Saç Nasıl Uzatılır | Hanımların Dünyası

loading...

Saç Nasıl Uzatılır

Saç Nasıl Uzatılır

Saç Nasıl Uzatılır?

 

Saç nasıl uzatılır? Konusu özellikle bayanların sürekli kendilerine takıntı yaptıkları bir düşünce olmaktadır. Saçların ve kullanılan aksesuarların daha şık bir görünüm kazanması için en uzun saçlara sahip olmak için birbirinden farklı yöntemler sürekli araştırılmakta ve uygulanmaktadır. Bayanların saçlarına olan ilgileri özellikle kuaför salonlarındaki birbirinden farklı seçeneğin önlerine serilmesi her zaman kafa karıştırıcı olmuştur. Çünkü saç uzatmanın en önemli yolları olarak bilinen birçok yöntem zamanla yerini sürekli yenilerine bırakmaktadır. Kuaför salonunda saçlarını şekillendirmek için giden bayanların kırılan saçlarına bakım yaptırırken sonuç olarak kısacık saçlarla baş başa kalmaları hayal kırıklıklarının başlangıcı olmaktadır. İşte tam bu anda en uygun saç uzatma yöntemlerinin arayışı başlamaktadır.

En Çok Kullanılan Saç Uzatma Yöntemleri Saç diplerine masaj uygulayarak doku canlandırma yöntemi ile saç uzatma Saçları besleyici krem ve şampuanlar kullanarak saçların uzatılması. Saçlarınızı sık sık yıkamak sureti ile saç diplerinizin temizliğini sağlayarak saç uzatma yöntemi. Saçlarınıza doğal yöntemler ile elde edilmiş kürler kullanarak saç uzatma yöntemi. Doğal bitkiler kullanarak hazırlana maskeler kullanarak saç uzatma yöntemleri. Saçlarınıza kına ve diğer doğal boyalar kullanarak saç uzatma yöntemleri. Saçlarınızı duştan sonra veya yıkadıktan sonra doğal haline bırakarak kurutma yöntemi ile uzatma. Yukarıda sayılan bu tür yöntemleri uyguladığınızda kendi imkânlarınız ile saç uzatma işleminde başarı sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu konuda uzman kişilerin uyguladıkları tedavi yöntemleri daha sağlıklı ve kesin sonuç elde etmede daha etkili yöntemler olmaktadır.

Saç nasıl uzatılır? Bu yönde sizlerin kendi imkanınız ile yapabileceklerinizin arasında kan dolaşımınızı hızlandırmak amacı ile saçlarınızı yıkarken saçınıza en uygun şampuanı kullanarak yapacağınız masaj olacaktır. Bu sayede deri tabakanızda bulunan damarlar ve doku üzerindeki hücrelerde hareketlenme sağlayarak saçlarınıza daha fazla etkileşim sağlayabilirsiniz. Saç kremi kullanmak saçlarınıza ayrı bir bakım sağlarken aynı zamanda doğal etkilerden koruyarak daha hızlı büyümesini sağlayacaktır. Yalnız bu konuda dikkat edilmesi gereken lisanslı markaların ürünlerini kullanmaktır. Çünkü birçok merdiven altı üretim saç kremleri ve şampuanları saçlarınıza fayda sağlamanın yerine yan etkiler ortaya çıkararak kırılmalara veya yıpranmalara neden olmaktadır.

Saç Uzatmak İçin Kullanılan Bitkiler Nelerdir? Saç nasıl uzatılır? Bu konuda geliştirilen birçok bilimsel yöntemlerin yanında birde doğal bitkilerden faydalanarak uygulanan yöntemler mevcuttur. Bu tür bir yöntemde saç diplerine ve deri tabakasına değişik yollardan beslenme imkânı sağlanarak saçların farklı bir şekilde uzaması sağlanmaktadır. Doğal yollarla kullanılabilecek saç uzatan bitkiler; Zeytin ve zeytin ürünleri( zeytinyağı, zeytinyağlı sabun, zeytinyağı kürü, zeytin yaprağı kürü) gibi ürünler Isırgan otu( ısırgan otu kürü, ısırgan otu suyu, ısırgan otu ile elde edilen şampuanlar, ısırgan otu sabunları, ısırgan otlu saç bakım kremleri) gibi ısırgan otu kullanılarak elde dilen ürünler.

Papatya bitkisi ( papatya yağı, papatya suyu, papatya sabunları, papatyalı saç şampuanları, papatyalı saç bakım kremleri, papatya özütü, papatya kremleri) saç uzatmada kullanılan en etkili doğal bitkisel ürünlerdendir.

Biberiye bitkisi( biberiyeli saç bakım kremleri, biberiye suyu, biberiyeli şampuanlar, biberiye kürü) gibi biberiye ürünleri saçlarınıza uzama yönünde etki ederken aynı zamanda saçlarınızdaki kepek sorununuzda ortadan kaldırarak doğal görünüm elde etmenizde destek sağlamaktadır.

Aloe vera bitkisi ( aloe veralı saç bakım kremleri, aloe veralı saç şampuanları, aloe vera kürü, aloe vera özütü) saç nasıl uzatılır sorunuza en etkili yanıt vermede kullanılacak doğal ürünleri elde etmede ilk sırada yer almaktadır.

Bitki olarak çok kolay elde edilen bir tür olmasa da sayılan bitkiler içinde en kesin çözümü üretebilecek bir tür olmaktadır. Ayrıca saç nasıl uzatılır? Konusunda yardımcı ürünler olarak kullanılan bitliler olarak;

Hatmi çiçeği, dulavratotu, yosun ve yosun ürünleri, çuhaçiçeği, tarçın, keten tohumu gibi doğal bitkiler saçlara doğal bir bakım kaynağı oluşturmaktadır. Geçmişten günümüze hem saçlara doğal bir renk kazandırmak hem de bakım sağlamak üzere kullanılan kına her dönemde vazgeçilmez bir doğal ürün olmaktadır. Kına saçlarınızdaki her türlü istenmeyen canlıya yaşanmaz bir durum yaratırken saçların daha bakımlı ve dirençli olmasını sağlamaktadır. Saçların dipten uca beslenmesini sağlarken saç köklerini daha sıkı tutunması için enerji kaynağı oluşturmaktadır. Kınanın faydaları herkes tarafından bilinmekte ve sıklıkla uygulanan bir saç uzatma ve saç bakım yöntemi olmaktadır.

Saç Nasıl Uzatılır Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb