Roaccutane | Hanımların Dünyası

loading...

Roaccutane

Roaccutane

Roaccutane

roaccutane

Roaccutane sivilce ve ciltte oluşan lekelerin tedavisinde kullanılmakta olup kullanırken dikkat edilmesi gereken bir çok önemli nokta bulunmaktadır. Özellikle gelişme çağında olan gençlerin ergenlik dönemlerinde sıkça ortaya çıkan sivilceler Roaccutane yardımı ile tedavi edilerek cilt bakımı yapılmaktadır. Sivilce konusunda bir çok yöntem bulunurken dikkat edilmesi gereken ne önemli konu. Sivilce önce tedavi edilir sonra cilt bakımı yapılarak sonrasında tekrar oluşumu engellenmektedir. Bu tedavi yöntemlerinden olan Roaccutane kullanımı esnasında yapılması gerekenler ve kullanılmaması gereken durumlar olarak; Yeni doğum yapmış anneler bebeklerini emzirdikleri sürece Roaccutane kullanmamalıdırlar Hamile olanlar veya hamilelik şüphesi hissedenler kesinlikle Roaccutane kullanmamalıdır

Kan değerleriniz açısından A vitamini yüksek değerlerde çıkıyorsa kullanmamalısınız Karaciğer hastalığı olanlar kesinlikle kullanmamalı Doktorunuz tarafından fruktoz ve sorbitol oranlarınızın yüksek olduğu söylendiyse 12 yaşından küçük çocuklar kullanmamalı Bu durumlar dışında kullanmanız uygun görüldüğünde doktorunuza kesinlikle hatırlatmanız gereken durumlar; Depresyon , intihar davranışları, ruh hastalıları, ruhsal bunalımlar ile ilgili geçmişte yaşadığınız tüm olaylar ve hastalıklar hakkında doktorunuza bilgi vermeniz gerekmektedir. Kolesterol ve kan yağlarını arttırıcı olan ilaç daha önce kan değerlerinizde anormal durumlar gelişti ise ve yapılan testlerde bu değerlerin sağlığınız açısından anormal durumlar ortaya çıkardı ise kesinlikle doktorunuza Roaccutane kullanmadan önce belirtiniz

Ayrıca Roaccutane kullanımı esnasında cilt kuruması meydana geleceğinden nemlendirici kremler kullanmanız gerekir Roaccutane kullanımında fazla güneşte kalmayınız veya bronzlaşmak amacı ile kullanılan ışınlardan kesinlikle uzak durunuz. Güneşe çıkmadan önce güneş ışınlarından koruyucu nitelikli güneş kremi kullanınız Roaccutane kullanımı sırasında kozmetik amaçlı cilt tedavisi uygulanmasına izin vermeyiz. Roaccutane kullanımına fazla egzersiz ve sporlardan uzak durunuz kaslarda ağrı ve deformasyon oluşturur. Kan şekeri değerini yükseltici olduğundan şeker hastalığı tedavisi görüyorsanız veya gizli şeker problemleriniz var ise kullanmayınız yada doktorunuza danışınız. Roaccutane kullanımı süresi içinde hamile kalırsanız hamileliğinizi öğrendiğiniz anada ilacı kesiniz ve doktorunuza danışarak tedavi yöntemi hakkında bilgi sahibi olunuz.

Roaccutane kullanımı esnasında görme bozuklukları ortaya çıkaracağından araç kullanımlarında dikkatli olun Roaccutane kullanımı sırasında bir çok yan etki belirtileri ortaya çıkabilmektedir bu yüzden ilaç hakkında araştırma yapmadan kullanmamalıdır. Doktor tarafından uygun görüldüğü takdirde öncelik aklınıza gelen tüm rahatsızlıklarınızı veya daha önceden geçirmiş olduğunuz rahatsızlıklarınız hakkında detaylı bilgi vermeniz sizin için çok faydalı olacak girişimlerden olmaktadır. Doktor eğer bu konu hakkında bilgi vermediğiniz takdirde herhangi bir rahatsızlığınızın olmadığını düşünerek ilacı uygun görecektir.

Roaccutane kullanmaya başlamadan önce mutlaka içinden çıkacak olan açıklamaları anlayıncaya kadar okumalısınız. Çünkü ilaçlara sadece bir rahatsızlık üzerine etkili olması için ortaya çıkarıldıkları için vücut metabolizması bazı durumlarda bu tür tedavileri kabul etmeyebilmekte hatta sıkıntılı durumların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Yan etkileri konusunda mutlaka araştırma yapmalısınız. Anlamadıklarını doktorunuza sorarak detayları atlamamalısınız. Çünkü en ufak atlayacağınız bir nokta ileriki zamanlarda büyüyerek hastalık boyutuna yükselebilmektedir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb