Ptt Aps Kaç Günde Gider

Author

Categories

Share

Ptt Aps Kaç Günde Gider

ptt-aps

 PTT’NİN HİZMETLERİ  ülkenin öncü posta teşkilatlarından biridir ve bu yüzden birçok müşteri tarafından devamlı olarak kullanılmakta tercih edilmektedir. Posta, telgraf, kargo gibi birçok alanda hizmeti ile birlikte millete hitap etmektedir. Diğer kargo şirketleri kıyas yapıldığında cazip fiyatlara kargo taşımacılığı yapmaktadır. Bunun ile birlikte kaliteli hizmet ile kısa sürelerde teslimat gerçekleştirmektedir. Yurt içi ve yurt dışı hizmetleri bulunmakta anlaşmalı ülkelere posta, kargo gönderilebilmektedir. Fakat normal olarak tarife sistemi biraz daha farklıdır.

ptt-aps

PTT APS SİSTEMİ PTT’nin acele posta servisi olan PTT APS; barkod sistemi ile PTT’nin internet sitesinden istediğiniz zaman tam olarak öğrenebilirsiniz. En hızlı posta hizmetidir ve 2 kilogram altında kalan gönderilen için APS kurye ile gönderilen kargo tipidir. İl merkezlerinden alınan ve il merkezlerine teslim edilen kargo ve APS kuryeler için yine ptt’nin adresinde hesaplama aracı mevcuttur. Gönderinin türü ve alıcının adresine göre teslim yerinde, teslim sürelerinde değişimler gerçekleşmektedir. İl merkezinden il merkezine APS sistemi en kısa süreyi ifade eder. Genellikle belirtilen sürelerde bunlardır ve standarttır. Eğer ki varış noktası merkez dışı bir ilçe ise bu sürelere bir ya da iki gün ilave edilmelidir. Köy adresleri bunun dışında kalmaktadırlar.17:30’dan sonra genellikle posta servisi sona ermektedir.

ptt-aps-kac-gunde-gider-3

PTT APS TESLİMATI Posta teslim süresinin tespiti çok önem taşımaktadır. Bu sayede karşı tarafa kargonun ne zaman ulaşacağını tayin ederek bilgilendirme durumunuz oluşur. Bu sayede mağduriyetler yaşanmamakta ve hoşnutsuzluk oluşmayacaktır. Ptt aps kaç günde gider,yurt içinde genellikle konuma göre 1 ile 4 gün arasında teslimatını gerçekleştirmektedir. Ama çok düşük bir olasılık ile elde olmayan koşullar sonucu geç geldiği olabilir. Bunun tersine erken de gelebilir. Bu belirtilen 4 günlük süre il veya ilçe merkezleri için geçerlidir. Köylere ulaşma süresi bölgeden bölgeye değişir. Bu bir hafta da olabilir 5 günde olabilir. Bunun sebebi bağlı olunan merkezin belirlediği dağıtım günleridir.

ptt-aps-kac-gunde-gider-2

Yurt dışından alınan veya gönderilen kargo işlemi ise 15 gün civarlarındadır. Bunun için belirlenen gönderme süresi 3 gündür lakin gönderilen ülkenin posta sistemindeki değişiklik sonucu bir ihtimal birkaç günlük gecikme olabilir. Fakat genellikle teslim süreleri sabittir. Kimi zaman gönderilen bir şey çok geç gelebilmektedir bunun sebebi ana merkeze gelen kargonun dağıtım aşamasına geçememe durumudur. Yani ana dağıtım merkezi çok yoğun ise işlemler aksayabilir kargo/ aps geç ulaşabilir. Eğer gönderi kayıtlı yani barkotlu bir gönderi ise PTT’nin online sistemi üzerinden gönderiniz nerede ve ne zaman ulaşabilir bunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

ptt-aps-kac-gunde-gider-1

Lakin kargo / aps kayıtlı olmayan bir posta ise tek çare postanın ulaşmasını beklemek olacaktır. Bu durumlar genel olarak varsayım olup çoğunlukla yurt içi herhangi bir yere en fazla 1 hafta yurt dışına ise en fazla 15 günde teslim sürelerine sahiptir. Bazı apsler aynı gün içinde de teslim edilebilir bu ise gönderilen yerin konumu yani merkez olması ya da gönderen ve alıcı arası mesafenin yakın olmasından kaynaklanmaktadır. Tüm ulaşım ağındaki sistem, gönderilen konum, alınan konum, sistem akışı, yoğunluk, aciliyet durumuna göre şekillenmektedir.

Ptt Aps Kaç Günde Gider Resimleri

ptt-aps-kac-gunde-giderptt-apsptt-aps-kac-gunde-giderptt-aps-1ptt-aps-2ptt-aps-kac-gunde-gider

Author

Share