Saç Kırıklarını Onaran Maske Tarifleri | Hanımların Dünyası

loading...

Saç Kırıklarını Onaran Maske Tarifleri

Saç Kırıklarını Onaran Maske Tarifleri

Saç Kırıklarını Onaran Maske Tarifleri

 

sac-kiriklarini-onaran-maske-tarifleri

Saçlarınızın yapısını bozan, uçlarda kırıklara yol açan etkenlerden uzak durmanız ve saçları iyi beslemeniz gerekiyor. Örneğin tuzlu denize saçlarınızı değdirmeyin. Fön makinesi, maça, tost gibi aletleri çok sık kullanmayın. Sağlıklı beslenin, sigara içmeyin. Saçlarınızı ıslakken taramayın ve çok sıkı toplamayın. Bunların dışında evde hazırlayıp uygulayacağınız saç kırıklarını onarıcı maskeler ile bu dertten kurtulabilirsiniz. Birkaç tarif… 1 tatlı kaşığı bal, 4 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 adet yumurta sarısı. Derin bir kapta tüm malzemeleri birbirine yedirerek karıştırın.

Saçlarınızı parçalara ayırın ve her tutama kökten uca ovarak maskeyi yedirin. Uygulama bitince saçlarınızı bir boneyle kapatın. 45 dakika bekledikten sonra ılık su ve şampuan ile saçlarınızı yıkayıp durulayın. Haftada 1 uygulanabilir. 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı argan yağı, 1 tatlı kaşığı kadar ısırgan otu tohumu. Malzemeleri karıştırdıktan sonra tüm saça yayarak masajla sürün. Saçınızı streç filmle kapatın. 45 dakika bekleyip ılık su ile yıkayın. 10 günde bir yaptığınız bu maske ile kırılmalar ve dökülmeler azalacaktır. 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 2 yemek kaşığı avokado yağı. Saçları yenileyen, uzatan, besleyen bu formül ile kırıklara veda edeceksiniz. Tüm malzemeleri karıştırıp birkaç dakika ısıtın. Saç diplerine ve tüm gövdeye uca kadar uygulayın. Saçlarınızı havlu ile sarıp en az 6 saat bekletin. Gece yatarken yapıp sabah yıkayabilirsiniz. Ilık su ve şampuan ile maskeyi çıkarın. Haftada 1 uygulanabilir.

1 yemek kaşığı çay ağacı yağı ve 1 tatlı kaşığı badem yağı. Malzemeler çok az, tarif çok kolay. Yağları birbirine karıştırıp parmaklarınızla saç uçlarına yedirerek sürün. Saçlarınızı tepede toplayıp böylece 2 saat bekleyin. Bu formülü haftada 2 kez uygulayabilirsiniz. 2 çay kaşığı tarçın, 3 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı bal. Tüm malzemeleri güzelce karıştırıp saçlarınızın uçlarına ve gövdesine iyice yedirin. Saçları parlatan, canlı görünmesini sağlayan ve saç kırıklarını temizleyen bu formülü haftada bir uygulayabilirsiniz. Saçta 15 dakika bekletip bol suyla yıkayıp durulaya bilirsiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb