Saç Nasıl Uzatılır | Hanımların Dünyası

loading...

Saç Nasıl Uzatılır

Saç Nasıl Uzatılır

Doğal Yöntemlerle Saç Nasıl Uzatılır

saclar-nasil-uzatilir

Sağlıklı bir şekilde, doğal yollardan hızlı ve güzel saçlara kavuşmak ve saçları uzatmak için rehber niteliğindeki makalemizi mutlaka okuyun. Saç nasıl uzatılır? Uzun saçın bakımı nasıl olur? Saçlarımızın da canlı olduğunu bilmeliyiz ve buna göre davranmalıyız. Bedenimize ne verirsek karşılığında onu alırız, unutmayın hanımlar. Şelale gibi çağıldayan upuzun, gür, canlı, parlak ve baş döndüren saçlara hangi kadın kavuşmak istemez ki? Egzersiz ve spor yaparak, sağlıklı beslenerek, arada saçlara doğal bakım yaparak bunu başarmak mümkün. Saçlarınız kırılmadan kaliteli ve hızlı bir şekilde uzasın istiyorsanız bize kulak verin. Doğanın mucizelerinden faydalanın.
sac-nasil-uzatilir-1Hindistancevizi, zeytin ve jojoba gibi yağları edinin. Bu yağlar kaş, kirpik ve saç bakımında muhteşem etkilere sahiptir. Küçük bir sosluk tenceresine birkaç damla lavanta yağı, jojoba yağı, sedir ağacı yağı, kekik yağı ve biberiye yağını ekleyin. Kısık ateşte biraz ılıtın. Ilık yağ karışımını saç derinize parmaklarınız ile iyice yedirip masaj yaparak sürün. Bu yağlar saçlarınızın bakımlı ve ışıl ışıl olmasını hem de hızlı uzamasını sağlar. En sağlıklı saçlarda yumurta akı müdahalesi mutlaka vardır. Yumurta akını saçlarınıza belli aralıklarda uygulamalısınız. Ayrıca üzerine biraz da ılık has zeytinyağı eklerseniz sonuç çok daha güzel olacaktır. Saçlarınız karışımı iyice emmeli ve tüm saçınızı toplayıp streç film ile kaplamalısınız. Bu şekilde bir iki saat bekleyin. Sonra saçlarınızı şampuanlayıp güzelce durulayın.

saclar-nasil-uzatilir

Mümkün olduğunca klorlu su yerine temiz su kullanmaya çalışın. Saç dostu şampuanları kullanın. Çok sıcak su kullanmayın. Hem genel güzelliğimiz, cildimiz için hem de saçların güzelliği, bakımı ve hızlı uzaması için gün içinde ortalama 2 litre kadar su tüketmeye bakın. Güçlü saçların suya ihtiyacı vardır. Su, saçı nemlendirdiği gibi kolay kırılıp kopmasını önler. Sabah kalkınca akşam da yatmadan evvel saçlarınızı hırpalamadan güzelce tarayın. Kan dolaşımı hızlanacak, bu da saçın uzamasına yardımcı olacaktır. Saçlarınıza hava aldırmayı unutmayın ve çok sık toplamayın. Gerekmedikçe fön makinesi, kurutucular, saç şekillendirici cihazları kullanmamaya özen gösterin.

sac-nasil-uzatilir

Bunlar aşırı ısı ile saç yapısını bozar. Saçlar kırılır ve uzaması önlenir. Beslenmenizde protein yönünden zengin besinleri tüketmeye çalışın. Sebze meyve, balık ve yumurta bunu sağlar. Vitamin ve mineral eksikliğini kapatın. Gerekirse takviye alın. Patatesi haşlayıp suyunu soğutup durulama suyu olarak kullanın. İnanın bunun da faydasını çok göreceksiniz. Saçlarınızı yıkarken güçlü bir saç kremi de kullanın. Bakımlı ve hızlı uzayan saçlarınız olsun mu istiyorsunuz? Patates gibi soğanın da haşlanıp soğutulan suyu, durulamada kullanılabilir. Patates ve soğan suyuna bal ve yumurta sarısı da ekleyebilirsiniz. Gördüğünüz gibi tüm tarifler doğaldır. Limon, bal ve aleo vera karışımını da saçlarınıza maske olarak uygulayabilirsiniz. Kısa sürede sonuçlarını alacaksınız, saçlarınız güçlü bir şekilde uzayacaktır…

sac-nasil-uzatilir

Saç Nasıl Uzatılır Resimleri

sac-nasil-uzar-1sac-nasil-uzarsac-nasil-uzardogal-yontemlerle-sac-nasil-uzatilir-1dogal-yontemlerle-sac-nasil-uzatilirdogal-yontemlerle-sac-nasil-uzatilirdogal-sac-nasil-uzatilir-1dogal-sac-nasil-uzatilirdogal-sac-nasil-uzatilir

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb