Saç Boyası Çıkarma Yöntemleri | Hanımların Dünyası

loading...

Saç Boyası Çıkarma Yöntemleri

Saç Boyası Çıkarma Yöntemleri

Neredeyse her bayan evinde bir kez olsun saçın boyamıştır. Bu durumda yeterince profesyonel olmadığı için kusursuz yapamazlar. Peki istenmeyen yerlere, Örnek verecek olursak derinizi boya bulaştığında bunu çıkarmak için ne yapıyorsunuz? İşte sizi istenmeyen yerlere müdahale eden saç boyalarını çıkartma yöntemi.

Saç boyası lekelerin sökülmesi konusunda çok fazla geleneksek yöntemler dile getirilir. Eğer çıkartma işlemine çabuk davranırsanız ılık bir su ile ıslatılan pamukla boyayı ortadan kaldırabilirsiniz. Normalde saç boyasının deriye rengini bırakması birkaç dakika içinde problem olmayacaktır.

Diğer bir sağlam yöntem ise boyaya başlamadan önce saç hattının etrafın ve boğanın bulaşmaması muhtemel olan diğer bölgelere eldiven takarak vazelin, Saç kremi ya da dudak balzamı sürebilirsiniz. Bu şekilde boyanın bulaşacağı bariz belli bölgeleri korumuş olacaksınız.

Saç Boyasını Deriden Kaldırmak

evde-sac-nasil-boyanir1[1]Eğer koruyuculuk sağlaması adına yaptığınız işlemleri geçtiğinizde boyaları temizlemenizin yolu oldukça büyük bir sabırdan geçiyor. Derinizin doğal yağlarına yerine geldikten sonra yağ bazlı makyaj çıkartma suyunu pamuğa sürüp boyaları rahatlıkla çıkartabilirsiniz.

Konu saç boyası derinden çıkartma gelince bir sürü eski ve gelenek yöntem bizi bekliyor. Birçoğu ne kadar boya bulaştığı, Boyanın ne kadar kalıcı olduğunu ve boyanın da nereye bulaştığına göre değişse bile yapılan yöntemlerden bir tanesi işine yarayabilir.

  • Kulak temizleme çubuğu ya da bir parça pamuğu zeytin yanına batırın ve boya ortadan kalkana kadar uygulamak istediğiniz bölgeye sürün.
  • Bir parça pamuğa biraz saç spreyi sıkın. Boyalı yere yavaş yavaş yedirin.
  • Biraz bebek yağı ya da yüz temizleyicisini karıştırarak bir bez ile boyalı olan bölgeye halkalara çizerek sürün.
  • Eğer derimiz hassas değilse asetonlu pamuklu bile boyaya çıkartabilirsiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Dogan diyor ki; 18 Ocak 2016 - 14:55

Fiyatini ogrenebilirmiyiz bu saat ‘ve bileklik kombinin

CEVAPLA

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb