Çocuklar POKEMON GO - POKEMON NASIL YAKALANIR?

POKEMON GO – POKEMON NASIL YAKALANIR?

-

- Advertisment -

Pokemon çizgi filminden tutunda artık Pokemon Go adlı oyunun ülkemizde son zamanlarda çok kullanıcı sayısına eriştiği gözlemlenmektedir. Artık bu sayının artması sosyal medya da insanların bu oyun hakkında bilgi paylaşmasına olanak sağlamıştır. Pokemon Go oyunu henüz daha ülkemizde resmi olarak yayınlanmamıştır.

Yani oyun oynadığınızda oyunu maalesef Türkçe olarak oynayamayacaksınız. Bu durum oldukça zor şartlar altında oynamanıza vesile olacaktır. Bunun olması içinde yapılacak adımlar olacaktır. Bu gibi durumlarda ise İngilizce olan oyunu oynamak için sözcüklerin ezberlenmesi gerecektir. Eğer ki yabancı dil probleminiz yok ise oyunu kolayca oynarsınız. Pokemon GO ileri de ülkemizde de resmi olarak yayınlanmasını beklediğimiz bir oyundur.

pokemon-battel-ios-cocuk

Hem İOS hem de ANDROİD tabanlı işletim sistemli akıllı telefonlarda bu oyun oynanmaktadır. Oyunu yüklemek resmi yollardan oldukça zordur. Hatta yoktur. Gayri resmi yollardan oyunu akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz. Bu konuda açılmış birçok konu mevcuttur. İnternet ortamında oyunu yüklemek için indirmeniz gereken dosyalar vardır. Sizlerde bu oyunu oynamak istiyorsanız eğer diğer yollardan oyunu indirip kurabilirsiniz. Akıllı telefonlar için çıkarılan bu oyun ayrı bir heyecan ayrı bir heves olarak insanların oynayacağı oyun olacaktır.

Özellikle bu zamanın 20’li yaşlarındaki gençlerin daha çok talep göstereceği oyun olacaktır. Nedeni ise 90’lı yıllarda yayınlanan çizgi filmi o zamanın çocukları daha çok izlemiştir. Bundan dolayı da oyunun bu zamanlarda geliştirilmesi oldukça güzeldir. Tüm dünya da merakla beklenen bu oyun artık iki ülke de resmi olarak çıkmıştır. Diğer ülkelerde resmi olmayan yollardan oyuna sahip olmaktadır. Artık oyunun incelemesine gelelim. Pokemon GO oynayanların sayısı ülkemizde oldukça fazladır. Zira dünya üzerinde de öyledir. Pokemon yakalamak ve onun peşinden koşmak tabanlı bu oyun oldukça güzel sahnelere neden olmaktadır.

Oyunda pokemon yakalamak için evinizden dışarı çıkmanız gerekmektedir. Akıllı telefonlarınızın GPS özelliğini aktif hale getirdikten sonra oyundaki harita ile sizin bulunduğunuz konum eşleşecektir. Bundan sonra da dışarı çıkarak oyundaki harita ile pokemon avcılığına başlayabilirsiniz. Bulduğunuz pokemonları poke topları yardımıyla kolayca avlayabilirsiniz. Bu toplara sahip olmak için de dolaştığınız yerler de poke stop bulunmaktadır. Bunlar ya bulunduğunuz şehrin merkezinde ya da ayrı yerlerinde olabilir.

Oyundaki haritadan bunları takip edebilirsiniz. Oyundaki pokemonlar oldukça güçlü değildir. Bunları sizin geliştirmeniz gerekecektir. Bu pokemonların güçleri ilk başta evrim geçirmemiş halinde olacaktır. Artık pokemonların güçlü duruma gelmesi de birçok özelliğin oluşmasında etkili olacaktır. Pokemonların yakalanması ise aslında basit ama zordur. Oyundaki haritadan gittiğiniz yerlerde pokemonlar karşınıza çıkabilir. Bu karşınıza çıkan pokemonları elinizdeki poke topları yardımı ile yakalayabilirsiniz. Bu topların yakalanması da oldukça güzel bir durum ifade etmektedir. Artık son zamanlarda oldukça güzel yakalanan pokemonları görmekteyiz. Bu tür pokemonlar genel de gelişmemiş pokemonlardır.

Siz dışarı da dolaşırken karşınıza bir pokemon çıktığını gördünüz. Ona doğru yaklaşarak oyunun ekranından poke topu yardımı ile ona poke topu atabilirsiniz. Attığınız bu poke topu pokemonun herhangi bir yerine çarpar ise topun içine pokemon girmektedir. Lakin attığınız bu poke topu pokemonun herhangi bir yerine çarpmadan gider ise o topu kaybetmiş olursunuz ve elinizde topların sayıları da azalır. Bir vuruşta yakalamak sizi oldukça şanslı duruma getirecektir. Poke toplarının sayısı da azdır. Bu sizin elinizdedir. Lakin attığınız topu pokemon ters tepebilir. Yine kaybedersiniz. Pokemonun hareket etmesi sizin onu yakalamanızda oldukça etkili bir durumdur. Bu durumu olumlu hale getirmek için atışa dikkat etmemiz gerekir. Pokemon yakalamak için olduğunuz yer de beklemeyeceksiniz. İlla ki dışarı çıkıp dolaşmanız gerekecektir. Bu durum da sizin de artık görmediğiniz ve bilmediğiniz yerler kalmaycaktır.

pokemongo

Aslında oyunun bir diğer adı da bu olmalıdır. Çünkü insanların etraflarında gezip bilmediği yerler de vardır. Bu yerleri insanlar pokemonun peşinden giderken keşfedeceklerdir. Dışarı da dolaşırken oyunun içinde baktığınızda karşınızda bir pokemon gördüğünüz varsayalım. Bu pokemon size doğru gelebilir ya da sizden uzaklaşabilir. Siz ona ulaşmak için koşmanız gerekecektir. Bu durumda ise biraz efor biraz hız oldukça önemlidir. Artık pokemonların sayısının artış göstermesi de gideceğiniz her ortam da pokemon ile karşılaşacağınızı göstermektedir. Bu oyuna yeni başlayan kişiler oldukça memnun olmaktadır. Bu kişilerin sayısının artması da artık son zamanlarda sokakta dolaşan insanların sayısının artmasına neden olacaktır.

Pokemon GO oyunu yeni nesil gençlerin ve akıllı telefonları bulunan herkesin oynadığı ve oynayacağı bir oyundur. Bu oyunu oynamak için artık sadece akıllı telefonunuza yüklemeniz gerekmektedir. Maalesef şuan da ülkemizde bu oyun resmi değildir. Ama ileri ki günlerde resmi olan ülke sayısında üreticilerin artış göstereceği beklenmektedir. Bu artışın sapladığı yararlar ise oyunun geliştirilmesinde büyük etken olacaktır. Bu oyunun geliştirilmesi için yapılan çalışmalar her geçen gün devam etmektedir. İnsanların hem çocukluklarına inerek hem de böylesi bir maceraya karşı durmaları olanaksızdır. Çocukken izlediğimiz bu pokemon çizgi filmi artık kendimizi de içinde hissetmemize neden olacaktır.

Hem bir karakter oluşturmak hem de pokemon dünyasının bilinmeyenlerine ulaşmak için kolay bir şekilde oyunu yükleyebilirsiniz. Oyunu yüklemek resmi olmadığı için diğer resmi olan iki ülkeden birinde indirilip internet ortamında .apk uzantılı dosyası paylaşılmıştır. Sizler de ya yabancı sitelerden ya da kendi ülkemizdeki bu konu hakkında açılmış konulardan oyuna sahip olabilirsiniz. Oyunun insanlara yararı da çoktur. Aslında bakarsak gezip de göremediğimiz yerler tarihi mekânlar bizim onları keşfetmemiz için beklemektedir. Bu mekânların varlığı da pokemonların saklandığı yerler olmaktadır. pokemonlar böyle mekânlarda saklanarak oldukça güzel yerler keşfetmemize olanak sağlamaktadır. Ayrıca bu tür mekânlar genel de cami ve benzeri yerler olmaktadır. Bilindik yerler de aranan poke stop ya da GYM merkezleri insanlara kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca bu tür yerlerin var olduğunu bile bilmeyen insanlar vardır. Geçtiğimiz günler de pokemon GO oynayan bir kişi yabancı ülke de pokemonun peşinden giderken sahil yerinde bir ceset ile karşılaşmıştı. Bunu duyan insanlar aslında ne kadar oyunu oynamaktan korksa da artık oyunun ne denli güzle olduğu gözler önüne gelmektedir. Oyunun kuralları vardır. Level atlama ve bu yerlere erişebilmek için belirle level da olmanız gerekmektedir.

GYM merkezlerine erişmek için 5 level üstünde olmanız gerekmektedir. Kullanıcılar burada pokemonlarını bırakarak oraya sahip olmaktadır. Daha sonradan diğer kullanıcılar ise sizlere savaş açabilirler. Pokemon GO oyunu son zamanlarda ülkemizde çok fazla kullanılmaktadır. Bu oyunu oynayan insanlar sosyal medya üzerinden birbirleri ile iletişime geçerek kolayca bu oyun hakkında birbirlerine fikirler vermektedirler. Bu fikirlerin olması da oldukça güzeldir.

Lakin artık son zamanlarda herkesin bu tür bir kitlesel iletişim haline girdiğinden ötürü bu iş karman çorman hale gelebilir. Pokemon GO aslında yeni yerler bulma ve bu yerleri tanımanızı sağlayan özelliklerdendir. Oldukça güzel olan bu pokemon GO oyunu akıllı telefonlara kolaylık ile giriş yapılmasına olanak sağlamaktadır. Akıllı telefonların GPS ve kamera özellikleri de bu olay da oldukça önemlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

Cardi B Deletes Instagram After Social Media Backlash Over Her Historic Grammys Win

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Offset Shares a Video of Cardi B Giving Birth to Baby Kulture

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Jennifer Aniston’s Ex Justin Theroux Wishes Her Happy Birthday on Instagram

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Lady Gaga and Cardi B Meet at the Grammys

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...
- Advertisement -

Vampire Step-Dad – Invitation

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Awkoder – Lovely Eyes

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Must read

- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you