PRP Fiyatları

Author

Categories

Share

PRP Fiyatları

 

Bir kişiden kan alınır ve alınan kan santrifuj edildikten sonra elde edilen trombosit yönünden zengin plazmanın, ihtiyaca göre yüze; parlaklık vermesi amacıyla, cilt yenileme, saçlarda ise saç köklerini güçlendirmek amacıyla kullanılır. Elde edilen bu sıvıda, milyonları bulan kök hücre ve büyüme faktörleri bulunur. Hastanın kendi dokuları kullanıldığı için oldukça doğal, cildi uyaran ve yenileyici bir tedavi türüdür. Normalde vücüdumuz da bir yaralanma olduğunda o bölgeye bir kan akımı artışı ve trombosit artışı oluyor. Buradaki trombosit (platelet) lerden açığa çıkan hücreler ve büyüme faktörleriyle doku onarılmaktadır. PRP ile ise normal kan akımı ile sağlanamayacak oranda ve miktarda platelet elde edilir. İşte PRP ile ortalama 2-4 kat daha fazla platelet hücreleri doku içine verilmiş olur ve bu sayede onarım ile yenileme çok daha fazla miktarda gerçekleşir.

PRP Nasıl Yapılıyor? Kolunuzdaki bir damardan alınan birkaç tüp kan ile santrifüj edilmektedir. Bu santrifüjlerde yüksek hızdaki devirlerde bir süre sonra kanın pıhtılaşmayı sağlayan trombosit(platelet)denilen kan hücreleri ayrışması gerçekleştirilir. Bu hücreler daha sonra çok ince bir iğneyle cildin içine ara ara enjekte edilmesi sağlanır. Bu sayede ise kollajen ve elastik lifler uyarılır. PRP uygulaması tıpkı bir mezoterapi, dolgu uygulaması gibi gerçekleşir. PRP fiyatları uygulama yapılacak alana, prp tedavisinin çeşidine, prp seans sayısına göre değişiklik göstermekteedir. Yüz bölgesinde yapılacak prp tedavisi fiyatlarıyla, el üstünde yapılacak ve ya saç için yapılacak prp fiyatları farklılık gösterir.

PRP Hangi Alanlarda Kullanılıyor?

• Cilt kırışıklıklarını azaltmak

• Cildi yenilemek

• Leke tedavisi

• Saç dökülmesini azaltmak

• Lazer sonrası cildin iyileşmesini hızlandırmak

• Saç diplerini güçlendirmek

• İz tedavisi

• Çatlak tedavisi

 

PRP Tedavisi Vücudun Hangi Alanlarında Kullanılıyor?

• Gözaltları

• Yüz

• Boyun ve dokolte alanı

• Saç dibi

• El üstü

• PRP aslında tüm vücut alanlarında kullanılır

PRP Kimlere Yapılmaz!

• Platelet yani biğer adıyla trombosit sayısı az olan hastalar,

• Kanser hastalarında uygulanmıyor.

PRP Kaç Seans Uygulanır? PRP de iyi bir sonuç elde etmek için 2 hafta aralıklar ile 4 seans uygulama yapmak gerekir, sonrasında ise 6 ayda bir tek uygulama etkinliği ve kalıcılığı arttırılır. PRP tedavisi her yıl yenilenebilir ve tamamen doğal bir tedavi olduğu için fazla seans yapılmasında bir sakınca bulunmuyor. Kombine yapılan uygulamalardaki prp fiyatlarıyla tek seans fiyatı değişiklik gösterir. PRP fiyatlarıyla ilgili en sağlıklı bilgiyi klinikler aranarak ya da iletişim numaralarından mail yoluyla bilgi sağlaya bilirsiniz. PRP Saç Tedavisi Mümkün! PRP bilhassa zayıflaşmış, kırılgan hale gelen saçları canlandırmada, dökülen saçların yenisini çıkartmada, saçın kalitesi ile kalınlığını arttırmada oldukça etkili bir tekniktir. Özellikle de kadın tipi saç dökülmelerinde saç kökleri korunduğundan, dökülen saçlar prp saç tedavisi ile yeniden çıkabilir. Erkeklerde ise daha çok mevcut saçların dökülmesini engellemek amacıyla kullanılır.

Saç prp tedavisinde 2 hafta aralıklar ile 4 seans uygulanmaktadır. 6 ay sonrasında 1 seans ek yaparak daha faydalı ve iyi sonuçlara kavuşmanızı sağlıyor. Aslında vücudumuzda bu işlem sürekli devam eder. Fakat yaş, genetik, yıpranmayla gerek giderek yenilenme hızı yavaşlamakta, gerekse de kalitesi azalır. İşte PRP ile zenginleştirme işlemi yapılmış olunur, yani iyileştirici hücreler çoğaltılır ve yoğun bir şekilde verilmektedir. PRP’nin en belirgin bir yan etkisi bulunmamaktadır ve kan alınan yerde morarma, yüzde iğne batan yerlerde hafif kızarıklık ve şişlik oluşur. PRP tamamen vücuda uyumlu olduğu için alerji oluşturmuyor. Dolayısıyla uygulaması oldukça rahat ve yan etkisi ise son derece az. Uygulamadan birkaç gün sonra ciltte parlama, ışıltı oluşmaktadır. Sonradan bu etki tekrarlayan uygulamalarla birlikte daha belirgin hale gelecektir.

Author

Share

Önceki İçerikKatı Meyve Sıkacağı Tavsiyeleri
Sonraki İçerikArnavut Kremi