Pratik ve Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır | Hanımların Dünyası

loading...

Pratik ve Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır

Pratik ve Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır

Makyaj yapmaya ayıracak fazla zamanınız mı yok? Sadece 5 dakika içinde harika görünmenizi sağlayacak makyaj önerilerimiz var desek?

İlk olarak hızlıca cildimizle ilgilenmemiz gerekiyor. Donuk bir cildimiz varsa kayısı veya bej tonlarda bir makyaj altı sürelim. Gözaltı morlukları, yüzde kızarıklık, sivilce gibi sorunlar varsa hemen cildimizden 1-2 ton açık renkte kapatıcı uygulayalım.

Cildinizle aynı tonda ya da 1 ton koyu renk fondötenimizi sürelim. Fondöteni bronzlaştırıcı pudra ile tazelememiz gerekiyor. Bu uygulamayı özellikle elmacık kemiklerimizin daha belirgin olması için kullanabiliriz. Burun ve çene bölgemize küçük dokunuşlarla uygulayalım.

günlük makyaj ipuçları

Gözler Kalbin Aynasıdır!

Gözleriniz koyu renk ise bej ve sedef tonlarda; açık renk ise beğendiğiniz bir renkte göz farını üst göz kapağına tamamen uygulayalım. Gözleriniz küçükse kirpik diplerine, büyükse göz içine kalem çekelim. Daha sonra pamuklu bir çubukla çizgiyi gölgelendirelim. Kirpiklerinizi tarayın ve rimeli iki kat uygulayın.

Dudaklarınıza ruju fırça ile uygulayın. Alt dudağınızın ortasına bir parça parlatıcı uygularsanız dana dolgun görüneceklerdir.

Makyaj yapmadan önce cildinizin temiz ve nemli olmasına dikkat edin. Fondöteni hafif nemli sünger kullanarak uygulayın. Makyajınızın kıyafetinizle uyumlu olmasına özen gösterin.

Önerilerimiz ile beş dakika içinde kaçak dokunuşlarla harika bir makyaja sahip olacak ve iltifatlara boğulacaksınız.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb