Saç Çıkaran İlaçlar | Hanımların Dünyası

loading...

Saç Çıkaran İlaçlar

Saç Çıkaran İlaçlar

Saç Çıkaran İlaçlar

Günümüzde kellik problemi en çok kafaya takılan sıkıntılar arasında yer almaktadır. Özellikle gençlerin rehin aldıkları bu olgu yaşam kalitelerinin sönmelerine neden oluyor. Bu durum hem üzücü iken hem de imkânsız olması erkek ve ya bayanda depresif hallerin gelişmesine yol açıyor. Peki, bu durumlarda insanlar kendilerine nasıl çözüm bulmalı hangi saç çıkaran ilaçlara başvurmalıdırlar. Bu konuda sıkı bir araştırma yaptık ve sizlere şuan itibari ile vereceğimiz bilgiler sizin yaşam kalitenizi en üst düzeylere çıkartabileceğine karar verdik. Saçın çıkmasını sağlayacak birden fazla ürün var fakat hepsinin saç üzerinde ne denli etkisi olduğunu söylemek mümkün değil. Ama bazı saç ilaçları saçın çıkmasında büyük zaman hazırlayabilmektedir. Saç çıkaran ilaçlarda başarı yüzdesini şöyle bir ele aldığımız vakit bunun yüzde yüz sonuç vereceğini kestiremeyiz. Ama her zaman denemekte fayda var deyip merak edenler için bir kaç isim vereceğiz. Bunların nelere sahip olduğunu ve kullanılabilir alanının ne oluğunu sizlerle hesaplayacağız. O halde bu işleme şimdiden başlayalım ve hangi ilaçlar saç çıkaran ilaçlar olarak gündeme gelmektedir bunları sizlerle tartışalım.

Minoxidir: Nerdeyse saç üzerinde yüzde 75 sonuç veren etkiye sahip olduğunu buradan sizlere hatırlatalım. Evet, eğer bu ilacı kullanmaya karar verdiyseniz saçınızın olmayan kısımlarda yeniden saç çıkma olasılığı yüksek olabilir. Fakat bunun için epey bir zamana ve kullanma talimatına ihtiyacınız olacaktır. Çünkü hiçbir ilaç kısa süreliğine tedavi edici özelliğe sahip olmaz. Nasıl ki vücudumuza ilaç depolarken bunun bir iyileşme sonucu olduğunu biliyor ve ilacı istenen zamana göre kullanabiliyorsak bu tür ilaçlarda da bir gelişme ve tedaviye cevap verme olasılığını düşünmeniz gerekir. Minoxidir finasteridle birlikte kullanılması önerilmektedir. Aksi takdirde saçın çıkma payı azalır ve uzun aylar sizin bu gelişme için bir olumlu yanıt almanız beklenir sonuç ise negatif olur.

Finasterid nedir derseniz o da propecia adlı bir hap kapsülüdür. Bu hapın başarı oranı ise yüzde 70 ve ya yüzde 75 arası değişmektedir. Yani başarılı bir sonuç alabilirsiniz. Fakat erkek üzerinde değişik yan etkileri bulunmaktadır. Bu yan etkiler genelde cinsel arzuda azalma oluşur birde erkeklerin meme uçlarında dolgunluk ve şişmeler meydana gelir. Bu olası yan etkilerden erkek rahatsız olup bu ilacı kullanmak istemeyebilir. Bu yüzden ilacın ona yaramadığı bu konuda bir saç ekim uzmanından farklı şekillerde yararlanması gerekir.

Procapil’ı asıl görevi saç köklerinin canlanmasını sağlamak ve kanlanmaya olayını hızlandırarak saçın daha hızlı oluşmasına izin vermektir. Saç kökü hızlanırken ve o hareketlilik meydana gelir ve diğer yandan ise finsteri bölgeyi kaplar ve daha yavaş hareket etmesine neden olur. Bu azalma saçın çıkma oranının payına da gölge düşürmüş olur. Bu nedenle her iki maddenin de hızlı bir şekilde olumlu cevap vermesini bekleme yanlış bir gözlemdir. Bu konuda sabırlı ve araştırmacı ruha sahip olmanız gerekir. Bu bilimsel çalışmalarda erkeklerin bu ilaçlardan daha hızlı sonuç aldığı söylenmektedir. Kadınlar erkeklere oranla bu sonucun yarısını bile alamaz. Çünkü arada erkek ve bayana göre değişen saç genleri ve yapısal değişiklikler söz konusudur. Bu yüzen bu ilaçların erkeklerin daha hızlı bir sonuç aldığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Xpecia Tablet: İçerik bakımından en iyi formüle sahip olan bir maddedir. En güzel özelliği saç dökülmesini engelleyerek saçınızın uzun yıllara sağlıklı ve parlak bir görselliği ele almasıdır. Saçınızdan son derece memnunsunuz. Saç uzun yıllar dökülmedikçe kellik sorunu ile karşılaşmanız gibi bir durumunuz söz konusu olamaz. Bu da sizin için dez avantaj demektir. Bu madde hem bayanlara özel hem de erkeklere özel iki değişik çeşit ile formüllere alınmıştır. Saç dökülmesine engel olan bu tablet aynı zamanda sizin ek tablet almanızı gerektirmez. Bu size fazlası ile yetecektir. Araştırmalara göre bir diğer büyük etkisi ise saçın çıkmayan yerlerde saç oluşumunu ortaya çıkarmasıdır. Saç kökleri yavaş yavaş oluşur ve zamanla saç olarak uzamaya devam eder. Böylece eksikliğini hissettiğiniz saçlara yıllar sonra tekrardan kavuşma olasılığını elde etmiş olacaksınız. En büyük etkisi kan dolaşımını hızlı bir şekilde yapması ve tüylenme meydana çıkarmasıdır. Saçınızın çıkmayan bölgeleri için idealdir. Hızlı etkiye sahip olduğunda kısa sürede bir hayal gibi saç köklerinde kararma, çimlenme meydana geldiğinizi fark edersiniz. Bu da sizin saçınızın hızlı ve sağlıklı uzaması için olumlu bir etkidir. Bu ilaç erkek ve bayanlara göre iki değişik formüle ayrıldığı için bayanlarda genelde kansızlık sorunlarını meydana getirmektedir. Fakat bu kansızlığın olacağını önceden vurgulayan uzmanlar bu tablete bir de kan yapıcı madde koyduklarından bayanlarda bu sorunların azalmasını böylece engellemiş oldular. Bu nedenle gönül rahatlığı ile kullanabilmeniz mümkündür.

Hair pharma tarafında üretilen bu tablet güvenilir bir hizmetten gelir ve hiçbir zararı yoktur. Güven içinde bunu alıp kullanmanızda kesinlikle sıkıntı duymuyoruz. Eğer bu sorunlar sizde çok az ise bu ilaçlara hemen başvurmayın. Bazen mevsimsel değişikliklere saç dökülmesine neden olabilmektedir. Bu yüzden saçın döküldüğü kadar aynı yerden tekrardan geri çıkması bir sağlık sorunu değil tamamenb ir mevsimsel değişikliktir. Bunun da bilincinde olarak hareket etmenizi istiyoruz. Saç çıkaran ilaçlar birçok insanda farklı etkileri ele alabilmektedir. Birinde olumlu bir cevap alırken bir diğerinde de hiç sonuç alamamak sizi yanıltmasın. Her şeyin yapısal bir değişikliği olabilir. Bazı kişilerde saç kökleri ve hücreleri daha sağlıklı çalışır ve bu tedaviye bir kere de cevap verir. Bunun nedeni kişinin sağlıklı beslenmesi ve vücuduna yeterli vitaminleri depolamasıdır. Kan hız dolaşımı aktif ise kök hücreleri doğal olarak harekete geçecek ve saç oluşumu ve uzaması bu şekilde gerçekleşecektir. Bu yüzden saç dokularınız nasıl çalışıyor ve saçınızın ayda uzama şekli ve uzama ölçüsü nedir bunun ana nedenlerini araştırın. Her şey bir fark edilmeyen etkiye bağlı olabilmektedir. Tedbiri önceden yapmak ve erken teşhis saçınızın daha uzun yıllar boyunca gür ve sağlıklı bir şekilde uzamasına aracı olacaktır. Sigara ve alkol kullanımı vücudun nasıl dengesini bozuyor ve kısa sürede zarar veriyor ise ,işte o dumanlar saç köklerine kadar işler saç kirli havadan sigara dumanından,alkolden bir de aşırı strese bağlı durumlardan dökülebilir ve beyazlayabilir. Kişinin yaşam şekli ve beslenme şekli bu konuda oldukça önem taşımaktadır. Kendinizi korumadığınız sürece saçınız bu durumdan son derece olumsuz bir şekilde etkilenecektir. Bir diğer saç çıkaran ilaçlar ne onları da ele almak gerekirse:

