Saç Açıcı | Hanımların Dünyası

loading...

Saç Açıcı

Saç Açıcı

Saç Açıcı Nedir?

Günümüzde çoğu insan koyu saç renginden sıkılarak açık renk tonlara sahip olmak ister. Fakat koyu saçı açmak her zaman zor bir işlemdir. Bunu doğal yollar ile yapmaya çalışsak bile çok fazla başarılı olamayız ya da başarılı olurken saçlarımıza ciddi oranlarda zarar veririz. Saç açıcı yöntemini geliştirme yöntemlerini keşfetmeliyiz. Saç rengi açma işlemi kadınların en zorlandığı konudur. Doğal yollar ile birçok yolu denerler fakat bu yeterli olmayabilir. Saç çok koyu ise ve siz bunun bir kerede açılmasını heyecan ile bekliyorsanız sizi üzmek gibi olmasın ama, bunun mümkün olmadığını söylemek isteriz. Doğal marketlerden aldığımız saç açıcı ile saçı sağlıklı bir şekilde nasıl açarız? Her ne kadar bunu size önermesek bile bütçenizin kısıtlı olduğu dönemlerde ucuz yoldan saçınızın renginin açılmasını arzuluyorsanız market ve eczanelerden alacağınız saç açıcı boya pigmentlerini kullanma şeklini iyi analiz etmeniz gerekir. Çünkü bu maddelerde açıcı yoğun bir şekilde olduğunda saçın ana rengini de doğal olarak silecektir. Saç rengi silindikten sonra saçınızda aşırı bir yumuşama hatta zarar görme ihtimali oldukça yüksektir. Saçınıza uygulayacağınız açıcıyı kesinlikle saç diplerinize uygulamayınız. Her ne kadar size verilen talimatlarda 10 dakika kadar bekleyiniz dese de siz bunu fazla görün. Açıcı saçın üzerinde ne kadar çok fazla bekler ise o kadar çok saç silinecek ve üzerine boya yapacağınız zaman aşırı açık bir renk elde edeceksiniz. Fakat bu renk sizin moralinizi bozabilir.

sac-acma-yontemiYapmak istediğiniz renk aslında bu değildir. Bu yüzden sabırlı olup saç açıcı işlemini kuaför yöntemi ile gerçekleştirmeniz gerekir. Kuaför sizin saç yapınıza göre açıcının uygun olup olmadığını bildirecek. Evde doğal yöntemler ile uyguladığınız saç açıcı yöntemlerinden saç açıcı pigmentleri saçınızın yapısına zarar verebilir. Siz fark etmeden saçınızı yakabilir, sağlıksız saçlara sahip olursunuz. Bu da sizin için son derece önemlidir. Saç açıcı pigmentlerini bile kullanırken acaba saç derimde çeşitli alerjilere yol açabilir mi diye düşünmeniz sizin kendi saç sağlığınıza yapacağınız en iyi karar olur. Evde uyguladığınız saç açıcı sonrası geriye boyama işlemi kalıyor. Aklınızda belirlediğiniz bir rengi aldınız. Saçınızı açtıktan hemen sonra bunu uygulama kararı aldınız. Şuan büyük bir hatanın içindesiniz. Saçınıza verdiğiniz zararın farkında bile değilsiniz. Boyama işlemi için kendinize bir saat kadar zaman tanıyınız. Bunu neden mi söylüyoruz? Çünkü saç açıcı pigmentlerinden sonra saç doğal olarak canlılığını kaybedecektir. Bu yüzen boyama işlemine geçmeden önce saç bakım yağlarını kullanarak saçın enerjisini arttırın. Daha sonra birkaç saat sonra boyama işlemini gerçekleştirin. Boyamayı evde doğal yollar ile yaparken çeşitli malzemelerinizin eksiksiz olmasına özen gösteriniz. Saç boyarken saçlarınız bir tarak yardımı ile belli aralıklarda boyayın. Daha önceden kullandığınız saç açıcının etkili olmasına az kaldı. Belki istenilen sonucu almayacaksınız ama daha sonra istenilen sarı saçlara sahip olabileceksiniz. Bu işlemin daha net renge kavuşması için bir ve ya iki ay sürecinde bu boya işlemini yeniden tutturun. Şimdilik bunu bir zemin olarak düşünün.

sac-acici-ve-saca-zararlariSaçınızı yıkarken sabun ve ya benzeri şampuan ürünlerini o an için kullanmayın. Mümkün oldukça durulama işlemini duru bir su ile yapınız. Su ayarı ılık olursa saç deriniz daha rahat olacak, kan dolaşımı en iyi şekilde sağlanacaktır. Saçınızı yıkama işlemi bittikten sonra sırada yaptığınız boyama ve açıcının saçınızda verdiği netliğe geldi. Bunu anlayabilmemiz için saça fön işlemini bir fırça yardımı ile uygulamamız gerekir. Saçınıza fön çekerken saçın yıpranmaması için ısı ayarını biraz azaltın. Saç zaten boyama işleminden yeni çıkmış ve yeterince yorulmuştur. Isı ayarı en iyi seviyeye geldikten sonra saçınıza düz bir fön çekin. Siz fön çektiğiniz sürece saç hangi renge kavuşmuş ise o renk ortaya çıkacaktır. Başta size harika gelen bu saç tonunu bir iki hafta sonra beğenmemeye başlayacaksınız. Çünkü kullandığınız saç açıcı fazla yoğun olduğundan saçın akmasına boyanın geri çıkmasına sebep olacak, saç renginiz çok fazla açılacaktır. Bunun için canınızı sıkmanıza gerçekten gerek yok. Bunu dediğimiz gibi bir zemin olarak düşünün. Alt yapısını güçlendirmek sizin elinizdedir. Bir ay sonra saç dinlendikten sonra bir kat daha aynı rengi uygulayarak çöken zeminin temelini sağlamlaştırabilirsiniz. Saçınız boyama işleminden sonra bakım isteyecektir. Saçın bundan sonra ki canlılığı sizin saçınıza verdiğiniz değer ile belirlenir. Her ay düzenli bir şekilde eski sağlığına kavuşabilmesi için iki santim kadar uçlarından saçın kırıklarını aldırmanız gerekir. Saçınıza ,boyalı saçlara uygun şampuanı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

sac-acici-spreylerSaçı güçlendiren saç bakım yağları kullanarak açık ton saçlarınızın sağlıklı bir şekilde keyfini sürebilirsiniz. Evde kuaföre gitmeden alacağınız olumlu ya da olumsuz sonuçları size bildirdik. Eğer kendi çabanız ile bir fark yaratmak istiyorsanız bunun için yöntemleri harfiyen yerine getirmeli, saçınızın her anlamda yanma ihtimalini de göz önünde bulundurmanız gerektiğini unutmayın. Özellikle ince telli saçlar bu konuda çok dikkatli olmaları gerekir. Saçınız eğer kına ile önceden boyanmış ise saç açıcı etkisiz olabilir. Etkili olsa dahi sizin saçlarınıza ciddi anlamlarda zarar verebilir. Bunu da göz önünde bulundurmanızı istiyoruz. Saç Açıcıyı Kimler Kullanmalıdır? Saç aslında ne kadar kalın ve gür görünse bile bazı maddeler saçın bütün dengesini alt üst eder. İşte bunlardan birisi kullandığımız saç açıcılarıdır. Her ne kadar saç açık ve hoş bir renk alsa bile bunun bizlere vermiş olduğu zararları mantıklı bir şekilde düşünebilmeli, ona göre hareket edebilmeliyiz. Saç açıcıyı kimler nasıl kullanmalıdır sizlere bu konuda engin bilgilerimiz paylaşmaktan onur duyarız. Saçın kökü ve saçın yapısı arasında var olan gücü aslında kimse yıkamaz. Fakat öyle bir zaman olur ki istemediğimiz zifiri karanlıklarda buluruz kendimizi. Bizim içimizi aydınlatan güzelliklere ihtiyacımız var ve bunu en iyi şekilde değerlendirmeyi bilmemiz gerekir. Kimyasal ürünler, boya pigmentleri her ne kadar saçta alımlı dursa da saçı yıpratmak için başlıca nedenlerdir. Hatta saçın kendi rengini bitirmesine sebep olur ve saçlarda istenmeyen beyazlamalar meydana gelir. Saç hücrelerinde ve saç dokularında hasar söz konusu ise saçın dökülme, yıpranma hatta beyazlaması an meselesidir. Bu durumu iyi analiz etmeli, yaptığınız her harekette bunun iyi ve kötü taraflarını da ele almanız gerekir.

Saç açıcı kullanırken öncelik saçınızın ince ve zayıf olması durumunda bunu kendi başınıza yapmamanızı öneririz. Bir perma uygulaması bile yaparken kuaförler parasal düşünmüyor o an için kişinin kaybedeceği sağlıksız saçlar için müdahale ediyor. Bunun nedeni o güveni sarsmamak ve işinde uzman olduğunu karşı tarafa doğru bir şekilde lanse edebilmektir.Kuaför eğer bu otoriteyi sağlıyor işine sırf parasal olarak bakmıyorsa o kişi hem kul hakkı yememiş olur hem de işinde ne kadar usta olduğu ortaya sermiş olur. Bütün bunların yanında müşteriye sağladığı o eşsiz güven zaten her şeye bedeldir. Saç açıcıda da saçınız eğer buna müsait değil ise kuaför bunu desteklemeyecektir. Fakat siz ısrar eder ve bütün olumsuzluklara rağmen, yapın derseniz kuaför görevi icaben bunu uygulayacak ve parasını da hiç düşünmeden alacaktır. Sizi uyarmasına rağmen şikayet etme hakkınız o an için yoktur. Saç açıcıyı her bayan istememelidir. Örneğin saçına kına vuran bir bayanın bunu en iyi şekilde olmasını istemesi ancak mucize olur. Kına yapılan saça ne boya tutar ne de saç açıcı olumlu yanıtları verir. Saç adeta kusar ve çirkin bir rengi ele alır. Bunun için kınalı saçlar bunu uzun bir süre düşünmemeniz gerekir. Saç acıcı kullanırken saçınızın tonu ve rengi de önemlidir. Koyu saçlarda bu problem olabilmektedir. Eğer saçınız açık kahve tonlarında ise muhteşem bir renge kavuşmanız mümkündür. Bu renklerde sarı kolaylıkla tutar. Bu renk saçına sahip iseniz kendiniz doğal yöntemler ile kuaföre gitmeden evinizden de bu işlemi gerçekletire bilirsiniz. Saçınız hasar görmüş ve daha önce perma yapılmış ise saç açıcı saçınıza ciddi oranlarda zarar verebilir. Bunu sakın tek başına yapma kararı almayın. Kuaförünüze danışın. O zaten size ne yapmanız gerektiği hakkında talimatlar verecek, sizi doğru bir şekilde yönlendirecektir.

sac-acici-spreyi-kullanimiSaç Açıcı Hangi Yöntemler ile Kullanılır?

Üç şekilde ele alacağımız saç açıcılar şunlardır. Başta oryal yani toz açıcı, Boya ile saç açma yöntemleri, Doğal yollar ile saç açma yöntemleri Oryal saçınıza kendi evinizde uyguladığınız boya pigmentleridir. Evde ve kuaförde bu toz ile işlem yapılır. İstenilen ton ile açma en etkili çözümdür diyebiliriz. Boya ile saç açma yönteminde ise eğer saç tonunuz açık ve buna müsait ise daha açık bir ton alarak saç renginizi değiştirebilirsiniz. Evde kuaförde yapılan bir işlemdir. En rahat yöntemi hiç uğraşmadan kuaföre gitmeyi tercih etmektir. Doğal yollar ile saç açma yöntemlerinde ise, limon suyu ile saç açma, papatya suyu kaynatarak saç açma, havuç suyu ile saç rengini açabilirsiniz. Zeytin yağı da ilave edilince saç daha hızlı bir şekilde açılacaktır. Dilerseniz bal ve limonu karıştırarak bu işlemi de yapabilirsiniz. Doğal yollar ile saç pek fazla açılmaz ancak kullandığınız besinler saçı açmaktan çok besleyerek, saçın gür görünmesine katkıda bulunur.

sac-acici-sonrasi-bakimiOryal ile Saç Nasıl Açılır?

Aldığınız saç açıcı pigmentini daha kolay hazırlaya bilmeniz için içinde oksidanlı su olmasına dikkat edin. Saç açıcı pigmentinin temeli oksidandır. Orada size verilen talimatlara göre uyun ve istenilen kıvama geldikten sonra saç diplerinize gelmeyecek şekilde sürün. 15 dakika bekleyin yazsa bile siz sadece 7 dakika bekleyin. Çünkü saçınızın yıpranmaması için çok fazla açmanıza ilk etapta gerek duymuyoruz. Daha sonra bunu doğal yollar ile boyama işlemeleri ile açın. Biraz kendinize zaman tanıyın birkaç ay sonra saç renginiz sabrınız ile en güzel tonu yakalayacaktır. Oryal ile yapılan saç işlemlerinin yeri kuafördür. Siz ne kadar bunu üsteleseniz bile tek yanlış saçınızın yanmasına sebep olur. Saçınızı açıcı kullandıktan sonra saç sürekli bakım isteyecektir. Yeri geldiğinde saç bakım yağları ile saçınıza masaj yapmanız gerekecek. Saçınızı güçlendirerek hareket ederseniz, her daim daha sağlıklı saçlara kavuşursunuz. Eğer saç açıcı işleminden zarar göreceğinizi düşünüyorsanız, acele kararlar almayın kendi saçınızı kullanın. Saçın doğal ve sağlıklı olması için boya ve açıcıların sık yapılmaması gerekir. Saça evde doğal yöntemler ile bakım kürleri uygulayın, güçlenmesine vesile olun. Unutmayın saç sağlığınız her şeyden önemlidir Bir bayanı en çok güzel ve bakımlı gösteren saçlarının vermiş olduğu canlılıktır.

Saç Açıcı Resimleri

sac-acicilar-zararlimisac-acici-nasil-kullanilirsac-acici-ile-sac-rengi-acmaksac-acicidan-sonraki-bakimsac-acici-boyalarsac-acici-bakim-kremlerisac-acici-akarmisac-acicidogal-sac-acici-varmi

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb