POKEMON GO – İLK POKEMON GO MACERAM | Hanımların Dünyası

loading...

POKEMON GO – İLK POKEMON GO MACERAM

POKEMON GO – İLK POKEMON GO MACERAM

Pokemon GO reklamını izledikten sonra oyunun çok heyecan verdiğini gördüm düşündüm. Yalnız üzüldüğüm tek nokta oyunun internet ortamından bulunmasıydı. Bu oyunu akıllı telefonlarımdan oldukça güzel şekilde almak varken gayri resmi yollardan ulaşmak oldukça zorladı. Şimdilerde bu yollar açıkken ilk çıktığı zamanda öyle değildir. Oyunda oldukça güzel ve insanlara macera yaşatacak şeyler var. Benim karakterim adı dcross oldu.

pokemon-gooo

Bu karaktere bir de orada bulunan karakterler içinde güzel bir karakter yaptım. Daha sonradan ise tam binadan çıkıp dışarıda gezintiye çıkacağım vakit bir pokemon tam karşımda durdu. Binada bile hemen pokemon denk gelmesi olanaksızdı. Bu pokemonu 3 atıştan sonra yakaladım. Daha sonradan ise dışarıya çıkarak oyunun haritasında pokemonlara bakarak onları gezmeye başladım. Oyunun ilk başları oldukça eğlenceli olarak geçti. Daha sonradan gri renkle belirli olan GYM merkezlerine bakmaya çalıştım. Benim şehrimde bir caminin GYM merkezi olduğunu gördüm. Oraya gittiğimde elimde telefon ile insanların dikkatlerinin bende olduğunu gördüm. Bu normal bir şey çünkü bu oyundan habersiz olan çok insan var ve camii ye gelen insanların çoğunluğu orta yaşlı ve yaşlı insanlardır. Onların böylesine güzel bir oyunu anlamalarını beklemek oldukça zordur.

pokemon-gooooooo

Daha sonradan GYM merkezini elde etmek için içeri girdim. Ondan sonra da ekranın telefonundan bir savaş yaptık. Daha sonradan oraya koruması için ve benim mekânım olacağı için bir pokemon bıraktım. Bu bıraktığım pokemonun yavaş yavaş geliştiğini ve oraya saldırı yapan kişiler olduğunu biliyordum. Daha çok GYM merkezi aslında oldukça güzel ödüller ve şeker kazanma fırsatı sunacaktır. Şeker demişken bu şekerler pokemonlarınızı geliştirmeye ve onların güçlerini artırmaya olanak sağlamaktadır.

Benim oyunda ilk pokemonum charmander olmuştur. Bu pokemon aslında ateş pokemonudur. Charmanderi daha sonradan hem güç artırıcı olarak kullandım hem de evolve yani evrim seçeneği yaptım. Bunları size anlatalım. Charmanderin ilk gücü 53 idi. Biz ona pokemonu güçlendirmek için elimizde olan charmander şekeri basalım. Bu şekerden her pokemonun kendine özel bulunmaktadır. Bu şekerleri basarsak pokemon evrim geçirerek bir üst pokemon olacaktır. Üst pokemonlar ise oldukça güzel ve saldırı güçleri yüksek pokemonlardır. Birde power up seçeneği vardır.

pokemon-go-pikachu

Bu pokemonun saldırı gücünün ve dayanıklılık – sağlığını artırmaktadır. Bunun içinde yine o pokemonun şekerine ihtiyacımız vardır. Bu şekere her bastığımızda bizden 1 adet şeker ile gücünü arttırmaktadır. Ayrıca charmander geliştirdim. Gelişen charmanderin yeni ismi charmeleon oldu. Gücü ve HP değeri kolayca arttı. Bunlardan size örnek verelim. Gücü 53 iken birden 76 seviyesine çıktı. HP seviyesi ise 24 iken 37 seviyesine ulaştı. Artık değerli bir pokemon sahibi olmuştum. Daha sonradan ise böyle olan pokemonlara sürekli gelişim ve güç artırıcı özellikler bastım. Bu oyunun resmi olmaması da kurulum aşamasının gayri resmi olarak yapılmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı da ülkemizde bu konuda birçok konu açılmış olup sizlerin de pokemon GO oyununu ücretsiz olarak edinmenize olanak sağlayacaktır. Oyunu açtıktan sonra sistemi size çok değişik gelecektir. Önce sizlerde bir karakter yaratmanızı istiyor. Daha sonradan yarattığını o karakterlere isim ve benzeri özellikler eklemenizi istemektedir. Daha sonradan ise mobil cihazınızın GPS kısmını açarak bulunduğunuz konumu sizden istemektedir. Bunun nedeni ise pokemon yakalamak için evinizden dışarı çıkmanız gerekmektedir. Bundan dolayı da konum mobil cihazların oldukça önemli özelliği haline gelmiştir. Bundan dolayı da pokemonların evinizin hemen yanında yer aldığını göreceksiniz. Bu uygulama oldukça güzel ve insanların yeni yerler görmesine vesile olan uygulamadır. Benimde kendi şehrimde oldukça güzel yerler ve mekânlar keşfetmeme neden olmuştur. Artık son zamanlardaki bu uygulamalar sayesinde oldukça fazla bu oyun hakkında düşünceler etraf da dolaşmaktadır.

pokemon-go-pikachu-bulma-yontemi

Kimileri çok gereksiz olduğunu kimileri de oldukça güzel ve insanları dolaşmaya teşvik ettiğini söylemektedir. Artık bunun gibi birçok görüşleri etrafımızda oldukça fazla bulacağız. Son zamanlardaki bu görüşlere aldırmadan sizleri de bu oyunu denemeniz konusunda şiddetle uyarıyorum. GYM merkezlerinin alımında oldukça etkili bir durumda karşılaşmadım. Aslında bu merkezler daha çok tarihi yerler olarak gözüme çarptı. Hem onları görerek hem de pokemonları yakalayarak bu tür yerleri keşfetmeye özen gösterdim. Artık son zamanlardaki bu yerlerin artış göstermesi de benim açımdan oldukça güzel oldu. Hem pokemon oyununun gelişmesini sağladım. Hem de gezerek kendi açımdan bir nevi yeni yerler buldum.

Oyunun en büyük özelliği pokemonları yakalamaktan geçmektedir. Bazı pokemonların heraketli olması sizin elinizdeki poke toplarının sayısını azaltmaktadır. Bu sayının azalması da hiç iyi bir durum değildir. Bu sayıların azalmasını sağlayan etkenler ise pokemonların 4 5 atışta yakalanmasıdır. Bence bu uygulama sokakta pokemon yakalamayı kullandığı için hem rüzgârdan hem de bazı etkenlerden tepki almaktadır. Yoksa duran pokemonun yakalanması bu kadar zor olmamalıdır. Pokemonların yakalanmasında etkili olan bir diğer konu ise poke toplarını oyunun ekranında düzgün şekilde atmanızdır. Eğer ki yamuk ya da uçan bir pokemona yerden atarsanız asla onu yakalayamaz ve poke toplarınızın bitmesine yardımcı olabilirsiniz.

Pokemon-Go-pikacuuu

Poke toplarının alımından ise poke stop noktaları etkili olmaktadır. Bu noktalara giderek çok fazla sayıda poke topu alabilirsiniz. Ayrıca bu stop noktaları size bazı ödüller vermektedir. Bunlar şeker ve ya pokemon yumurtası olacaktır. Pokemon yumurtası ise ona birde cam fanus alarak onu geliştirmeniz gerekmektedir. Bu fanus içinde poke topları artık önemli değildir. Poke toplarını kullanan kişiler çokça harcamaktadır. Artık bu durumda olanlar ise topları bulmak adına stop noktalarına gitmektedir. Yolda giderken bile pokemonlara rastlayabilirsiniz. Artık bilindik pokemonların alımı oldukça önemli hale geldi. Kameranız açıkken yakalayacağınız pokemon eğer ki karşınızdaki insan üzerinde ise bu size zor anlar yaşatabilir. İnsana doğru tuttuğunuz kamera onların size ters tepki vermesine neden olmaktadır. Bu tepkiyi ölçmemek için başka yerlerde pokemon aramanız gerekmektedir.

Bu arayışlar içinde çoğu güzel mekânı görme şansınız olabilir. Genel de tarihi yerler olarak konumlandırılan bu mekânlar oldukça güzeldir. Başka şehirlere yolculuk etmeden önce bu oyunda da gidip hem oyun oynayıp hem de başka mekânlar görebilirsiniz. Benim bu sayede tanıdığım mekânların sayıları oldukça fazla olmuştur. Artık son zamanlarda insanların tepkisi de azalacak gibi durmaktadır. Benimde başıma yukarıdaki anlattığım gibi olay geldi tabi ki de pokemon tam anlamıyla oturan kişilerin başında uçmaktaydı.

pokemonn

Bende telefonu onlara doğru yöneltip durduk yere şüphelenmelerine neden oldum. İşin garip tarafı birde pokemonu yakalayamadım. Bu uygulamanı artmasında emeği geçen kişilerin sayısı gün geçtikçe artış gösterecektir. Bu kişiler artık son zamanlardaki uygulama yöneticileri ile ve gelen talepler doğrultusunda güncelleştirme yapmaya devam edeceklerdir. Artık oldukça çok kullanıcı sayısına ulaşan bu oyun resmileştikten sonra da çok fazla kullanıcı sayısına erişeceğinin sinyallerini vermektedir. Benden size tavsiye bu oyunu kesinlikle akıllı telefonunuz var ise yükleyin asla ve asla pişman olmazsınız. Keyfi veren ve oldukça eğlenceli bir oyundur.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb