Pratik Sivilce Maskeleri | Hanımların Dünyası

loading...

Pratik Sivilce Maskeleri

Pratik Sivilce Maskeleri

Sivilcelere karşı etkili doğal maskelerin içinde en başarılı sonuç verenler her zaman karbonat maskeleridir. Karbonatlı maskeler sağlıklı, temiz ve yağsız bir cilde sahip olmanızı sağlarlar. Karbonat maskelerini uygulamadan önce mutlaka cildinizi temizlemelisiniz. Yıkayıp kuruladıktan sonra birkaç dakika bekleyip maskeyi uygulamanız sivilce geçiren maske etkisini artıracaktır.

Sivilceler için Karbonat Maskesi Tarifleri

Haftada bir kez uygulayacağınız sivilce geçiren karbonat maskelerinin daha sık kullanımı cildinizi tahriş edebilir. Bu nedenle uygulama talimatına uymanız önemlidir.

Sivilceler İçin Karbonat Maskesi

Normal Ciltler için Sivilce Giderici Maske

Malzemeler: 1 çay kaşığı Karbonat, 2 çay kaşığı Limon suyu ve yarım çay kaşığı Bal

Yapılışı: Cildinize uygulayacağınız zaman malzemeleri iyice karıştırıp hemen kullanın. 3-4 dakika beklettikten sonra ılık su ile temizleyip nemlendirici uygulayın.

Hassas Ciltler için Sivilce Maskesi

Malzemeler: 1 çay kaşığı Karbonat ve 2 çay kaşığı Bal

Hazırlanışı: Malzemeleri macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Cildinize yoğun bir şekilde uygulayıp iyice yedirin. 5 dakika bekledikten sonra temizleyebilirsiniz. En son nemlendiricinizi kullanmayı ihmal etmeyin.

En Etkili Sivilce Kürü Nasıl Yapılır?

Malzemeler: 1 yemek kaşığı Su ve 1 çay kaşığı Karbonat

Yapılışı: Su ve karbonatı karıştırın. Krem kıvamına gelince cildinize temizken uygulayın. 3-4 dakika beklettikten sonra soğuk su ile cildinizi temizleyip nemlendirici krem uygulayın.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb