Porselen makyaj nasıl yapılır

Author

Categories

Share

Porselen makyaj nasıl yapılır

 

porselen-makyaji-nasil-yapilir

Porselen makyaj, genel olarak gelin adaylarının bebek bir görünüme sahip olabilmek için yaptırmış olduğu bir makyaj tekniğidir. Teknik, doğru ve hatasız uygulandığında oldukça güzel bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Yüz bölgesinde tüylerin arındırılması ile bu makyaja başlanabilir. Dolayısıyla çene altı,kaş kenarı, kulak kenarları ve favori bölgesi gibi yüzün farklı yerlerinde çıkan tüyler temizlenmelidir. Şayet cildiniz çok hassas ise, bu işlemler makyaj uygulamasından evvel yaklaşık bir gün önce yapılabilir. İlk işlem olarak, temizlik ve sonrasında peeling işlemi yapılmalıdır. Peeling yapıldığı zaman cildinizdeki ölü hücreler temizlenmiş ve makyajın cildinize daha iyi tutulması ve daha pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır. Sonrasında su içeren bir nemlendirici cildinize uygularsanız; porselen makyaj için bir aşama daha yapılmış olur.

Makyajın nemlendirme aşamasından sonra yapılması gereken, makyajı uygulayabilmek için makyaj altı bazı kullanmanız gerekmektedir. Fondöten uygulayarak makyaja başlayabiliriz. Fondötenin yapısı ise, sıvı, hafif yada yoğun özellikte olabilir. Fondöten kullanımında fırça ya da parmak seçilebilir. Yapılan işlemin özellikle yüz kısmına ve dekolte bölgesine nüfus etmesi önemlidir. Cildinizde fazla problem olması durumunda, yani akneli bir cilt gibi; fondötenin yanında pudra da sürmek gerekebilir. Porselen makyaj yapımı için bu işlemler gerekebilir. Ayrıca unutulmamalıdır ki pudranın tonu, cildinizin tonuyla eşit seviyede olmalıdır. Göz altındaki morlukları için, yapılması gereken işlemler ise şöyle sıralanabilir: Öncelikli olarak bir kapatıcıya ihtiyacınız olabilir. Bunun yanı sıra, göz çevresindeki morlukları kapatmak için aydınlatıcılığı yüksek kapatıcılar uygulanabilir. Şunu bilmek gerekir ki, yüz bölgesine yapılan makyaj sonrasında şayet gölgeli şekilde duran bölgeler; aydınlatıcı yardımı ile gölgeden uzaklaştırılır. Daha canlı ve parlak bir görünüm elde edilebilir.

Porselen makyajın bir diğer özelliği ise, pudranın özellikle kulak ve boyun da kullanılması gerekmektedir. Göz makyajında ise yapılması gereken, makyaj öncesi far bazı uygulamasıdır. Göz farını sürmeden önce, far bazı uygulaması yapıldığında, daha uzun süreli bir makyaj uygulanmış olur. Partilere davet gibi özel günlere katılımda, kirpikleri dolgun göstermek için takma kirpikler kullanılabilir. Sonrasında takılan bu kirpiklerin, dolgun ve belirgin olmasını istiyor isek; maskara kullanmakta fayda vardır. Sonraki işlemde, allığı doğal tonlarda kullanmak gerekir. Doğal allık, porselen makyajı için ilk adımlardan biridir. Allığın tonu, pembe ya da şeftali olabilir. Şayet koyu renkler göz makyajında kullanıldığı ise dudaklarda açık renk; bunun tersi bir işlem yapıldı ise yani gözde açık renk kullanıldı ise dudaklarda da koyu renk kullanılmalıdır. Sonuç olarak, gün geçtikçe makyaj teknikleri gelişmektedir. Bu gelişmenin sonucunda makyaj teknikleri arasında porselen makyaj da yerini almış bulunmaktadır. Ayrıca bayanlar arasında porselen makyaj oldukça ilgi görmektedir. Önemli olan, bu makyajı yapabilmek için bu yazımızda belirtilen açıklamalardan ya da farklı yöntemlerden yardım alınabilir.

Author

Share