Rezene Çayının Faydaları

Author

Categories

Share

Rezene Çayının Faydaları

 

Rezene çayının faydalarını saymakla bitiremeyiz. Yediden yetmişe rezene çayının faydaları çok fazladır. Soğuk algınlığına yakalanan çocuklarda karın ağrısı ve mide ağrısı yaşanır. Bu yüzden de bu sıkıntıları çeken çocuklara rezene çayını içirerek çocukları rahatlatabilirsiniz. Bunu sakın unutmayınız. Rezene bir bitkidir ve en uzun ömürlü olduğundan dolayı da tüm yıl boyunca taze bir şekilde rezene bulabilirsiniz. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Rezene bitkisi Akdeniz bölgesinde bulunmaktadır. Özellikle de manastırda rezene yaprağı çok bulunur. Çok hıçkırık sorunu yaşayan insanlara da rezene çayının çok faydası vardır. Bundan hiç şüpheniz olmasın.

Rezene yaprağı ve tohumlarını da pişirdiğiniz yemeklerin içerisine de koymanız mümkündür. Midesinde gaz sorunu yaşayan insanlar için de rezene çayı tedavi eder. Mideniz sürekli kasılıyorsa rezene çayı içmenizi tavsiye ediyorum. Safra kesesini de bu rezene çayı rahatlatmaya yaramaktadır. Eğer toksinlerinizi atamıyorsanız rezene çayı içerek toksinlerinizi atabilirsiniz. Vücudunuzda çok fazla su varsa rezene çayı içmenizi öneriyorum. Hatta yeni doğum yapan annelerin çoğunda anne sütü olmaz. Bu nedenle rezene çayı anne sütünü arttırmaya yaramaktadır. Bir çok annenin de anne sütünü arttırmıştır. Kabızlık sorunu yaşıyorsanız sindiriminizi ne yaparsanız düzeltemiyorsanız eğer rezene çayını için ve sindiriminizi düzeltin.

Soğuktan ve sıcaktan etkilenen dişlere sahipseniz dişlerde ağrı oluşuyorsa rezene çayını için. Böylece diş ağrılarınızı hafifletecektir. Göz sorunlarınız varsa göz sağlığına da rezene çayı çok iyi gelmektedir. Tansiyon hastası olan insanlar da rezene çayı tansiyonları dengelemektedir. Kış mevsimlerinde çok öksürük yaşıyorsanız rezene çayı öksürüğünüzü hafifletecektir. Adet sonrası bayanlarda rahim kasılmaları yaşıyorsanız rezene çayı rahminizi rahatlatır. Rezene çayının faydaları hakkında bilmediklerinizi öğrenmek için bu siteyi inceleyin. Çocuklarınız ve ya bebekleriniz eğer iştahsızsa ve iştah sorunu yaşıyorsanız rezene çayını kaynatın ve bu çay sayesinde çocuklarınızın ve bebeklerinizin iştahı açılacaktır. Ayrıca bağırsakları temizlenerek bağışıklık sistemlerinizi de kuvvetlendirmektedir.

Rezene çayının yapılışı da çok basittir. İçeceğiniz fincanın içerisine iki kaşık rezene tohumu ekleyin. Ya da sallamalı rezene çayı da bir adet koyabilirsiniz. Diğer bir yandan ocakta su kaynatın. Kaynadıktan sonra fincanınızın içerisine doldurun ve demlenmesi için beş dakika bekletin. Sonra limon sıkıp için. Rezene çayı gördüğünüz gibi sağlığa bir çok faydası vardır. Rezene çayının içinde B ve C vitaminleri yer almaktadır. Bununla birlikte vücudunuzu güçlendirmeye yarar. İçinde çok güçlendirecek bir mineral olduğu için kemikleri güçlendirerek kalsiyum olarak da kuvvetlendirecektir. Üst solunum ve alt solunum yollarınızda enfeksiyon varsa parazitleri atmak için rezene çayı güçlü bir bitkidir. Adet günleri düzensiz olan bayanlar adet günlerini düzene koyar. Adet günlerinde ağrı ve kramp yaşayan bayanlar rezene çayı ile rahata kavuşturmaktadır.

Rezene çayını akşam yemeklerden sonra içtiğiniz zaman gaz olanları hafifletir ve gazınızı rahatça yemeklerden sonra çıkarabileceksiniz. Yemeklerden sonra mutlaka rezene çayını için. Hele ki kış mevsiminde rezene çayını mutfağınızdan eksik etmeyin diyorum. Rezene çayı sadece içmek için faydası yoktur. Rezene tohumunun da çok faydası vardır. Rezene tohumunu alıp ağzınızda çiğneyerek ağız kokusunu giderebilirsiniz. Rezene çayının yararlarından bahsettik. Rezene çayının bu güne kadar yan etki ve zararı olmamıştır. Günde bir bardaktan fazla rezene çayı içmeyin. Zararı yok ama çok rezene çayı içildiği takdirde mide bulantısı yaşayabilirsiniz. Aynı zaman da çok içildiği zaman nefes almada zorluk ve kalp çarpıntısı bile yaşayabilirsiniz. Karaciğer hastası olanlar, kalp hastası olanlar ve böbrek hastası olanlar rezene çayını içmelerini kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Author

Share

Önceki İçerikİsimler Ve Anlamları
Sonraki İçerikFetih Suresinin Fazileti