Saç Boyama Teknikleri

Author

Categories

Share

Saç Boyama Teknikleri

 

Sizlere saç boyama teknikleri hakkında bilgiler vereceğiz. Saç boyarken mutlaka doğru taktikleri uygulamanız ve püf noktalara uyulması çok önemli olmaktadır. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Saç boyarken profesyonel işlemler uygulanmalıdır. Saç boyamada küçük ipuçları bile çok önem taşımaktadır. Bunu sakın unutmayınız. Bu şekilde bütün bunlara uyum sağlayarak saç boyasının daha da kalıcılığını arttıracaksınız. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Hem de istediğiniz renk tonunu da bulacaksınız. Saç boyaları bilinçsizce yapıldığı zaman saçlar yıpranır ve saç boyasının rengi tutmaz. Hem de saç yıkandığı zaman boyaları bile akmaktadır. Bu yüzden de saçları tekrar boyamanız gerekecektir. Böyle olduğu zaman da saçlar daha da yıpranacaktır.

Saçlar zamanla da dökülmeye yol açmaktadır. Sizler için önce zamanınızın bol olması gerekmektedir. Sonra da boyayacağınız en az yirmi dört saat önce yıkamamalısınız. Yıkanan saçların üzerine de doğal yağlar boyalar da çok daha sağlıklı olmaktadır. Saç boyaları kesinlikle her saç için uygun değildir. Her tip saçlara göre saç boyası da azaltılmaktadır. Ya da arttırabilir. Kısa saçlarına normal tipteki saç boyası ve uzun saçlara da iki tüp saç boyaları uygulanmaktadır. Bu şekilde saç telleri de daha sağlıklı görünecektir. Saç telleriniz kalınsa o zaman iki tüp saç boyası kullanın. Kalın saç telleri çok saç boyası emmektedir. Saç boyası kullanınca yanında da oksidan ürünü bulunmaktadır. İşte o oksidan ürününü lütfen eşit miktarda kullanınız. Ama bu ürünü çok yoğun saç boyamaya karar verdiğiniz zaman saç açıcı kullanmaya gerek yoktur.

Saç boyamadan önce saçlarınızı yıkayıp durumalısınız. Saç boyandıktan sonra da asla saç şekillendirici için saç açıcı ve krem kullanmayınız. Buna dikkat ettiğiniz zaman saçlarda boyalar da güzel görünmektedir. Saç boyama teknikleri hakkında bilgi almak isterseniz bu siteden bilgileri alabilirsiniz. Doğal saça sahip olmak isteseniz saçınıza uygun saç tercihinizi yapın. İlk önemli şey bu olmaktadır. Saç boyasını geçici kullanmak için geçici saç boyası da kullanabilirsiniz. Bu geçici ürünler altı yıkamadan sonra boyalar dökülmeye başlamaktadır. Eğer isterseniz iki farklı saç boyalarını da karıştırıp istediğiniz rengi bulabilirsiniz. Saç boyama konusunda deneyim aldıktan sonra kalıcı saç boyaları kullanabilirsiniz. Saç boyamadan lütfen saçlarınızı tarayın. Saçlarınızı tarayarak aralarında bulunan saç telleri de açabilirsiniz ve yardımcı olacaktır. Saç boyama tekniklerinde bütün bunlar önemli rol oynar.

Saçlarınızı eşit olarak boyamak istiyorsanız saçlarınızı kiki bölüme ayırın. Bu şekilde yaparak daha kolay boyayabilirsiniz. Saç boyamada saçlar en üstten başlanır. Ayırdığınız zaman saçları birbirine asla karıştırmamalısınız. Saç boyamada doğu olan saçlar önce dipten boyanır. Dipten sonra doğru olarak saç boyanır. Saç boyarken sadece saç boyama fırçasını kozmetik mağazalardan bulabilirsiniz. Saçlara saç boyasını en iyi saç fırçası ile yedirebilirsiniz. İstediğiniz saç rengini almak için her saç tellerini saç boyasına eşitlemelisiniz. Saçınızı boyadıktan sonra saçın bekleme süresi de çok önemlidir. Çünkü buna çok dikkat etmelisiniz. Mesela saat tutmalısınız. Saçlarınızı saç boyasından ne kadar sürede beklediğini bilmelisiniz. Saçlarınıza saç boyasını çok fazla tutturmayın yoksa saçlarınıza zarar verebilir. Saçınız boyandıktan sonra bir bone ile saçınızı kapatın. Bonenin üzerine de mutlaka yine bir havlu ile sarmalısınız. Çünkü bu da çok önemli püf noktalardan biridir. Bunun nedeni de saçları sıcak tutmaktır.

Sıcak tutunca da daha etkili olacaktır. Saç boyaları cildinize ve ya kenarında kaldıysa mutlaka kurumadan yıkamalısınız. Saç boyama zamanı dolduktan sonra saçlarınızı durulayınız. Saçlarınızı ılık su ile yıkayınız. Saçlarınızı ilk yıkadığınızda kesinlikle şampuan kullanmayınız. Durulama bittikten sonra saçlarınızı kurulayınız. Saç boyamayı bir çok bayan tercih ediyor. Saçlarınızı boyamadan önce saçlarınızı yıkayın. Bu şekilde daha kolay saçlarınızı boyayacaksınız. Saçlarınızı tek, tek açacak ve tane, tane saçlarınızı boyayacaksınız. Kendi saçlarınızı düşünün ve saçlarınızı koruyun bence. Doğru saç boya rengi de çok önemlidir. Yoksa istemediğiniz bir renk çıkarsa üzülebilir ve ya panik yaşayabilirsiniz.

Saç Boyama Teknikleri Resimleri

Author

Share