Saç Kırıklarına Karşı Besin Önerileri | Hanımların Dünyası

loading...

Saç Kırıklarına Karşı Besin Önerileri

Saç Kırıklarına Karşı Besin Önerileri

Saç Kırıklarına Karşı Besin Önerileri

Saç kırıkları birçok neden dolayı oluşabilir. Kullandığınız saç bakım ürünleri, saç kurutma makinesi, saç maşası, güneş ışınları saçlarınızda kırıkların oluşumunu kolaylaştırır. Saç kırıklarının diğer bir nedeni ise yanlış beslenme alışkanlıkları ve uygulanan şok diyet programlarıdır. Tercih ettiniz diyet programında ve günlük beslenmenizde bazı bitkileri düzenli tüketmeniz saç kırıklarının önüne geçebilir. Bu nedenle sizlere, saç kırıklarına karşı besin önerileri hazırladık. Bu önerileri dikkate alarak hayatınıza sokarsanız hem saç kırıklarından kurtulmuş olursunuz hem de daha sağlıklı ve canlı saçlara sahip olursunuz. Saç kırıklarına karşı besin önerilerini şöyle sıralamak mümkündür:

• Yaptığınız diyetler ve beslenme alışkanlıklarınız vücudu içten beslediği gibi, dış güzelliğiniz içinde büyük önem taşır. Bu nedenle sağlıklı ve doğal beslenme yöntemlerini uygulamanız gerekir. Sağlıklı bir vücuda sahip olan kişilerde saç kırıkları da oluşmaz.

• Eğer bir diyet programı uyguluyorsanız, saç kırıklarını önlemek ve azaltmak için mutlaka beta-karoten içeren besinleri günlük beslenme programınızda yer vermeniz gerekir. Ayrıca çinko, demir, biotin, omega 3 ve yağsız protein kaynakları içeren besinleri de düzenli tüketmeniz gerekmektedir. Bu minareler hem sağlığınız korur hem de saç kırılmalarını önlemektedir.

• Saç kırıklarına karşı besin önerilerinin arasında, yoğurt, koyu yeşil yapraklı sebzeler, yağ asitleri, kuruyemişler, yumurta, kuruyemiş, kabak çekirdeği, havuç, meyveler ve tam tahıllı ürünleri günlük beslenme programınızda mutlaka ter vermelisiniz. Bu şekilde beslenme de saç kırıklarını önlemede çok etkilidir.

• Saç kırıklarını önlemek için bitkisel çözüm yolları da vardır. Bunları düzenli olarak tükettiğinizde saç kırıklarınız azalacak ve doğal saçlara sahip olacaksınız. Örneğin, üzüm çekirdeği ekstresi, ginsengn, yeşil çay, kurt üzümü ve fesleğen ekstresini hazırlayıp bu amaçla içebilirsiniz.

• Tüm bu besinleri tüketirken günlük olarak mutlaka bol su içmeye özen göstermelisiniz. Su cildinizin nem ihtiyacı için önemlidir ve cildinizi besler. Cildinizin nem ihtiyacı yeteri kadar karşılandığında bu durum saç ve saç derisini de olumlu yönde etkileyerek saç kırıklarını önleme de etkili olur. Çünkü kuru saç derisi saç kırıklarının oluşumunu hızlandırmaktadır. Bu nedenle günde en az sekiz bardak su içmeniz gerekir.

Yukarıda verdiğimiz saç kırıkları için besin önerilerini kendi yaşantınız içinde uyguladığınızda, göreceksiniz ki hem sağlıklı bir vücuda hem de sağlıklı saç ve saç derisine sahip olmanız hiçte zor değil. Görüldüğü gibi her şeyin başı sağlıklı ürünleri tüketmek ve uygulanacak diyet programlarında önerilen besin gruplarının çeşitliliğidir. Herkes kendi vücudu çok iyi tanımalı ve ona göre tüm önlemleri almalıdır.

Saç Kırıklarına Karşı Besin Önerileri Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb