Saç Dökülmesine iyi Gelen Bitkiler | Hanımların Dünyası

loading...

Saç Dökülmesine iyi Gelen Bitkiler

Saç Dökülmesine iyi Gelen Bitkiler

Bu yazımızda genç yaşta ya da oldukça hızlı bir şekilde ilerleyen saç dökülme sürecini yavaşlatmanıza yardımcı olarak bitkileri tanıtacağım. Bu tarz bitikler ile yaptığınızda düzenli kürler ile saçlarınızın dökülmesini azaltabilirsiniz.

980-biberiye-doga-01[1]

Biberiye, Asılardır saç dökülmesine karşı olarak tavsiye edilen, Bu konuda yeteneklerini oldukça eskiye dayayan bir bitkidir. Yaklaşık olarak 3 – 4 damla biberiye yağının bir yemek kaşığı zeytin yağı beraberinde badem yağı ile karıştırarak, Masaj ile saç ve saç derinize uygulayabilirsiniz. Bir saat kadar yağı saçınızda beklettikten sonra saçınızı yıkayın.

aleoVera[1]

Aloe Vera, saç derisine verdiği sihirli dokunuşlar ile birlikte başarısını kanıtlamıştır. İnsan saç derisi sağlığı iyileştikçe saçın da dayanıklılığı artar beraberinde yıpranmaya bağlı olarak dökülmeler azalır. Cildi yatıştırmaya yaklaşan, Saçın pH dengesini sağlayan ve saç üzerindeki nemi hapsetmeyi başaran aloe vera saça sağlık kazandırırken, Saçın yeniden güçlenmesi için alt yapı oluşturur.

ısırgan

Isırgan Otu, Saç dökülmesine önlediğine ve saçların tekrardan çıkmasına yardımcı olduğuna dair pek çok kaynak doğruluyor. Her ne kadar da klinik deneylerin sonucunda ısırgan saç dökülmesine çare olduğu ters oranda ispatlanmamış olmasa da, Zengin içeriğiyle ısırgan otunun saç ve saç köklerine iyi geldiği bir grup araştırmacı tarafından doğrulanmaktadır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb