Saç Düzleştirici Süt Maskesi | Hanımların Dünyası

loading...

Saç Düzleştirici Süt Maskesi

Saç Düzleştirici Süt Maskesi

Güzellik maskeleri ile ilgilenen bayanların da hemen aklına geleceği gibi süt en önemli güzellik ürünlerinden biridir. Bu yazımızda da sütün bir başka faydalı kullanım alanını anlatacağız. Vereceğimiz tarifle yapacağınız saç maskesi saçlarınızı doğal olarak düzleştirecek, aynı zamanda da besleyecektir.

Malzemeler: yarım su bardağından az süt, bal, muz veya çilek

saç düzleştirme

Öncelikle uygulamada kullanabileceğimiz temiz bir sprey şişesi buluyoruz ve içine süt dolduruyoruz. İçine biraz bal ekleyebilirsiniz. Güzel bir koku vermesi için çilek veya muz da ekleyebilirsiniz. Şişeyi iyice sallayarak maskenin iyice karışmasını sağlayın.

Uygulama esnasında saç maskesinin tüm saçınıza ve özellikle saç diplerine iyice uygulandığından emin olmalısınız. Daha sonra geniş dişli bir tarak ile yavaşça saçlarınızı tarayın. Saçlarınıza ve saç diplerine parmak uçlarınız ile masaj yapın ve maskenin emilmesi için 20 dakika kadar bekleyin. Bekledikten sonra saçlarınızı kullandığınız şampuan ile yıkayıp, durulayın.

saç düzleştirici maske

Bu maske dalgalı saçları kolayca düzleştirecektir. Çok kıvırcık saçlarda ise işe yaramayabilir. Ancak faydalı bir saç maskesi uygulamış olursunuz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb