunda başlıca faydaları vardır su eksik kalırsa vücutta aşağıdaki düzensizlikler meydana gelmektedir.

– 1’lik su eksikliğinde ısı düzeniniz bozulur ve performansınızda bir düşüş olur.

– 4 ‘te Vücut ısınız düşer ve çokça susuzluk hissedersiniz

– 5’te vücut performansınızda ciddi düşüşler yaşarsınız.

– 6’da baş ağrısı, yorgunluk

– 7 ‘de Halsiz hissetme ve vücutta titremeler meydana gelir.

– ’da Bilinciniz yerinde olmayacaktır.

– ’de Elden ayaktan düşme tabirini yaşayabilirsiniz ve ölüme yaklaşabilirsiniz.

– ’lik eksiklikte

Author

Share

Önceki İçerikBephantol Plus
Sonraki İçerikAyrıntılı Ultrason