Primolut N Tehlikeli Midir | Hanımların Dünyası

loading...

Primolut N Tehlikeli Midir

Primolut N Tehlikeli Midir

Primolut N Tehlikeli Midir

primolut-n

Bayanların özellikle özel günlerde ve tatil zamanlarında çok büyük sıkıntılar yaşadıkları adet dönemlerini değiştirmeye yarayan bu ilaç ile adetinizi kısa bir süre de olsa geciktirebilirsiniz. Adetinizin tüm özelliklerini hissedeceğiniz fakat kanama olmasının engelleneceği bu ilacın kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Adet dönemine girildikten sonra kullanımında hiçbir fayda görülmeyecek olan bu ilaç, adet döneminin en az 3 gün öncesinden kullanılmaya başlanmalıdır. İçeriğindeki maddeler ile yumurta atılımını engelleyen bu ilaç aynı zamanda spermlerin rahme ulaşmasını zorlaştırır ve bu sayede hamile kalmayı da önleyici etkiler doğurabilir.

primolut-n-kullanimi

Kullanımı konusunda önemli noktalar İçeriğindeki nerotisteron hormonu ile bayanların adet olma zamanlarında yaşadıkları sıkıntıları kısa bir süre erteleyen bu ilaç adet döneminin öne alınması ya da ertelenmesi için kullanılabilir. Adet döneminden yaklaşık 3 gün önce doktor önerisi ile günde en az 2 defa alınan primolut n ile adet döneminizi yumurta atılımı olmadan yaşayabilirsiniz. Adet döneminizde normal adet dönemlerinde olduğu gibi karında ağrı, göğüste büyüme ve hassaslaşma gibi durumlar ile karşı karşıya kalırsınız fakat özel günlerde kâbusunuz olan yumurta atılımını ve kanamayı ertelediği için sizi kısa bir süre rahat ettirecektir.Primolut n tehlikeli midir diye soranlara Bu ilacın kullanımı hamilelik süresince kesinlikle uygun değildir. Hamileyseniz ya da hamile olma ihtimaliniz varsa bu ilacı hemen bırakmalısınız çünkü ilaç henüz anne karnında bulunan bebekte doğumsal sorunlar oluşturabilir.

primolut-n-tehlikeli-ilacmi

Bu nedenle ilacı kullanırken sıklıkla gebelik testi yaparak hamilelik riskinizi kontrol etmelisiniz. Adet geciktirici  olarak kullanılan bir ilaç olan primolut n doktorunuzun size önerdiği dozda ve zamanlarda kullanılmalıdır. Genellikle adet geciktirmek için adet başlamadan 3 4 gün önce kullanılmaya başlanan bu ilaç bir bardak su ile yutulmalı, su ile karıştırma ya da çiğneme gibi durumlar kesinlikle yapılmamalıdır. Sahip olduğunuz fizyolojik özellikler ve adetinizin düzeni gibi durumlar bu ilacın kullanım dozu ve zamanı konusunda değişiklikler gösterebilir. Primolut n tehlikeli midir? kullanan bayanların büyük çoğunluğunun yakındığı bir durum olan adet düzensizliği bir süre devam edecektir yani bir kez siz primolut n ile adetinizi geciktirdiğinizde ilacı kullanmayı bıraksanız bile önümüzdeki aylarda adetiniz de düzensizlikler oluşabilir.

primolut-n

Vücudun hormon dengesinin değişmesi nedeniyle oluşan bu durum birkaç ay sonra düzelecektir, düzelmezse vakit kaybetmeden uzman bir doktora danışılmalıdır. Bu ilacın alışkanlık hâline getirilmesi ve sürekli içilmesi kesinlikle önerilmemektedir, sadece hayati derecede önemli durumlarda adetinizin bir defaya mahsus olarak ertelenmesi için bu ilaca başvurabilirsiniz. Sakıncalı durumlar Primolut n tehlikeli midir? kullanımında en önemli sakınca gebelik sırasında bebeğe zarar verebilecek olmasıdır. Bunun yanı sıra emzirme döneminde de bu ilacın kullanımı kesinlikle yasaktır.

primolut-n-tehlikeli

İçeriğinde bulunan maddelerin etkisi nedeniyle primolut n kullanmak isteyen bayanların şeker, kolesterol, damar tıkanıklığı gibi hastalıklara karşı test yaptırması ve bu hastalıklara sahip olmaması gerekir. Aksi halde bu hastalıklara sahip kişilerde primolut n kullanımında hormonların değişimi nedeniyle yan etkiler görülebilir. Adet geciktirici olarak kullanılan primolut n’in kullanımı konusunda uzman doktorunuzun önerilerini harfiyen yerine getirmeli ve beklenmedik yan etki durumlarının hepsinde vakit kaybetmeden doktorunuza başvurmalısınız.

primolut-n-tehlikeli

Primolut N Tehlikeli Midir Resimleri

primolut-n-tehlikelisi-nedirprimolut-n-tehlikeli-ilacmiprimolut-n-tehlikelisi-nedirprimolut-n-tehlikeli-miprimolut-n-tehlikeli-miprimolut-n-tehlikelisiprimolut-n-tehlikelisiprimolut-n-tehlikeli-midirprimolut-n-tehlikeli-midir

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb