Saç Uzatan Doğal Ev Yapımı Maskeler

Author

Categories

Share

Saç Uzatan Doğal Ev Yapımı Maskeler

 

 

Bayanlar için saçlarının ne kadar önemli olduğu aşikârdır. Bu nedenle saç bakımı ve saçlarının sağlıkla uzaması için neredeyse her yöntemi denemektedirler. Ancak, her zaman denenen yöntemler işe yaramamakta, hatta çoğu zaman boş yere para kaybı yaşanmakta ve saçların sağlığı da bozulmaktadır. Böyle durumların yaşanmaması için evde doğal malzemelerle yapılan maskeler bayanların imdadına yetişmektedir. Ev yapımı maskeler evde bulunan doğal malzemelerle yapıldığı için hem fazla maliyetli olmamakta hem de doğal oldukları için saçlara daha fazla zarar vermemektedir. Saçlarının sağlıklı bir şekilde uzamasını isteyen bayanların evdeki doğal malzemelerle kolayca yaparak uygulayabileceği saç uzatan doğal ev yapımı maskeler ve tarifleri bu yazımızda sizlere sunulmaktadır.

Saç Uzatan Maske Tariflerinde Kullanılan Malzemeler Doğal malzemelerle hazırlanan ev yapımı saç uzatma amaçlı maskelerde kullanılan malzemelerin ortak özelliği saçları sağlığına kavuşturarak ve kırılmalarını önleyerek uzamasını teşvik etmeleridir. Sözü edilen malzemelerin başında zeytinyağı ve yumurta gelmektedir. Bu iki malzeme saçı besleyerek ve yumuşatarak kırılmasını önlemekte ve böylece sağlıklı bir şekilde uzamasına neden olmaktadır. Nemlendirerek ve besleyerek yararlı olan saç uzatan doğal ev yapımı maskeler malzemelerinden diğerleri süt, yoğurt, Hindistan cevizi yağı ve bal olarak sıralanabilmektedir. Nemlendirme ve saçın beslenmesini sağlama dışında limon ve elma sirkesi gibi malzemeler saç yağlanmasını önleme yoluyla saç uzamasına faydalı olmaktadır. Çünkü yağlı saçlar iyi beslenemedikleri için kırılma, dökülme ve uzamama gibi sorunlar bu saçlarda çok sık görülmektedir.

Saç Uzatan Maske Tarifleri Önceden de belirttiğimiz gibi yukarıda sıraladığımız saç uzatma özelliği olan malzemeler tek başına kullanıldığında da fayda sağlamaktadır. Ancak, daha etkili maske tarifleriyle kısa sürede saçlarınızı sağlığına kavuşturmak ve uzamasını sağlamak istiyorsanız 2 mucizevî maske tarifini sizler için açıklıyoruz. Nemlendirerek Uzamayı Teşvik Eden Yoğurt Maskesi Saç uzaması için saç derisinin yeterli neme sahip olması oldukça önem taşımaktadır. Yeterince nemlendirilmeyen saçlar zamanla kırılma ve dökülmelere maruz kalmakta, ayrıca uzaması da durmaktadır. Saçlarınızda nem sorunu olanlar saç uzatan doğal ev yapımı maskeler içinden yoğurt maskesinin nemlendirici etkisinden nem kaynağı olarak yararlanabilmektedir.

Maskeyi hazırlamak için bir kâsede 1 çay kaşığı elma sirkesi, 1 çay kaşığı bal ve 2-3 yemek kaşığı yağsız yoğurdu karıştırıp saçlarınıza iyice masaj yaparak yedirin. Yaklaşık 15-20 dk maskeyi saçınızda bekletin. Daha sonra önce ılık suyla ardından doğal bir şampuanla saçlarınızı yıkayarak temizleyin. Besleyerek Uzamayı Sağlayan Yumurta Maskesi B 12 ve D vitamini gibi saçları uzatma etkisi olan besinlerce zengin yumurta maskesini hazırlamak için 1/2 su bardağı süt, 1 adet çiğ yumurta, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 adet limonun suyunu iyice karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi parmak uçlarınızı kullanarak saç derisinden başlamak üzere tüm saçınıza yedirin. 15-20 dk bekledikten sonra maskeyi yıkayarak temizleyebilirsiniz. Bu maskeyi haftada 1-2 kez düzenli uyguladığınızda saçlarınızın uzama hızına sizler de şaşıracaksınız.

Author

Share