Saç Beyazlamasına Evde Yapılabilecek Maskeler | Hanımların Dünyası

loading...

Saç Beyazlamasına Evde Yapılabilecek Maskeler

Saç Beyazlamasına Evde Yapılabilecek Maskeler

Evde kolay malzemelerle yapılan maskeler sayesinde beyaz saçlarınızı eski biçimine döndürebilirsiniz. Saç beyazlamasını etkili biçimde gideren maske tariflerini düzenli şekilde uyguladığınızda beyaz saç telleriniz eski hale gelecektir.

Erken yaşta saç beyazlamasını önlemek için bitkisel maskeleri kullanabilirsiniz. Saç renginizin daha uzun süreler boyu doğal rengini koruması için vermiş olduğumuz tarifleri aksatmadan kullanabilirsiniz.

Saç Beyazlaması için Maske Tarifleri

 

Saç Beyazlığına Karşı Maske

1 yemek kaşığı yoğurt
1 çay kaşığı çörekotu
Havanın arasında çörekotunu dövdükten sonra yoğurt ile karıştırın ve bu şekilde yiyin. Elde etmiş olduğunuz karışımı 1 ay boyunca her gün tüketin. Ayın sonunda 1 hafta ara verdikten sonra yine uygulamaya geçebilirsiniz.

ibrahim Saraçoğlu Saç Beyazlaması Kürü

Hindistancevizi yağı
Bektaşi üzümü
Hindistancevizi yağı ile Bektaşi üzümünü karıştırıp saç derisine masaj yaparak sürün. 2 günde 1 olmak üzere düzenli olarak kullanın.

Ahmet Maranki Saç Beyazlaması için Maske

250 m. su
3 adet yeşil ceviz kabuğu
Cevizin yeşil kabuklarını üç tane soyun. 1 bardak suyu kaynatıp ceviz kabuklarını içine ekleyin ve demleyin. Yarım saat demledikten sonra elde etmiş olduğunuz suyu saçınıza sürün. Her gün karışımı tekrarlayıp saçlarınızı bu su ile yıkayın. 1 ay sonunda saçlarınız eski rengine dönecektir.

Saç Beyazlamasını önleyen Sarımsak Kürü

5 diş sarımsak
1 tane soğan
1 tane yumurta sarısı
1 yemek kaşığı zeytinyağı
Malzemeleri birleştirin ve krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı saç boyar bu gibi saçlarınıza sürün. Diplerden başlayıp uçlara doğru sürdükten sonra 1 saat saçınızda bekletin. Sürenin sonunda ılık su ile firiksiyon yapın. Haftada 1 kez düzenli şekilde karışımı tekrarlayın.

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb