Saçlarım Çok Dökülüyor Ne Yapmalıyım | Hanımların Dünyası

loading...

Saçlarım Çok Dökülüyor Ne Yapmalıyım

Saçlarım Çok Dökülüyor Ne Yapmalıyım

Saçlarım Çok Dökülüyor Ne Yapmalıyım

 

Hem kadınların ve hem de erkeklerin saçları çok dökülen insanların gittikçe problemleri oluşur. Saçlarınız çok dökülmeye başladıysa o zaman mutlaka kan tahlili yaptırmalısınız. Uyku düzeninizi gözden geçirin ve beslenmelerinize de dikkat etmelisiniz. Demir eksikliğiniz ve tiroid beziniz az ya da yüksek olduğu zaman saçlar dökülmeye başlar. Bütün bunlar saç dökülmesinin sebepleri olmaktadır. Bunu sakın unutmayınız. Uzmanların çoğu der ki saç dökülmesinin tedavisi sadece strestten ve yorgunluktan uzak durmanız lazımdır. Uykusuzluğunuzu giderin ve beslenmenize dikkat edin diyor.

Saçlarım çok dökülüyor ne yapmalıyım diye soranlara cevabımız bu sitede yer almaktadır. Bayanlara saç dökülmesi hakkında bazı vereceğim tavsiyelerim vardır. Bayanlar sık, sık saçlarına fön makinesi çekiyorsa saç dökülme sorunu artar. Fön makinesinden uzak durmalısınız. Saçlarınızı güneşe çıkarıp havalandırmalısınız. Saçlarınızı her gün ıslatarak tarayınız. Her banyodan sonra saçlarınıza saç kremi uygulayın. Bunları yapmaya başladığınız zaman saçlarınız daha az dökülecektir. Ayrıca saçlarınıza uyguladığınız şampuan miktarı nohut kadar olmalıdır. Çoğu insan bu uygulamayı yanlış yapar ve saçlar bu sebepten dolayı da çok dökülüyor. Saçlarım Çok Dökülüyor Ne Yapmalıyım,Hele ki banyo sırasında çok dökülüyor.

Elinize çok fazla şampuan değilde az miktarda şampuan alarak saçlarınızı yıkamalısınız. Saçlarınıza uygun olan şampuan türünü seçin. Ayrıca da şampuan ile birlikte verilen saç kremini kullanmayınız. Saç kremini ayrı almalısınız ve şampuanınız dan farklı marka da olmalıdır. Bu saydıklarımız saç dökülmesini durduracaktır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Saç dökülmesi normaldir. Ama her geçen gün saç dökülmesinde artış varsa mutlaka bir uzmana danışmanızı tavsiye ederim. Çünkü saç dökülmesinin çeşitli sebepleri olabiliyor. Demir eksikliği ve kansızlıktan da kaynaklanabiliyor. Saçlarınızı çok fazla örgü ve topuz modellerini yapmayın. Çok fazla yaptığınız zaman saçlar harap olmaya başlar ve havasız kalır. Bu saç modelleri yapanların da saçları çok dökülüyor.

Kadınlarda da artık kellik sorunları meydana geliyor. Hamileliklerde de bayanlar hormonal değişiklikler yaşadıkları için saçlar hamilelik döneminde dökülmesi normal görülür. Ancak hamilelikten sonra da hala saç dökülmesi devam ediyorsa yazdığımız önerilere de uyun. Eğer tekrar dökülüyorsa o zaman uzmana başvurunuz. Aynı zaman da menepoz döneminde olan bayanların bile kaşları, kirpikleri ve saçları dökülebiliyor. Eğer bütün bu döküntüler çoksa saçlarınıza yeteri kadar bakım yapmıyorsunuz ve ya menepoz döneminden dolayı uyku problemleri de yaşandığı için de saç dökülmesi kadınlarda daha fazla olmaktadır.

Erkeklerin çoğunda saç dökülmesi genetiktir. Erkeklerin ya babasında ya da en yakın akrabalarında saç dökülme yaşandığı için kendisinde de yaşanır. Buna genetik saç dökülmesi diyoruz. Ama genetik olmayan erkeklerde de saç dökülmesi yaşanır. Bunların sebebi de aşırı kansızlık, şeker hastalığı ve tiroit bezlerinde düzensizlik varsa saç dökülmesi erkeklerde de yaşanabiliyor. Bunlara dikkat etmek lazım ve gereken tahlilleri de yaptırmalısınız. Beraberinde sinir, üzüntü ve aşırı yorgunluktan uzak kalmanız gerekmektedir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb