Saç Nasıl Çabuk Uzar | Hanımların Dünyası

loading...

Saç Nasıl Çabuk Uzar

Saç Nasıl Çabuk Uzar

Saç Nasıl Çabuk Uzar

saclar-cabuk-nasil-uzarlar

Bir kadının en önemli aksesuarı saçlarıdır. Sağlıklı ve güzel saçlar şık ve çekici görünümün tamamlayıcısıdır. Saçlarınız uzun, gür ve güzel ise aksesuara, şık giysilere, makyaja bile gerek kalmayabilir. Peki ya saçlarınız cansız ve zayıfsa? Saçlarınızın bir an evvel sağlıklı bir şekilde uzayıp güzel görünmesini, baş döndürmesini istiyorsanız mutlaka makalemizin devamını da okuyun. Size vereceğimiz ipuçları sayesinde uzun zaman geçmeden, saçlarınız hızlıca uzayacak. Film yıldızları gibi parıldayacaksınız. Reklamlardaki gibi saçlarınız ahenkle dans edecek. Saç nasıl çabuk uzar? Hızlı saç uzatma ipuçları burada, sakın kaçırmayın!

saclar-cabuk-nasil-uzar-1

Eğer saçlarınız hızlıca kırılmadan uzasın istiyorsanız kağıdı kalemi hazır edin ve malzemeleri hazırlayın. Zeytinyağı, hindistancevizi yağı, sedir ağacı yağı, jojoba yağı, lavanta yağı, biberiye yağı ile kekik yağını birkaç damla olacak şekilde bir kapta ısıtın. Ilıyan karışımı saç diplerinize eliniz ile sürün. Saça iyice yedirip saçınızı sarın. Birkaç saat bekledikten sonra saçınızı yıkayıp durulayın. Hızlı saç uzatma yöntemleri tamamen doğaldır. Yumurta akını saç derinize yedirip streç film ile başınızı sarın ve bekleyin. İçine biraz da zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Bol su içmeye özen gösterin. Saçlarınızın nem ve hava almasını sağlayın.

saclar-nasil-uzar-1

Sabah akşam saçlarınızı yavaşça tarayın. Çok fazla saçınızı toplamayın ve fön makinesi, maça, tost gibi cihazları çok sık kullanmayın. Kimyasal maddelerden, saç boyası ve kuaför işlemlerinden uzak durun. Banyodan sonra saçınıza güçlü bir saç kremi sürün. Proteince zengin gıdalar tüketin. Vitamin ve mineral dolu yiyecekler ile beslenin. Abur cubur yemeyin. Sağlıklı beslenmek, spor yapmak ve bol su içmek de saçların çabuk uzamasını sağlar. Haşlanmış soğan ve patates suyunu saçlarınıza sürerek saç bakımı yapabilirsiniz. İçine biraz da bal ve yumurta sarısı da katarak güçlü bir saç bakımı yapabilirsiniz. Saç maskeleri saçları beslerken hızlı uzamasına yardımcı olur.

saclar-nasil-cabuk-uzar

Bu maskelerden biri de aleo vera ile hazırlanır. Bal ve limon suyu aleo verayı karıştırıp saçlarınıza iyice yedirin. Her gece saçlarınıza üzüm çekirdeği yağı sürmelisiniz. Bu da etkili bir saç uzatma yöntemidir. Saç kremi sürdükten sonra saçlarınıza buhar verin. Nemlenip dipleri açılacak ve hava alacaktır. Banyoda saçlarınızı asla sıcak suyla yıkamayın ancak sıcak suyu açıp ortamdaki buhardan yararlanabilirsiniz. Şampuanınızı kuru saç tipleri için alın. Kuru saç için şampuanlar saça kendi nemini geri kazandırır.

saclar-cabuk-nasil-uzar

Saçınızı deniz ve havuz suyundan klordan koruyun. Bunun için de E vitamini ile palmiye ağacı yağını birleştirip sıkı bir bakım yapabilirsiniz. Evdeki malzemeler ile ve birkaç bitkisel yağ karışımı ile saçlarınızı mükemmel bir görünüme kavuşturabilir, onların hızlı bir şekilde uzamasına destek olabilirsiniz. Saçları ıslakken taramayın. Biotin takviyesi alabilirsiniz. Saç derisine masaj yapabilirsiniz. Karışık saç şekillerinden uzak durun ve stresi hayatınızdan çıkarın…

saclar-cabuk-nasil-uzar

Saç Nasıl Çabuk Uzar Resimleri

saclar-nasil-uzarsaclar-cabuk-nasil-uzarlarsaclar-nasil-uzarsaclar-nasil-cabuk-uzarlar-1saclar-nasil-cabuk-uzarlarsaclar-nasil-cabuk-uzar-1saclar-nasil-cabuk-uzarlarsaclar-nasil-cabuk-uzar

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb