Retro Saç Şekli Modelleri | Hanımların Dünyası

loading...

Retro Saç Şekli Modelleri

Retro Saç Şekli Modelleri

Retro Saç Şekli Modelleri

Etiketler:Retro Saç Şekli Modelleri, Retro Saç Şekli, Retro Saç Modelleri, Retro Saç, Retro, Saç

Retro açık saç modellleri akımı romatnik bir rüzgar estirmek istediğimizde aklımız gelir aslında. Zarif saç kıvrımları hafif bukleler, permalar retro alımında en çok akla gelen modellerdir. Eskinin o gizemli havasını modern dokunuşlarla günümüze taşıma yolunda birebir kullanılacak modeller vardır aslında . Klasik tarz sahibi kadınlarda daha ağırlıklı kullanabilen farklı tarzda saç modelleridir yani.

Hafif volüm verilen retro saç modelleri, hafif krepeli modeller…

Retro açık saç modeli hafif bir modern hava ile buluşturulduğunda ortaya kusursuz bir göürünüm ve modern çizgisinden ayrılmayan hanımlar çıkmaktadır.

Modern dokunuşlar!

Retro saçlar günümüzden 30-40 yıl önceki modelleri hiç değiştirmeden modern dokunuşlarla saçlara uygulayabileceğimiz anlamına geliyor. Yani girdiğiniz ortamda sağlayacağınız farklılık sizlere göz alıcı, kusursuz bir göürününm seviyesine ulaştıracaktır.

1920’li yıllarda Marliyn Monroe’nün kullandığı parmak dalgalar bugün bayanlarda tekrar kullanılmaya başlamış ve belki de retro akımının öncülerindendir. Parmak dalgaları bugüne uyarladığımızda Marliyn’deki gibi sert değil daha yumuşak az spreyli dalgalar kullanmak yararımıza olacaktır.

Retro saç modellerini en iyi uygulayan ünlülerin başında Rihanna gelir. Saç bandı kullanarak yakaladığı şıklık uzunca bir süre bayanların vazgeçilmez modelleri arasında yer aldı.

Çiçekli bandanalar bu yolda tercih edilebilecek en yararlı aksesuarlardır saçlarınıza hafif dalga verip, saç bandı da kullanaral siz de bu retro şıklığı yakalayabilirsiniz.

60’lı yılların vazgeçilmeziydi krepeli saçlar. Günmüzüde uyarlanadığında krepeli at kuyrukları vazgeçilmez modeller arasındadır.

Tek yapmanız gereken ise saçlarınız ortadan ayırıp, fırçayla hacim kazandırmak haifif krepe atarak, saçlarınızı istediğiniz şekilde at kuyruğu yapmak böylece nostaljik şık bir görünüm kazanabilirsiniz.

Audrey Hepbur ile tanınan kırpık saçlar gününmüzde hala  kullanılmaktadır. Daha vamp görününm kazanmak isteyen hanımlar için ideal .Kırpık kesilen saçlarınıza daha dağınmış, savrulmuş bir hava verin böylece retro şıklığı yakalamak daha kolay olacaktır.

90’lı yılların vazgeçilmezi ikili topuzlar neşeli ve değişik bir görününme kavuşmayı hedefleyenler için doğru tercih olabilir 90’lı yıllarda ünlü bir rock yıldızı ile tanınan bu topuzlar şimdilerde ise neşeli bir görünüm için tercih edilmektedir.

Dalgalı küt saçlar bir zamanların en çok tercih edilen saçlarıydı, günümüzde ise sizde saçlarınıza farklı bir hava katmak için kullanabilirsiniz. Saç aksesuarları daha çok vintage bir görünüm kazanmak için kullanılabilir .Günümüzde dünyaca ünlü starlar bu retro görününme kavuşmayı başarmışlardır. Amber Heard, January Jones, Milla Jovovich, Rachel McAdams,Elizabeth Olsen, Rihanna, Taylor Swift, Rosie Huntington bu isimlerin başında yer almaktadır.

Retro şıklık yolunda saçlarda sayılamayacak kadar çok model vardır önemli olan saçlarınıza en uygun olanını bulmak.

Retro Saç Şekli Modelleri Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Gizem diyor ki; 23 Şubat 2016 - 11:48

Fiyatı nedir

CEVAPLA
İsminiz diyor ki; 23 Şubat 2016 - 11:48

Fiyatı nedir

CEVAPLA
1

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb