Saç Uzatmak İçin 10 Doğal Yöntem

Author

Categories

Share

Biz kadınlar, saçlarımızın sağlıklı ve uzun olması için elimizden geleni yapıyor ve birçok yöntem deniyoruz. Hatta bunun için hiçte sağlıklı olmayan saç kaynaklara başvuranlarımız var. Fakat saçınen doğal biçimde uzaması çok önemli. Saçın sağlıklı ve çabuk uzaması için uygulamamız gereken belli başlı kurallar var. Bu püf noktalar ya da kurallar ile saçımız daha sağlıklı ve çabuk uzayacaktır.

Saçın Sağlıklı ve Çabuk Uzaması İçin 10 Kural

1- Kestirin
Saç Uzatmak İçin 10 Doğal Yöntem (1)Saç uzamasında en önemli etken saçın 6-8 hafta arayla kestirilmesidir. Çünkü kırılan ve yıpranan saçlarda uzama durur ve bu saçlar sağlıksız görünür.

2- Tarayın
Saçı taramak köklerdeki kan dolaşımı arttırır ve saçın uzamasını sağlar. Eğer taradıkça dökülmüyorsa her saç günde mutlaka iki kez taranmalıdır.

3- Bakım Yağları
Saçın parlaması ve daha dolgun görünmesi için bakıma ihtiyacı vardır. Haftada en az iki kez saça bakım yapılmalı ve bu bakımda zeytinyağı, bademyağı veya Hindistan cevizi yağı kullanılmalıdır.

4- Fön ve Düzleştiriciden Uzak Durun
Saçı en çok kıran ve incelten uygulamalardan biri fön makinesi ile kurulmak, fön çekmek veya düzleştirmektir. Bu uygulamalardan olabildiğince uzak durulmalıdır.

5- Doğru Beslenin
Beslenme, saç sağlığı için çok önemlidir. Saçın daha sağlıklı bir görünümde olması için yumurta, et, süt ürünleri, sebze ve meyve tüketilmelidir.

6- Bol Su Tüketin
Su; cilt, metabolizma, iç organlar ve saç sağlığı için büyük önem taşır. Bol su tüketmek, saç derisini ve köklerini güçlendirerek daha sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar.

7- Sıcak Sudan Kaçının
Fazla sıcak su cilt ve deri için zararlı olduğu kadar saç için de zararlıdır. Sıcak su, saç diplerini kurutarak saçın sağlıksız ve yıpranmış gözükmesine neden olur.

8- Duşta Elma Sirkesi Kullanın
Elma sirkesi saç diplerini temizleyerek güçlendirir. Haftada bir veya iki kez, duştayken saçları sirkeli su ile yıkamak oldukça sağlıklıdır.

9- Kimyasal Ürünlerden Uzak Durun
Kimyasal ürünler saça en çok zarar veren maddelerdir. Bunların yerine doğal bakım yağları veya ürünleri kullanılmalıdır.

10- Saç Diplerinize Masaj Yapın
Parmak uçları ile saç diplerine yapılan masaj kan dolaşımını arttırır ve saçın çabuk uzamasına yardımcı olur.

Author

Share