Saç Gürleştirme Nasıl Yapılır | Hanımların Dünyası

loading...

Saç Gürleştirme Nasıl Yapılır

Saç Gürleştirme Nasıl Yapılır

Saç Gürleştirme Nasıl Yapılır?

 

Güzelliğin tamamlayıcı rolünü temsil eden saçlar bayanların oldukça önem verdiği ve güzellikleri için dikkat ettikleri unsurlardan biridir. Toplumuzca da son zamanlarda saç gürleştirme nasıl yapılır? Konusu oldukça merak konusu olmuştur. Saçın bakımlı olması, gür olması, beyazların olmaması, ilgi çekici modellerde olması, parlak gözükmesi gibi pek çok özellik saça özen gösterildiğini anlatıyor. Stresin, sıkıntının ve ya yanlış beslenmenin sebep olduğu saç dökülmeleri ve saçlarda çıkan beyazlar gerek kadınlar gerekse de erkekler için oldukça sıkıntılı bir durumu ortaya çıkarıyor. Bilhassa gençler tarafından kullanılan fön makineleri, düzleştirici, maşa gibi saçların şekillendirilmesi için kullanılan ısıveren elektronik aletler saçların yıpranmasını ve dökülmesini tetiklemektedir.

Sizlere Saç gürleştirme nasıl yapılır? muazzam kürlerimize geçmeden önce sizlere birkaç öneride bulunmak istiyoruz.

• Saç şekillendirme aletlerinin olarak saydığımız düzleştirici, fön makinesi ya da maşa gibi ısıveren aletlerin kullanımını asgari seviyeye indiriniz. Saçlarınızı her gün bu aletlerle şekillendiriyorsanız bunu gün aşırı yapmaya ve ya oldukça düşük sıcaklıklarda yapmaya özen göstermelisiniz.

• Saçlarınızda oluşan kırıkları yok etmek ya da kırık oluşumunu engellemek için saçlarınız ıslakken değil de kuruyken tarayınız.

• Saç gürleştirebilmek için kullandığınız saç kremlerini ve şampuanlarınızı belirli sürelerde değiştiriniz. Bir ürünü sürekli kullandığınızda saçlarınız bağışıklık gösterdiği için ürünün etkisi azalır.

• Saçlarınızın uçlarında oluşan kırıklar fazlalaştıkça saçlarınız uzarken yeni uzayan kısmında kırılmasına sebep olur. 3 ayda 1 kırıklarınızı aldırmanızda yarar var.

• Sizlere sunacağımız saç gürleştirme kürleri dışında geceden yapıp sabaha kadar süren bakımlarda yapınız. Bunun için en ideal ürün zeytinyağ kullanımıdır. Zeytinyağını iyice yedirerek saçlarınıza sürün ve saçlarınızı hiçbir yerden hava almayacak şekilde sarmalısınız. Zeytinyağının yaptığı bakım sayesinde daha parlak, daha canlı ve daha gür saçlara sahip olursunuz.

• Eğer ki, saçlarınıza önem veriyorsanız ve saç gürleştirme işlemi yapmak istiyorsanız sizlere vereceğimiz kürleri haftada 1 kere olmak kaydıyla uygulayınız. Bu saçlarınızın nefes almasını ve sağlıklı olmasını sağlar.

Isırgan Otu İle Saç Gürleştirme Yöntemi Şimdi sizlere saç gürleştirme nasıl yapılır sorusunun yanıtını sunacağız. Hazırlanışı: Bir miktar suyu iyice kaynatınız. Kaynadıktan sonra altını kapatın ve içerisine ısırgan otu ekleyin. Çay gibi demlenmesi için 10 dakika bekleyiniz. Demlendikten sonra süzün ve ılıdıktan sonra elde ettiğiniz karışım ile saçlarınızı yıkamalısınız. Saçlarınız ısırgan suyu ile ıslakken 1 saat kadar bekleyin ve sonrasında ılık su ile durulamayı ihmal etmeyin.

Isırgan Otunun Faydaları İse;

• Saçları besleyen ve oldukça güçlendiren ısırgan otu yeni çıkacak olan saç tellerinin sağlıklı olmasında etkili rol oynar.

• Saç diplerini besleyerek saç dökülmelerini engelleyen ısırgan otu aynı zamanda saçların hava almasını sağlamaktadır.

• Saçların uzamasında muhteşem bir etkiye sahip olan ısırgan otu ışıltılı ile canlı saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb