Radyofrekanslı Fraksiyonel Karbondioksit Lazer

Author

Categories

Share

Radyofrekanslı Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Hakkında Bilinmeyenler

 

Ciltte oluşan yaşlanma izleri, güneş ışınları ve hava kirliliğin cilde verdiği zararlar, zaman içinde ciltteki kolejken miktarını azaltarak kırışıklıklara neden olur. Bu noktada Radyofrekanslı Fraksiyonel Karbondioksit Lazer cildin gençleştirilmesinde kullanılan bir uygulamadır. Fraksiyonel özelliğe sahip bu dalgalar sayesinde ciltte kısa sürede iyileşme görülür. . Fraksiyonel dalgaların boyu diğer lazer uygulamalara göre daha uzun olduğundan, cilt üzerinde daha çabuk etki gösterir. Cillteki kırışıklıkların giderilmesinin yanı sıra, cilt üzerinde sivilce akne nedeniyle oluşan çukur ve lekeler giderilmektedir. Cildi yeniden yapılandırarak, daha parlak ve canlı görünmesini sağlar.

Radyofrekanslı Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Nasıl Çalışır? Ciltin gençleştirilmesinde oldukça etkili olan Radyofrekanslı Fraksiyonel Karbondioksit Lazer diğer lazer uygulamalarına göre, cilt üstünde çok ince şekilde mikroskobik kanallar açar. Ciltte hasar görmemiş bölgeler uyarılarak, hasarlı bölgelerdeki alana nüfus eder. Bu sayede cilt kolejen üretmeye başlar. Radyofrekanslı Fraksiyonel Karbondioksit Lazerin en önemli özelliği de cilde hasar vermeden hızlı iyileşme sağlamasıdır. Kişi bu uygulamayı yaptıktan hemen sonra sosyal yaşamana geri dönebilir. Fraksiyonel Lazerin deriye gönderdiği minimal boyuttaki sütunlar deride yarattığı ısı ile hasarlı alanların etrafı sağlam kalır. Ciltteki bu hasarlı alan sağlıklı bir doku ile örterek cildin hızla yenilenmesini sağlar. Kırışıklar kadar sivilce ve yara izlerini azaltır.

Radyofrekanslı Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Hangi Alanlarda Kullanılır?

• Cilt yenilenmesi

• Yüz gençleştirme

• Dekolte bölgelerinde

• Göz kapakları sarkıkların da

• El üstündeki kırışıklıklarda

• Genital bölgenin estetiğinde

• Yüz ve vücuttaki akne izleri ve çukurların giderilmesinde

• Ciltteki geniş gözeneklerin sıkıştırılmasında

• Yaşlılık ve doğum lekelerinde

• Yara izlerinin giderilmesinde

• Benlerin yok edilmesinde

• Genital bölge el ve ayaklardaki siğil vs giderilmesinde

Radyofrekanslı Fraksiyonel Karbondioksit Lazerin Cilde Faydaları Nelerdir? Radyofrekanslı Fraksiyonel Karbondioksit Lazer uygulaması sonrası uygulanan bölgede 1-3 ay gibi bir sürede cilt dokusunda yenilenme meydana gelir. Kollajen üretmeye başlayan cilt yenilerek daha parlak ve düzgün bir görünüm alır. Radyofrekanslı Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Uygulaması Ağrılı mı? Radyofrekanslı Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Uygulaması sırasında ciltte oluşan yanma ve acı hissini azaltmak için lokan ansetik kremler kullanılır. Böylece acı ve ağrı hissi en aza indirilir.

Radyofrekanslı Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Uygulaması Kaç Kez Yapılmalıdır? Radyofrekanslı Fraksiyonel Karbondioksit Lazer uygulama yapılacak bölgeye göre seans sayısı da değişim gösterir. Kırışlıklar hafif ve orta derecedeyse 2-3 seans yeterli olacaktır. Derin kırışık iz ve sivilce izlerinde 3 ile 5 seansta ciltte istenilen düzelme elde edilecektir. Her seansın süresi 1 ile 1.5 ay arasındadır.

Radyofrekanslı Fraksiyonel Karbondioksit Lazerin İyileşme Süresi Ne kadardır? Radyofrekanslı Fraksiyonel Karbondioksit Lazer uygulaması sonrası ciltte oluşan kızarıklıklar ve ödem oluşabilir. Bu şişlik ve kızarıklıklar en geç 3 gün sonrasında yok olacaktır. Bu nedenle hasta 3. Günden itibaren normal şekilde makyaj yapabilir

Radyofrekanslı Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Öncesi Nelere Dikkat Edilmedidir? Radyofrekanslı Fraksiyonel Karbondioksit Lazer uygulaması öncesi hasta 1 ay boyunca solaryum ve güneş ışığından uzak durmalıdır. Özellikle kan pıhtılaşmasını önleyen ilaç kullanımından kaçınılmalıdır. Uygulama öncesi cilt beyazlaştırma, cilt germe vs operasyon ve işlemler yapılmış ise bunu doktora mutlaka söylenmelidir.Hatanın uçuk vs sorunu varsa uygulama öncesi ilaç alınmalıdır.

Radyofrekanslı Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Sonrası Nelere Dikkat Edilmedidir? Radyofrekanslı Fraksiyonel Karbondioksit Lazer uygulama sonrası üçüncü gününde ılık duş alınabilinir.Cildin kurumasını önlemek için, cilt temi ve nemli tutulmalıdır.Uygulama sonrası 1 ay boyunca hiç aksatmadan cildi koruyucu kremler kullanılmalıdır.

Radyofrekanslı Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Kimlere Uygulanmaz

• Hamilelere Radyofrekanslı Fraksiyonel Karbondioksit Lazer uygulanmamalıdır.

• Akneli ve sivilceli ciltlere uygulanmamalıdır.

• Uygulama öncesi son üç ayda akne tedavisi için izotretinoin kullanılan bölgelere uygulanmamalıdır.

Author

Share