Saç Ekiminde FUE Yöntemi

Author

Categories

Share

Saç dökülme problemi yaşayan pek çok kişi çeşitli tedavi yöntemleri deneyerek bu tür problemlerini tedavi etmeye çalışmaktadır.
Saç dökülmeleri genel olarak geç yaşta görülen ve saçların deformasyon sonucunda yıpranarak saç derisinden ayrılması şeklinde oluşan saç kaybına verilen addır. Saç dökülmesi genel olarak erkek tip saç dökülme problemi sonucunda oluşmaktadır. DHT hormonuna karşı duyarlı halde bulunan testosteron hormonu saçların giderek canlılığını ve kalınlığının azalmasına bir süre sonra da dökülmesine neden olmaktadır. Erkek tip saç dökülmesinde saç dökülmeleri alın bölgesinden başlayarak arkaya doğru dökülme seyrini gerçekleştirmektedir. Dünya genelinde pek çok erkekte bu tip saç dökülme problemi bulunmaktadır. Testosteron fazlalığına bağlı olarak saçların döküldüğünü düşünen pek çok kişi yanlış bir bilgi sahibidir. Saç dökülmesine neden olan faktör testosteron değil saç derisinin DHT hormonuna karşı aşırı duyarlılığıdır. Saç ekimi artık ülkemizin her bölgesinde alanında uzman kişiler tarafından sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. FUE adlı saç ekim yöntemi ülkemizde oldukça tutulan bir saç transfer yöntemidir. Asıl adı Foliküler Ünite Ekstraksiyonu olan FUE yöntemi saç kökünü doğrudan derinin kök seviyesinden çıkartarak yapılan bir işlemdir. Bu operasyonda saç derisi üzerinde neşter kullanılmamaktadır. Saç köklerinin alındığı bölgede herhangi bir kalıcı bir iz oluşmamaktadır. Bu yöntem ile alınan kökler saçsız bölgelerde açılan kanalların içerisine konularak saç transfer işlemi gerçekleştirilmektedir. Transfer işleminde 4000 saç kökü alınabilmektedir. Bu saç kökü transfer işleminde bir limittir. 4000 saç kökünden daha fazla alınan bölgede seyreltme işlemi yapılan bölgeler gözle görülür bir biçimde görülebilmektedir.Saç ekimi hakkında daha fazla bilgi almak için www.newage-clinic.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

FUE saç ekimi yöntemi özel bir makine ile yapılmaktadır. Bu makine saç köklerini çok dikkatli bir şekilde toplayarak başarılı bir saç transferi gerçekleştirmektedir.

Author

Share