Saç Uzatma | Hanımların Dünyası

loading...

Saç Uzatma

Saç Uzatma

Saç Uzatma

sac-uzatma

Saç uzatma yolları olarak en başta söylenecek iyi bir saç bakımı ve dengeli beslenme olarak yapılacak işlemlerdir. Bunun sonrasındaki işlemler saçın yapısına göre vereceği tepkinin detayları ile ölçülebilir. Saçlar bayanlar ve erkekler açısından ilgilenilmesi gereken vücut bölümlerinden olduğundan ve görselliklerini yaptıkları saç modelleriyle şekillendirdiklerinden önemli bir husus olmaktadır. Özellikle bayanlar acısından stresli anların atlatılması kuaförlerde yapılacak muhabbetler sayesinde ve bu sırada saçlarına verdikleri değişik modeller ve renkler ile streslerini dağıttıklarını bilinen bir gerçektir. Bütün bunların yanında saçları uzun olan bayanlar daha da uzatmak için çaba sarf etmektedirler. Bu aşamada yapılacak doğal saç uzatma yöntemleri olarak bir çok farklı uygulama bulunmaktadır. Bunlar çeşitli yağlar ve bitkisel kaynaklı kürler olmaktadır.

Saç uzatma yöntemi olarak saçlarınızın parlak veya bakımlı bir görünümlü olmasını isterseniz Jojobo yağı Lavanta yağı Biberiye yağı Kekik yağı Sedir ağacı yağı Bu maddeleri bir karışım haline getirerek kısık ateş üzerinde ısıttıktan sonra saçınızın diplerine ve derisine masaj şeklinde yedirerek sürünüz. Sürdüğünüz bu karışım saç köklerini canlandırırken kafa derisi hücrelerini trombosit yönünden zenginleştirerek yağ tabaka içerisinde saçların daha sıkı tutunmasını sağlamaktadır. Saç uzatma olarak bir başka yöntem ise yumurta akı uygulamasıdır. Yumurta akını bir kap içerisinde karıştırdıktan sonra saçlarınıza boya yaparcasına iyice sürdükten sonra streç film ile saçlarınızı hava almayacak şekilde sarınız. Birkaç saat bu şekilde bekledikten sonra ılık su ile saçlarınızı güzelce temizleyiniz. Bu sayede parlak, canlı ve dolgun saçlar elde edebilirsiniz.

Saç uzatma olarak kür uygulamasında günlük elma sirkesi kürü saçlarınıza ve saç köklerine destekleyici besin maddesi olarak saç köklerini besleyecektir. Üzüm çekirdeği yağı saç diplerinize masaj yaparcasına sürdüğünüzde saçlarınızın en kısa sürede uzadığını fark edeceksiniz. Saç uzatma yollarından sayılacak bir çok yöntem olmakla birlikte saçların nemli kalması saçların doğal olarak kendiliğinden uzamasını sağlayacaktır. Saç bakımında dikkat etmeniz gereken saçlar kesinlikle ıslak durumdayken taranmamalıdır. Bu şekilde yapılan bir işlem saçların güçsüz olmasını sağlayarak kırılarak dökülmesine sebep olacaktır. Ayrıca saçlarınızı yıkarken saç diplerini kullandığınız şampuan veya kremlerle birlikte ovma işlemini yaparken masaj tekniği uygulanmalıdır. Bu şekilde saçların yağlanması ve saç derisine daha sağlam tutunmasını sağlarken deri üzerindeki hücrelerde uyarılarak kan dolaşımına hız kazandıracaktır.

Deri üzerindeki kan dolaşımı saçlara gidecek vitamini hızlandıracağından saçlar daha hızlı uzayacaktır. Saç uzatma konusunda saçların sürekli yıkanarak temiz olması saç diplerinin hava almasını sağlayarak kendiliğinden canlanmasını ve güçlü bir yapıya sahip olmasını sağlayacaktır. Bütün bu işlemlerin saç uzatma yolunda en önemli olanı saçlara kına uygulamasıdır. Kına saçı her şekilde beslerken güneşin zararlı ışıklarından da koruyarak çevresel faktörlerin etkisini en aza indirecektir. Saçlara uygulanacak kına saç rengini değiştireceği için fazla tercih edilmese de en etkili yöntem olması tercih edilmesini sağlamaktadır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb