Saç Beyazlaşmasına Karşı Doğal Tarifler | Hanımların Dünyası

loading...

Saç Beyazlaşmasına Karşı Doğal Tarifler

Saç Beyazlaşmasına Karşı Doğal Tarifler

Saç Beyazlaşmasına Karşı Doğal Tarifler

Saç beyazlaşması birçok kişi için oldukça can sıkıcıdır. Saçlarınız giderek beyazlaşıyor sa ve bunu engellemek için bitkisel tarifler arıyorsanız bunun için size önereceğimiz çok etkili yöntemler mevcut. Saç beyazlaşmasına iyi gelen bu doğal tarifler, ancak düzenli bir şekilde uygulandığında işe yarar hale gelmektedir. Doğal tariflerin etkisiyle saç telleriniz belirli bir süre sonra eski haline dönecek ve beyazlama problemi ortadan kalkacaktır. Erken yaşlarda ortaya çıkan beyazlama problemi için bu tariflerin daha etkili olduğu belirtilmektedir. Şimdi pratik ve bitkisel olarak saç beyazlaşmasına karşı doğal tarifler nelerdir inceleyelim;

Saç Beyazlaşmasına Karşı doğal tariflerden Sarımsak Kürü Saç beyazlaşmasına karşı kullanılacak sarımsak kürü için 1 çorba kaşığı zeytinyağı,1 yumurtanın sarısı,1 adet kuru soğan ve yaklaşık 5 diş sarımsak gerekli olacaktır. Soğanı ve sarımsağı ezdikten sonra içerisine yumurta sarısı ve zeytinyağını da ekleyerek macun kıvamına getirin. Saçlarınıza dipten uca doğru bu karışımı iyice yedirin. Yaklaşık 1 saat beklettikten sonra ılık su yardımıyla maskeyi arındırın. Sarımsak kürü uygulamasını haftada bir defa düzenli olarak yaparsanız ,saç beyazlaması problemini giderecektir.

Saç Beyazlaşmasına Karşı doğal tariflerden Çörekotu Kürü Çörekotu kürü de saç beyazlaşmasına karşı doğal tarifler arasında ,saç beyazlamasını giderme konusunda çok etkilidir. Bu kür için bir çay kaşığı çörekotu ve bir çorba kaşığı yoğurt gereklidir. Çörekotunu toz haline getirdikten sonra içerisine 1 çorba kaşığı yoğurt ekleyin. Bu karışımı her gün saçlarınıza uygulayarak 1 ay süre ile devam edin. Daha sonra bir hafta ara vererek kürü tekrar devam ettirebilirsiniz.

Saç Beyazlaşmasına Karşı doğal tariflerden İbrahim Saraçoğlu Kür Tarifi Bu tarif için bektaşi üzümü ve hindistancevizi yağı gerekli olacaktır. Hindistancevizi yağı ile ezmiş olduğunuz beştaşi üzümünü karıştırarak saç derinize yedirin.2 günde bir uygulayacağınız bu maske saç beyazlaması problemine iyi gelecektir.

Saç Beyazlaşmasına Karşı Ahmet Maranki Kür Tarifi Saç beyazlaşmasına karşı Ahmet Maranki kür tarifi için, üç adet yeşil ceviz kabuğu ve suya ihtiyacımız vardır.1/4 litre kaynamış su içerisine 3 adet yeşil ceviz kabuğunu atarak demlendirin. Yaklaşık yarım saat sonra elde ettiğiniz karışımı süzgeçten geçirerek suyunu saçlarınıza güzelce yedirin. Bu uygulamayı her gün yaparak etkisini daha çabuk görebilirsiniz. Düzenli uygulanan bu kür ile saçlarınız 1 ay gibi kısa bir sürede eski haline dönecektir.

Saç Beyazlaşmasına Karşı Doğal Tarifler Resimleri

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb