POKEMON GO – GÜÇLENDİRME NEDİR NASIL YAPILIR ? | Hanımların Dünyası

loading...

POKEMON GO – GÜÇLENDİRME NEDİR NASIL YAPILIR ?

POKEMON GO – GÜÇLENDİRME NEDİR NASIL YAPILIR ?

Pokemon GO oyunu son zamanlarda oldukça fazla dikkat çeken oyun olmuştur. Bu oyunu oynayan kişilerin sayısı da oldukça artış göstermektedir. Ayrıca bu kişilerin oyun konusunda tecrübeli ya da tecrübesi olması hiç ama hiç önemli değildir. Önemli olan bu tür kişilerin oyunu inceleyerek öğrenmesidir. Bu bahsettiğimiz oyunda tam anlamıyla incelemeye ve hareket etmeye yönelik birebir bir oyundur. Pokemon GO oyununu sizler için anlatalım.

Pokemon GO oyunu mobil cihazlar için son zamanlarda ortaya çıkmış oyundur. Bu oyun resmi olarak iki ülke de yayınlanmıştır. Sadece bu ülke oynamıyor diğer ülkelerde bu oyunu gayrı resmi yollardan indirim .apk uzantılı dosyalarını mobil cihazlarına kurmaktadır. Mobil cihazların işletim sistemi olarak hem ANDROİD hem de İOS işletim sistemli cihazlara bu oyunlar rahatça kurulmaktadır. Bu oyunların kurulması da oldukça kolay ve bir bakıma özel bir durumdur. Bu oyunun resmi olmaması da kurulum aşamasının gayri resmi olarak yapılmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı da ülkemizde bu konuda birçok konu açılmış olup sizlerin de pokemon GO oyununu ücretsiz olarak edinmenize olanak sağlayacaktır. Cihaza .apk dosyalarını kurduktan sonra oyunumuzu açıyoruz.

pokemon-go-android-icon

Oyunu açtıktan sonra sistemi size çok değişik gelecektir. Önce sizlerde bir karakter yaratmanızı istiyor. Daha sonradan yarattığını o karakterlere isim ve benzeri özellikler eklemenizi istemektedir. Daha sonradan ise mobil cihazınızın GPS kısmını açarak bulunduğunuz konumu sizden istemektedir. Bunun nedeni ise pokemon yakalamak için evinizden dışarı çıkmanız gerekmektedir. Bundan dolayı da konum mobil cihazların oldukça önemli özelliği haline gelmiştir. Bundan dolayı da pokemonların evinizin hemen yanında yer aldığını göreceksiniz. Bu uygulama oldukça güzel ve insanların yeni yerler görmesine vesile olan uygulamadır. Uygulamanın indirilmesi anlatırken dikkat edilen unsurların göz ardı edilmemesini rica ederiz. Oyunu resmi olarak oynayacağımız günler için üreticiler çalışma yapmaktadırlar. Ülkemiz de böylesine çok kullanıcısı olan bu oyun için resmi olarak yayınlanması olacaktır. Oyunu kurup ve içine girdikten sonra da karakter sahibi olacaksınız. Bu karakter ile sizlerde sokağa çıkıp pokemon avına başlayabilirsiniz.

pokemon-go-apk

Pokemonların yakalanması oldukça zor değil fakat basitte değildir. Pokemon size karşı gelirken sizden de oldukça uzak yere doğru gidebilir. Sizlerde herkesin bulunduğu bir ortam da oyununu ekranından ona doğru koşmaya başlarsanız diğer insanların dikkatini çekmiş olursunuz. Pokemon yakalamak için haritadan onu bulup yanına kadar gidip cihazının kamerasının yardımı ile onu ekran da görmenizi sağlamaktadır. Artık son zamanlarda yer alan bu uygulama ile sanal gerçeklik durumu söz konusu olmaktadır. Artık sanal gerçeklik ile oyunu tam anlamıyla gerçek gibi oynuyorsunuz. Pokemonları yakaladıktan sonra onların güçleri ve saldırıları sizin için önemli bir özellik olmaktadır.

Pokemonlar bilindiği üzere geliştirilebilen karakterlerdir. Bu karakterlerin çizgi filmde evrim geçirdiğini görebiliyorduk. Çizgi film de zamanı gelince büyük bir görsel şov ile evrim geçiren pokemonları beğeni ile izlerdik. Artık bu durum normal oyunda da mevcuttur. Pokemon GO oyununda sizlerde gerekli krterleri yerine getirerek pokemonunuzu güçlendirebilir ya da ona evrim geçirtebilirsiniz. Oyun ekranından diyelim ki charmander adlı pokemona sahipsiniz. Charmendarın saldırı gücü CP ona tıkladığınızda onun ekranında yazmaktadır. Sizler bu saldırı gücünü beğenmez iseniz eğer ona combat power yükseltebilirsiniz. Combat power yabancı kelimedir. Türkçe anlamı ise saldırı gücüdür. Oyunun yabancı olması bu tür özelliklere dikkat etmemize neden olmaktadır. Artık bu tür özellikler insanların dikkatini çekmeye başlamıştır. İngilizce kelimelerin öğrenimi söz konusudur.

Charmander aslı pokemonun saldırı gücünü artıralım. Bu güç diyelim ki 52 CP olsun. Biz ona pokemonu güçlendirmek için elimizde olan charmander şekeri basalım. Bu şekerden her pokemonun kendine özel bulunmaktadır. Bu şekerleri basarsak pokemon evrim geçirerek bir üst pokemon olacaktır. Üst pokemonlar ise oldukça güzel ve saldırı güçleri yüksek pokemonlardır. Birde power up seçeneği vardır. Bu pokemonun saldırı gücünün ve dayanıklılık – sağlığını artırmaktadır. Bunun içinde yine o pokemonun şekerine ihtiyacımız vardır. Bu pokemon şekerlerini kısa yoldan nasıl buluruz diye soracak olursanız eğer; elimizde olan düşük saldırı güçlü pokemonları profesöre verelim. O da bize o pokemonun şekerini 1 ya da 2 adet olarak verecektir. Bunları biriktirerek pokemonun evrim geçirmesine olanak sağlayabilirsiniz. Pokemonların evrim geçirmesi sizlerin sahip olacağı GYM merkezlerine saldırıda bulunmasına olanak sağlamaktadır.

pokemon-oyunu

GYM merkezleri sizlerin alınmasını beklediği merkezlerdir. Bu merkezlerden sizlerde pokemon saldırısı yaparak kendi mekânlarını oluşturabilirsiniz. Bu mekânların oluşmasında hem oraya koyacağınız pokemon hem de oraya gelenler sizlerin ödül kazanmalarına neden olacaktır. Bu merkezlerden pokemonların güçlenmesi için ödüller verilmektedir. Sizlerde pokemonlarınızın hem ileri düzeyde level olmasına hem de güçlü olmasına yardım edebilrisiniz. Dövüş yapmadan önce pokemonların son derece güzel saldırı güçlerini artırmak gerekiyor. Bunu yukarıda anlattık ama tekrardan anlatalım. Pokemonların saldırı güçleri ve sağlıkları basit bir şekilde pokemon şekeri ile artırılır.

Evolve ise pokemonun evrim geçirmesidir. Evrim geçiren pokemon daha çok saldırı gücüne ulaşır. Bu da GYM merkezleri almanızda ve bu merkezlerin korunmasında size yardımcı olur. Aslında normal anlam da etrafta dolaşarak yapılan bu oyun insanların ters tepkilerine neden olabilir. Kameranız açıkken yakalayacağınız pokemon eğer ki karşınızdaki insan üzerinde ise bu size zor anlar yaşatabilir. İnsana doğru tuttuğunuz kamera onların size ters tepki vermesine neden olmaktadır.

Bu tepkiyi ölçmemek için başka yerlerde pokemon aramanız gerekmektedir. Bu arayışlar içinde çoğu güzel mekanı görme şansınız olabilir. Genel de tarihi yerler olarak konumlandırılan bu mekânlar oldukça güzeldir. Başka şehirlere yolculuk etmeden önce bu oyunda da gidip hem oyun oynayıp hem de başka mekanlar görebilirsiniz. O mekânları da bir GYM merkezi haline getirerek ödül bonuslarından daha çok faydalanabilirsiniz. Bu mekânların olmasında üreticiler oldukça titiz davrandıkları görülmektedir.

Ayrıca oyunda birden fazla aynı pokemona sahip olabilirsiniz. Yani tek pokemon yoktur. O pokemondan binlerce vardır. Sahip olduğunuz pokemonların saldırı güçleri aynı olmayabilir. Yani diyelim ki biri 23 CP diğeri de 45 CP olabilir. Örnek verecek olursak bu durumda ne yapılması ile alakalı sizlere gelen bu pokemonların saldırı güçleri en az olanları profesöre vererek onlardan o gönderdiğimiz pokemon şekerini kazanabiliriz. Kazandığımız bu pokemon şekerleri güç artırımında oldukça etkili olmaktadır. Ayrıca sizler gezip dolaşırken de oyununuz kasılmaktadır. Yani gelişmektedir. Gelişim gösteren bu oyun ile sizlerde daha rahat bir gezintiye çıkarsınız. Canınız sıkıldığında dışarı da dolaşmaya gittiğinizde hiç bilmediğiniz yerlerde pokemonlar olabilir. Bu pokemonları hem gezerek hem de keyifle tutarsınız. Poke topları ile de yakalama fırsatı elde edersiniz.

Aslında son zamanlarda tutulan pokemonlar genel de şehir merkezlerinde gezen insan sayılarından belli olmaktadır. İnsanların üzerinde sağında solunda olan pokemonları tutan kişiler biraz rezil duruma düşebilirler. Bu durumdan kurtulmak için de genel de gezinti yapmaları gerekmektedir. Artık son zamanlarda oldukça fazla olan bu pokemon oyunu tutkunları gün geçtikçe oyununda geliştirilmesi ile daha da artacaktır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

İsminiz diyor ki; 24 Temmuz 2016 - 12:42

Ya bu asker yesili gomlegin goyati ne kadar niye yazmiyo

CEVAPLA

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb