Roller Tedavisi

Author

Categories

Share

Roller Tedavisi

 

Cilt gençleştirme, sağlıklı bir cilt yapısına sahip olma gibi istekler beraberinde farklı tedavi yöntemlerini de getiriyor. Daha önceden çok pahalı olan cilt bakım ürünleri ya da cilt bakım hizmetleri ise artık günümüzde daha pratik uygulamalar ve daha kesin sonuçlar nedeni ile tercih edilmiyor. Son birkaç yıldır kullanılan ve pek çok kişinin de dikkatini çeken uygulamalardan bir tanesi de roller tedavisi. Cildin yenilenmesini sağlayarak hem ciltteki kusurların ve sorunların giderilmesini sağladığı düşünülen hem de daha genç bir cilt yapısı oluşturduğu düşünülen bu tedavi yöntemi özellikle bayanların çok ilgisini çekiyor. Bu nedenle araştırdığımız bu tedavinin nasıl uygulandığını ve neler yapıldığını sizler için derledik. Roller tedavisi silindir şekline sahip bir aparat üzerinde yer alan iğneler sayesinde yapılan bir tedavi yöntemidir. Cildin üzerinde gezdirdikçe cilde delikler açmaya yarayan iğneler sayesinde cildin ihtiyacı olan maddelerin aktif hale getirilmesi amaçlanıyor. İğnelerin açtığı delikler aracılığı ile uyarılan sinirler cildin yenilenmesini katkı sağlarken aynı zamanda vücuttaki hormonlar ve aktif maddeler cildin yenilenmesine yardımcı oluyor. Bu sayede cildin daha geç ve yenilenmiş görünmesi amaçlanıyor. Bunun için kullanılan iğneler ise kullanım yerine göre farklılık gösterebilmektedir.

Günümüzde gerek aşırı kilo alımının neden olduğu sorunlar gerekse çevre kirliliği, kozmetik ürün kullanımı, cildin sahip olduğu sağlık sorunları gibi birçok neden cildinizin daha erken yaşlanmasına, yıpranmasına neden olabilmektedir. Bunun yanı sıra ciltte meydana gelen tahribat ve hasarlar da kalıcı olarak bulunuyorsa tedavinin dıştan yapılması çok etkili bir sonuç almanızı sağlamaz. Bunun yerine içerden yapılan bir tedavi her zaman daha kesin sonuçlar almanıza yardımcı olur. Roller tedavisi de bu amaçla kullanılan yollardan bir tanesidir. Vücudun kendi kendini tedavi etmesi için uyaranların kullanılması hasarın da içerden başlayarak onarılmasına yardımcı olmaktadır. Kullanılan bu yöntem cildinizi yenilemek için var olan bütün maddelerin harekete geçirilmesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle de uygulanabilir tedaviler arasında yer almaktadır.

Roller Tedavisi birçok cilt sorunu için tercih edilen yollardan bir tanesidir. Bu nedenle birçok sorun için tek çözüm olarak da görebilirsiniz. Vücudun doğal olarak yapması gereken ancak yapmadığı iyileştirme sürecini harekete geçirmek için kullanılan bu yöntem diğer pek çok kozmetik ve maliyetli cilt bakım yöntemine göre daha ekonomik ve etkili sonuçlara sahiptir. Ayrıca cildin yenilenmesine yardımcı olan doğal kolajenlerin de hareket e geçmesini sağlayan etkin bir yöntemdir. Roller tedavisi ile yapılan uygulamalarda vücudun farklı bölgeleri de yer alabilmektedir. Bu tedavinin kullanıldığı alanlar arasında vücuttaki sarmalar yer alabilmektedir. Elastikiyetini kaybetmiş ciltlerde uygulanabilir. Ciltte yer alan leke, akne izleri gibi kötü görüntüye sebep olan iz ve lekelerde kullanılabilir. Ayrıca aknenin daha sık görüldüğü geniş gözenekli ciltlerde de tercih edilmektedir. Ciltteki renk farklılıklarının giderilmesi için kullanılabilmektedir. Bu sayede cilt tonunun düzenlenmesi sağlanır. Birçok insanda meydana gelen çatların tedavisinde kullanılabilmektedir. Ciltte meydana gelen çatlarda daha çok sık kilo alıp vermek, hamilelik gibi süreçler sonucunda meydana gelen ve tedavisi çok zor olan sorunlardır.

Roller kullanımı ile cildin içerden iyileştirilmesi sağlanabilmektedir. Bunun haricinde yara ve yanık izlerinin giderilmesi için de etkili yöntemlerden bir tanesidir. Kan dolaşımını hızlandırdığı için selülit tedavisinde de kullanılabilmektedir. Saç dökülmelerinde, saç derisi tedavilerinde kullanılabilir. Kullandığınız cilt bakım ürünlerinin arttırmak istediğinizde de kullanabilirsiniz. Cilde daha fazla nüfuz etmesini sağladığı için cilt bakım ürünleri, selülit kremleri, gözaltı kremleri gibi ürünlerle birlikte kullanıldığında da etkili sonuçlar verebilmektedir. Roller tedavisi temelinde hücre yenilenmesine dayanan bir tedavi yöntemidir. Bu nedenle kullanılan diğer gençleştirme ürünlerine ve tedavilerine göre daha etkili sonuçlar alınabilmektedir. Yaşlanmış ya da yıpranmış olan derinin kendi kendini yenilemesi sağlanan bu uygulama cildin en alt tabakadan başlayarak kendini yenilemesidir. Cilt yapısında bulunan kolajen maddelerin harekete geçirilmesini sağladığı için bir uyarıcı olarak görebilirsiniz. Cildin üzerinde açılan her delik aslında cildin kendini yenilemesi için sinyal gönderilmesini sağlar.

Ayrıca delinme ile alınan ölü hücrelerin de temizlenmesine yardımcı olur. Kullandığınız bakım kremleri ile birlikte kullanımında ise ürünlerin deri altına geçmesine yardımcı olduğu için daha etkili sonuçlar almanızı sağlar. Cilt yenilenmesi içerden dışarı doğru yapılması halinde daha olumlu sonuçlar verebilmektedir. Bunun için kullanılan pahalı cihazlara ya da uzun süren seanslara katılamıyorsanız roller tedavisi tercih edebilirsiniz. Bir uzman yardımı ile yapabileceğiniz bu tedavi şekli kendi kullanabileceğiniz aparatlarla da sağlanabilmektedir. Farklı bölgelere uygulanabilen bu tedavi için kullanacağınız aparat modelleri ve ölçüleri de değişecektir. Genelde yüz bölgesi için daha küçük ölçülü iğneler kullanmanız daha büyük bölgeler için kullanacağınız iğneler daha büyük ölçülere sahiptir. İğne boyutunu kullanacağınız alana göre seçerek daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Bu işlem sonrasında cildinizi dinlendirerek ve tedavi sürecinde sigara gibi zararlı maddelerden uzak durarak da cilt sağlığınızı korumanız gerekir.

Author

Share

Önceki İçerikYürüyerek Kilo Verenler
Sonraki İçerikEmre Karatekelioğlu