Saç Kepeğinden Kurtulmanın Yöntemi

Author

Categories

Share

Saçlarda meydana gelen kepekler kişiyi oldukça rahatsız eder. Omuzlara dökülür ve saçların kirli gibi görünmesine yol açar. Özellikle sürekli sosyal ilişkiler ve çalışan kişilerde sorun olan kepeğe karşı evde hazırlayıp uygulayacağınız yöntemler vardır. Böylece kısa zamanda kepekler yok olacak eski sağlıklı saçlarınıza geri dönebileceksiniz.

Kepekten Kurtulmak İçin Yapılan Saç Maskeleri 

 

Kabartma Tozu İle Yapılan Kepek Tedavisi

Saç derinize kabartma tozunda biraz serperek masaj yapınız.  Bu uygulamayı saçlarınıza 5 dk kadar uygulayınız. Sonra saçlarınızı güzelce yıkamalısınız.

Saç Kepeğinden Kurtulmanın Yöntemi

Elma Sirkesi İle Kepeklere Veda Edin

  • Yarım su bardağı su
  • 1/3 su bardağı kadar elma sirkesi

Bu iki malzemeyi püskürtme yapabileceğiniz bir kaba koyup çalkalayınız. Sonra saçlarınıza sıkınız. Elinizle bu karışımı saçlarınıza iyice yediriniz. Daha sonra saçınızı sararak yaklaşık 1 saat kadar bekletiniz. Daha sonra yıkayınız. Bu maskeyi haftada 2 defa yapmanız yeterli olacaktır.

Saç Kepeğinden Kurtulmanın Yöntemi.1

Hindistan Cevizi Yağının Kepeklerde ki Güçlü Etkisi

Hindistan cevizi yağı uzmanlarca denemiş olup, kepeğe karşı etkili yağlardan biridir. Duş almadan önce saçlarınıza hindistan cevizi yağı sürüp, yarım saat bekleyiniz. Sonra saçlarınızı hindistan cevizli bir şampuanla yıkayınız.

Saç Kepeğinden Kurtulmanın Yöntemi.2

Author

Share