Pnantogar kapsül: Assos ilaç adı ile ihraç edilmesine rağmen hala pan plus adı ile satılmayı sürdürmektedir. Firmalar aynı isimler farklıdır. Ama bu durumda en çok etkiyi ilacın tesiri göstermektedir. Bu ilaç saç köklerini en derinden besleyerek dökülen saçları onarmaya yetiyor. Saç köklerini yeniden canlandıran hem erkelere hem de bayanlara özel iki formülde satılan bir isimdir. Firma adı ile güven kazanması oldukça normaldir. Çünkü bu firma yılların firması olarak bilinmekte ilaç satışını ise pan plus adı ile satmaya devam etmektedir. Saç çıkarmada etkili olarak da bilinmektedir. Genelde erkekler daha fazla bu ilacı alma gereksinimi duyar. Çünkü erkekler bu konuda daha şansız olduklarından genç yaşta da saçları dökülerek istenmeyen kellik problemleri ile karşılaşabiliyorlar.

Pan Plus Kapsül: Bu kapsülde erkek bayan ayrımı katiyen yapılmamaktadır. Bunu alan kişi cinsiyeti ne olursa olsun rahatlıkla kullanabilecek, saçında zamanla olumlu gelişmeleri izleyecektir. Firma Assos olması güvenilir sayılsa bile üretim Bulgaristan’dan olduğundan bu durum biraz kişilerde güvensizlik yaratabilmektedir. Fakat bu konuda güven kırıklığı yaşamanızı katiyen istemiyoruz.

Teloivum Kapsül: Genelde bayanlara seyrek dökülmelerde kullanılabilen bir ilaç türüdür. Erkeklerde pek fazla önerilmese bile erkeklerinde kullanmasında hiç bir sakınca görülmemiştir. Kalite performansı bakımından yüksektir ve değişik fiyatları paraya göre ve ilacın kalitesine göre değişmektedir. Bu uygun bir ilaç türüne girer. Her saç tipine uygun üretilmiştir. Burada insanları düşündüren tek şey İsviçre adı ile Assos markası Bulgaristan’da üretimi yapılarak gerçekleşmesidir. Fakat bu ilacın kalitesiz olduğunu ispatlamaz.

Shen Min: Hem bayan ve hem de erkeklerin rahatlıkla kullanabileceği bir ilaç türüne göre satılmaktadır. Kaliteli ve performansı yüksek bir ilaçtır. Saçta seyrelme, dökülme ve diğer durumlarda saç için kullanılabilecek bir ilaçtır. Saç çıkaran ilaçlar arasına girmektedir. Ayrıca saçı sadece çıkarmak ile yetmez bir de sağlıklı bir şekilde uzamasına katkıda bulunur. Saçın kökünü besleyen kan dolaşımı hızlandıran bir ilaçtır. Size belirtiğimiz gibi saç çıkaran ilaçlar hakkında detaylı bilgileri verdik gerisi sizin saçınıza vereceğiniz bakıma kalıyor. Saç bakımı düzenli oldukça dökülme az görülecek sizler de bu tür sorunlara maruz kalmayacaksınız.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb