Saç Uzatan Maske

Author

Categories

Share

Saç Uzatan Maske Tarifi

 

Saçlar, şüphesiz ki bir kadının güzelliğini ön plana çıkaran ve bakımlı gösteren önemli bir aksesuar. Kimi kadın kısa saçlardan hoşlanırken, kimi kadın içinse uzun, parlak ve göz alıcı saçlara sahip olmak adeta güzelliğin vazgeçilmezidir. Ama bazen saçlardaki kırıklar bazen de boya, saçı düzleştirmek, dalgalandırmak gibi işlemler yüzünden saçlar hasar görmekte ve daha sağlıklı bir görünüm için çoğu kadın çareyi saçlarını kestirmekte bulmaktadır. Oysa ki saçları kestirmek geçici bir çözümdür. Uzayan saçlar tekrar kırılmakta ve onarılamayan saç tekrar kısaltılmak zorunda kalmaktadır. Ne kadar saç korunmaya çalışılsa bile bazen doğal ve iddialı bir bakıma ihtiyaç duymaktadır. Eğer sizde gördüğü işlemlere rağmen kırılmayan, hasar görmeyen, sağlıkla ve hızla uzayan saçlara sahip olmak istiyorsanız saç uzatan maske tarifini mutlaka uygulamalısınız.

Saç Uzatan Maske İçin Malzemeler Bir yemek kaşığı hindistan cevizi yağı Bir yemek kaşığı zeytinyağı İki yemek kaşığı bal Bir yumurta Hazırlanışı Öncelikle yumurtayı bir kapta iyice çırpıyoruz. Yumurtanın sarısı ve beyazının birbirine karıştığından emin olduktan sonra sırasıyla hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ve balı yumurtaya ekliyoruz. Yaklaşık beş dakika kadar karıştırdıktan sonra maskemiz kıvama ulaşacak ve uygulamaya hazır hale gelecektir.

Uygulama Karışımın hepsini saçın köklerinden başlayarak, uçlara doğru yedirerek uyguluyoruz. Uygulamayı mutlaka saç derinize, parmak uçlarınızla masaj yaparak destekleyiniz. Bu uygulama şekli kan akışını hızlandıracağı için saçınızın uzamasını kolaylaştıracaktır. Maskeyi saçınızda minimum 30 dakika, maksimum geceden sabaha kadar bekletebilirsiniz. Gece maskeyle yatacaklar yastığına bir havlu serer ve saçlarına bone takarlarsa maskenin etrafa bulaşmasını önlemiş olacaklardır. Saç uzatan maske  içindeki malzemelerin saça etkileri Hindistan cevizi yağı: Saç derisini ve saçın uçlarını nemlendirme özelliğine sahiptir. Bu sayede saçın uzamasını hızlandırır. Ayrıca, hindistan cevizi yağı mega 3 asidi içerdiğinden saçları hem korur hem de hacim verir. Zeytinyağı: Kuru ve yıpranmış saçları nemlendirerek onarır. İşlem görmüş saçta kırılmaları önler. Bal: Saçları kirden arındırır ve aynı zamanda saçı besler, yumuşatır. Yumurta: Yumurta, içeriğinde bulundurduğu protein sebebiyle saçın uzaması için gerekli olan protein miktarını karşılar. Yumurtanın içinde bulunan protein saç tellerini güçlendirir.

Saç Uzatan Maske Resimleri

 

Author

Share