Saç Dikimi | Hanımların Dünyası

loading...

Saç Dikimi

Saç Dikimi

Saç Dikimi

İleri düzey saç dökülmeleri, orta yaş ve üzerinde görülse de, yine genç yaşlarda da bir takım sebeplere bağlı olarak kendini göstermektedir. Elbette ki bu durumda ilerleyen dönemlerde kellik sorunu ortaya çıkarken, saç ekimi ve saç dikimi hakkında araştırmalar başlamaktadır. Sizlere günümüzde hizmet veren pek çok merkez bulunsa da, bunlar arasından seçim yaparken, Sağlık Bakanlığı onaylarını almış merkezlere önem vermek gerekmektedir. Böylelikle ameliyat işlemlerinin gerçekleştirileceği ortamların steril olması gerekli kontroller sayesinde gerçekleştirilerek, sizlere daha sağlıklı hizmetler sunulabilecektir. Fakat Sağlık Bakanlığı onaylarını almayan merkezler maalesef yasa dışı işlemler yapmasından dolayı bu konularda dikkatli davranmamasının yanı sıra kişilerde bir takım sağlık problemleri oluşturabilmektedir.

Saç dikimi nedir? Kısaca, kellik problemlerinden kurtulmak isteyen kişiler için bu konuda bilgiler verelim. Üstten ya da arkadan açılan saçlarınızı, artık eski haline döndürmek istiyorsanız, saç dikimi ya da saç ekimi olarak tanımlanan işlemlere tabi olabilirsiniz. Daha eski yıllarda Avrupa ülkelerinde uygulanan FUE tekniği artık günümüzde özel hastaneler ve saç ekim merkezleri tarafından hastalara sunulmaktadır. Bu teknik, saç köklerinin tek tek alınması ve tekrar yerleştirilmesi ile gerçekleştirilmektedir. İlk olarak greftlerin alınması için saçlarınız tıraş edilecek ve sonrasında lokal anestezi uygulanarak kökler tek tek alınacaktır.

Belirlenmiş solüsyonlar ile birlikte e beslenen kıl kökleri, açılan greftler ile birlikte tekrar yerleştirilerek, saç dikimi gerçekleştirilmiş olacaktır. Bu işlemlerin toplam uygulama süreci 6 ile 8 saat olurken, yine kişiden kişiye ya da yönteme göre farklı süreçler dahilinde de tamamlanabilecektir. Saç ekimi için sağlıklı kıl kökleri gerekiyor Sizlere uygulanacak olan işlemler için, saçlarınızın arka ya da yan taraflarında sağlam kıl köklerinin bulunması da gerekebilmektedir. Bu kıl kökleri yukarıda bahsedilen FUE tekniği ile oralardan alınarak, saç bulunmayan bölgelere saç dikimi gerçekleştirilecektir. Böylelikle artık belirlenmiş süreç içerisinde saçlarınız tekrar çıkmaya başlayacak ve doğal saçlarınıza ulaşabileceksiniz.

Konu hakkında detaylar için, web adresimiz üzerinden diğer yazılarımıza da göz atabilir, işlem sonrası dikkat edilmesi gereken bilgilere ulaşarak, daha sağlıklı bir işlem sonrası geçirebilirsiniz. Saç dökülmeleri pek çok farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkarken, kimi kişilerde genetik, kimilerinde ise sonradan ortaya çıkan sorunlardan dolayı kendini göstermektedir. Elbette ki sebep ne olursa olsun, ileri düzeyde saç dökülmelerinden sonra, kellik problemleri meydana gelmektedir. Konu hakkında şikâyetlerini hastanelere ve özel sağlık kuruluşlarına başvuru yaparak ileten hastalar, saç ekim merkezi seçimlerini yaparak, bazı FUE ya da FUT teknikleri ile birlikte yeni saçlara sahip olabilmektedir.

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb