Saça Rasta Modeli Yapımı Rastalı Saç Videolu | Hanımların Dünyası

loading...

Saça Rasta Modeli Yapımı Rastalı Saç Videolu

Saça Rasta Modeli Yapımı Rastalı Saç Videolu

Yurtdışında dreadlock olarak bilinen saç türü. Rasta saçın bakımı zordur herkes cesaret edemez. Ama rasta yapanların saçları da çok ilgi çeker bunu hepimiz biliyoruz. Çoğu bayan veya erkek dikkat çekmek için rasta yaptırır. Aşağıda ki videoda rasta’nın nasıl yapıldığı göteriliyor sonuna kadar izlemenizi tavsiye ederim…

Rasta genelde siyahilerin saçlarını tutamlara ayırarak sık sık örmekle uygulanan bir saç örgüsü modelidir.

Rasta yapılırken nelere dikkat etmeli bal mumu nasıl yumuşatılmalı.

Rastaya başlarken saçlar istenen kalınlıkta ayrılır. İncerasta yaparken 2 cm ebadında, kalın rasta yaparken 4 cm ebadında ayırmak gerekir. Daha kalın ayrılan saçlar rasta da pek sağlıklı olmamaktadır. Ayrılan saç tutamı önce hafifçe krepelenip ikiye ayrılır. İkiye ayrılan saça dipten düğüm atılarak saçın açılmasına izin vermeden dipten sıkı bir şekilde krepelenmeye başlanmalıdır. Krepe demir (örnekteki resim gibi) ince dişli tarakla atılırsa daha iyi olur.

Yoksa normal ince sık dişli tarakta olabilir. İyice krepeyle tiftiklenen saç reçinesi bol sertleştirici ile elde yuvarlanarak terbiye edilir.Aktardan alıp ısıtıp Hint yağıyla yumuşattığımız balmumunu donma derecesine gelmeden saçların üzerine oklavayı avucumuzda nasıl yuvarlıyorsak saçlarda yuvarlayarak sürülür yuvarlama işlemi çok sert dikkatli yapılmalıdır saçlar rastalandıktan sonra hepsi bağlanıp birkaç gün beklemeye alınır rasta yaptıran kişi devamlı olarak rastası oturana kadar saçlarını ovalatmalıdır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Filiz Çorlu diyor ki; 10 Mayıs 2013 - 18:42

Merak ettim google da baktım da yahu nasıl yaşıyorsunuz o rastalı saçlar ile anlamıyorum çok tuhaf duruyor onu geçtim bakımı zor değil mi rastalı saçın.

CEVAPLA
Sinem pınar diyor ki; 26 Nisan 2013 - 13:48

Rastalı saç kullanımı zordur evet. Ama sizi herkesten farklı gösterir bundan emin olabilirsiniz farklı görünmek istiyorsanız rasta saçı tavsiye ederim.

CEVAPLA
Necla diyor ki; 24 Nisan 2013 - 05:24

Saça rasta yapanlara bayılıyorum yaa bende rasta yaptırmak istiyorum ama bakımını yapabilirmiyim bilmiyorum.

CEVAPLA
rastaroots diyor ki; 19 Nisan 2013 - 15:16

Facebook’ta da rasta ile ilgili bilgiler buldum.

CEVAPLA
busebalaban diyor ki; 5 Nisan 2013 - 23:25

Teşekkürler bilgilendirme için. Aslında saça rasta yapımı burada yazılanlardan biraz farklı oluyor ama yinede güzel bir içerik.

CEVAPLA
1

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb