POKEMON GO – MULTİPLAYER SAVAŞLARI(GYM) NASIL YAPILIR ?

Author

Categories

Share

Bu oyunu oynayan kişilerin sayısı gün geçtikçe artış gösterecektir. Bu sayının artması da üreticilerin oldukça çok dikkatini çekmektedir. Üreticiler oyunun geliştirilmesi ve resmi olan ülke sayılarında ki artış için her geçen gün çalışmaktadır. Bu oyunların gelişmesi de oldukça önemlidir. Oyunların gelişmesi hem üreticilerin para kazanmasına hem de oyunlarının tanıtmalarına olanak sağlamaktadır. Bu durumda oldukça önemlidir.

Oyuncularında artık son zamanlarda daha çok talep etmesi ve pokemon severlerin sayısını artması da gelişmesine katkı sağlamaktadır. İnsanların artık akıllı telefonlarından yükleyecekleri oyun ile vakit geçirmesi oldukça güzel ve kolay bir durumdur. Artık vakit geçirmek hiç bu kadar kolay olmamıştır. Cihaza dosyalarını kurduktan sonra oyunumuzu açıyoruz. Oyunu açtıktan sonra sistemi size çok değişik gelecektir. Önce sizlerde bir karakter yaratmanızı istiyor. Daha sonradan yarattığını o karakterlere isim ve benzeri özellikler eklemenizi istemektedir. Daha sonradan ise mobil cihazınızın GPS kısmını açarak bulunduğunuz konumu sizden istemektedir.

pokemon-go-evrim

Bunun nedeni ise pokemon yakalamak için evinizden dışarı çıkmanız gerekmektedir. Bundan dolayı da konum mobil cihazların oldukça önemli özelliği haline gelmiştir. Bundan dolayı da pokemonların evinizin hemen yanında yer aldığını göreceksiniz. Bu uygulama oldukça güzel ve insanların yeni yerler görmesine vesile olan uygulamadır. Pokemonların geliştirilmesinden yana saldırı güçleri de özellikle multiplayer savaşlarında oldukça önemlidir. Karşınızdaki pokemonu yenebilmek adına oldukça çok karşı taktikte bulunmanız gerekmektedir. Bundan dolayı da artık son zamanlarda bu savaşlar için oluşan pokemonlar oldukça fazladır. Multiplayer çoklu oyunculu bir savaştır.

Genel de GYM merkezlerindeki savaşlar ile de bu olanak sağlanmaktadır. Ama birçok kişinin katıldığı bu savaşlar oldukça güzel olmaktadır. Kişilerin kendi pokemonlarını denemeleri de savaşa heyecan veren durumdur. Artık bu bölümünde ileriki zamanlarda çokça kullanılacağı belli olmaktadır. pokemonların güçleri ve sağlıklarını kolayca artırmanın yolu vardır. Pokemon şekeri ile güçler ve sağlıklar evolve ya da CP ile kolayca artırılabilir. Pokemon kullanıcıları daha iyi seviyeye gelebilmek için çok gezmeleri gerekmektedir. Kullanıcıların çok gezmesi onların daha çok level atlamasına ve yeni GYM merkezleri elde etmelerine olanak sağlayacaktır. Ayrıca pokemon evrim geçirtme gibi işlemlerin yanı sıra zaten evrim geçirmiş pokemonları yakalama olanakları ortaya çıkacaktır. Bu olanakların var olması için de oldukça fazla gezintiye çıkmaları gerekmektedir. Diğer bir konu ise pokemon evrim geçirmesi için gerekli olan birçok etkin maddeye rastlanılması gerekmektedir. Pokemon şekeri bunların bir tanesidir. Bu şekeri alabilmek için de elinizde olan pokemon sayılarının artması ve gezmeniz gerekir. Ayrıca bir diğer kolay pokemon şekeri elde etmeni yolu ise kolayca bu tür pokemonların sayısının hızlı artmasıdır. Kendi pokemon grubunuz içindeki pokemon sayıları aynı pokemonlar ile artış gösterebilir. Bunu aza indirmek içinde fazla olan ve CP saldırı gücü az olan pokemonları kolayca profesöre gönder butonu ile ortadan kaldırıp onların yerine size profesörün vereceği şekerleri kullanabilirsiniz. Bu şekerler yardımı ile de artık o pokemonun evrim geçirmesini bekleyebilirsiniz. Şekerlere sahip olmanız oldukça önemli olduğunu anlamışsınızdır. Artık pokemonların savaşması gerekecektir. Aslında oyunu oynayan kişiler bu savaşların bir parçası olmayı beklemektedirler. Bu özellik sizlere oldukça güzel sonuçlar doğurabilir.


pokemon-go-nedir

Yeni pokemonlar görmek yeni yerler görmek ve yeni savaşları kazanmak sizlere ödül kazandıracaktır. GYM merkezlerindeki bu savaşlar oldukça önemlidir. O yerin sahibi olmanıza neden olmaktadır. GYM merkezlerine sahip olmak orada bulunan ve bıraktığınız pokemonun gelişmesini ve oraya saldıranlara karşı koymanızı gerektirmektedir. Bu savaşlardan başarılı olmak için artık daha çok pokemon geliştirmeniz gerekmektedir. GYM merkezlerine erişmek için 5 level üstünde olmanız gerekmektedir.

Kullanıcılar burada pokemonlarını bırakarak oraya sahip olmaktadır. Daha sonradan diğer kullanıcılar ise sizlere savaş açabilirler. GYM merkezlerine ulaşmak için dışarıda gezdiğiniz süre boyunca oldukça fazla tehlike ile karşılaşabilirsiniz. Bunun nedeni ise gezerken haritada bulunan GYM merkezlerine ulaşma şansını zor olabilir. Girilmesi gerekmeyen yerleri oyun size GYM merkezi olarak tanıtırsa orayı almanız mümkün olmayacaktır. Bu GYM merkezlerinin var olması da oldukça önemlidir. Hem orayı ele geçirip daha çok level almanız hem de orada koyduğunuz pokemonun gelişmesine olanak sağlamaktadır. Merkezlerde sizlere oldukça fazla ödüller verilmektedir. Ayrıca bu ödüllerin verilmesinde level alan pokemonların sayısı da önemlidir. Artık ödüller çok alan da verilmektedir. Ödüllerin verilmesi insanları oldukça heyecanlandırmaktadır. Ödüller genel de şekerler olmaktadır. Bu şekerler sizlerin pokemonlarını daha çok sayıda geliştirmenize ve daha sonradan evolve işlemini yapmanıza neden olacaktır. Artık pokemonların gelişimi çizgi filmdeki gibi uzun sürmeyecek ve kendi istedikleri zaman gelişmeyecektir. Bu durumun sizlerin elinde olması oldukça güzeldir. İnsanların gün içinde dolaştıkları yol kadar açılan yumurtalarda bulunmaktadır.

Poke stop noktalarına giderek sizlerde bu yumurtalara sahip olabilirsiniz. İçinden belli bir yol gittikten sonra pokemon çıkacaktır. Bu pokemonun gelişimi size ait olacağı için oldukça önemli ve heyecan verici bir olaydı. Artık son zamanlarda bu durum oldukça güzel hale gelmiştir. poke stop noktalarını bulmanız da sizlere hem yumurta hem de poke topu kazandıracaktır. Bunun yanında bulduğunuz noktalara göre de ödüller verilecektir. Artık bu noktaların bulunması insanların yeni yerler görmesine de olanak sağlamıştır. Bundan dolayı da oyun hem tarihi yerlerin görünmesi hem de özel yerlerin bilinmesini de sağlamıştır. Bu sadece bizim ülkemizde değil diğer ülkelerde de vardır. GYM merkezleri de böyle yerlerde yer almaktadır. Böyle yerleri kendi yerleri gibi kullanan insanlara da ayrıca bir mutluluk belirtisi vermektedir. Bu da artı bir durum olarak dikkat çeker.

Oyunun en kötü yeri de resmi olmamasıdır. Pokemon GO ülkemizde de resmi olarak yayınlanmasını beklediğimiz bir oyundur. Hem İOS hem de ANDROİD tabanlı işletim sistemli akıllı telefonlarda bu oyun oynanmaktadır. Oyunu yüklemek resmi yollardan oldukça zordur. Hatta yoktur. Gayri resmi yollardan oyunu akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz. Bu konuda açılmış birçok konu mevcuttur. İnternet ortamında oyunu yüklemek için indirmeniz gereken dosyalar vardır. Sizlerde bu oyunu oynamak istiyorsanız eğer diğer yollardan oyunu indirip kurabilirsiniz. Akıllı telefonlar için çıkarılan bu oyun ayrı bir heyecan ayrı bir heves olarak insanların oynayacağı oyun olacaktır.

Özellikle bu zamanın 20’li yaşlarındaki gençlerin daha çok talep göstereceği oyun olacaktır. Nedeni ise 90’lı yıllarda yayınlanan çizgi filmi o zamanın çocukları daha çok izlemiştir. Bundan dolayı da oyunun bu zamanlarda geliştirilmesi oldukça güzeldir. Tüm dünya da merakla beklenen bu oyun artık iki ülke de resmi olarak çıkmıştır. Diğer ülkelerde resmi olmayan yollardan oyuna sahip olmaktadır. Sadece iki ülke de resmi olması kullanıcıların tepkisini çekmiş olsa da artık diğer ülkelere gelmesi de beklenmektedir. Artık diğer ülkelerde bu tip olanaklardan yararlanmak istemektedir. Diğer gelecek olan ülkelerinde resmi dil seçeneklerinin bulunması da oyunu daha hızlı ve kullanılır hale getirecektir. Sadece yayınlandığı ülkenin dilini kullanan pokemon GO ilerleyen günlerde artık birçok ülkede yayınlanmaya başlayacaktır. Bu oyunu her yaştan kişi rahatlıkla oynayabilir.

Author

Share