Sağlıklı Diş Beyazlatma Yöntemleri | Hanımların Dünyası

loading...

Sağlıklı Diş Beyazlatma Yöntemleri

Sağlıklı Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma yolları hemen hemen herkesin sık sık öğrenmeye çalıştığı bir konu olduğundan bugün sizler için diş beyazlatma yöntemlerini anlatacağız. Bilindiği gibi dişler zaman içerisinde çeşitli etkenlerden ötürü sararmaktadır. En büyük etkenler arasında, sık sık diş fırçalamama, kahve tüketimi ve sigara içimi yer alıyor. Peki ama sararan dişler nasıl bembeyaz bir inciye dönüşür? Haydi, bugün sizlere diş beyazlatma yöntemlerini anlatarak bu sorundan sizi kurtaralım.

beyazlasin

Diş Beyazlatma Yolları Nelerdir? Diş beyazlatma yollarından ilkini ve en etkilisini şimdi sizlerle paylaşacağız. Hazırsanız hemen mutfağa gidip bir miktar tuzu tabağa koyun. Evet yanlış duymadınız, sadece tuz ile dişlerinizi beyazlatmak mümkün! Şimdi yapmanız gereken tek şey, dış fırçanızın üzerine macunu sürdükten sonra bir miktar tuzu macunun üzerine serpmek… Dişlerinizi bu şekilde haftada iki kere fırçalarsanız bembeyaz dişlere kavuşacağınızı göreceksiniz.

Zaten ilk fırçalamada etkisini gösterecektir. Diğer bir diş beyazlatma yöntemi, limondur. Limon içerdiği asit nedeniyle dişinizin sararan bölümlerini onarmaktadır. Limonu rendeleyebilir veya suyunu sıkabilirsiniz. Sonra da yapmanız gereken şey, limonu dişlerinize küçük hareketlerle yedirmek. Dişlerinizin yavaş yavaş beyazladığına şahit olacaksınız. Bir de en çok diş beyazlatma yöntemi olarak karbonat öneriliyor.

disler

Yalnız biz size bu öneride bulunmaktan yana değiliz. Çünkü yapılan araştırmalara göre karbonat diş minesinde çatlamalara neden olmaktadır. Bunun sonucunda dişlerinizi yavaş yavaş kaybedebilirsiniz. Bu nedenle karbonatı denemenizi önermiyoruz.

loading...
Etiketler:, ,

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Sirinova aytac diyor ki; 10 Eylül 2016 - 13:31

Cantaya bayildimmmm.Harika

CEVAPLA

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb