Ramazanda havalar nasıl olacak?

Author

Categories

Share

Meteoroloji, Kuzey Afrika sıcaklarıyla kavrulan Türkiye’nin, ramazan ayına nasıl bir havayla gireceğine ilişkin açıklama yaptı.

ANKARA – Hüseyin Gazi Kaykı

AA muhabirinin Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Türkiye halen geçtiğimiz haftanın son günleri Kuzey Afrika üzerinden gelen sıcak hava dalgasının etkisi altında bulunurken, hava sıcaklığı doğu bölgelerde mevsim normallerinin 2 ila 4, iç ve batı bölgelerde ise 4 ila 8 derece üzerinde seyrediyor.
Hafta sonunda kaydedilen en yüksek hava sıcaklığı Antalya, Diyarbakır, Siirt ve Şanlıurfa’da 42, Batman Adıyaman, Kahramanmaraş, Aydın, Manisa ve Denizli’de 41, Gaziantep, Kilis ve Muğla’da 40, Karabük ve Edirne’de 39, İzmir, Elazığ, Mardin, Adana, Osmaniye ve Kırklareli’nde 38, İstanbul’da 35, Ankara’da 34 derece olarak ölçüldü.

Yarın 4-6 derece azalacak
Yapılan son meteorolojik analizlere göre yarın yurdun kuzeybatı kesimlerinde Balkanlar üzerinden gelen serin hava nedeniyle hava sıcaklığının 4 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Ramazanın ilk günü tekrar artacak
Yurdun kuzeybatı kesimlerinde azalan hava sıcaklığının ramazanın ilk gününden itibaren tekrar artışa geçeceği ve tüm yurtta mevsim normallerinin üzerinde olacağı bekleniyor.

Author

Share