Çocuklar POKEMON GO - EVRİM GEÇİRTME(EVOLVE) NASIL YAPILIR ?

POKEMON GO – EVRİM GEÇİRTME(EVOLVE) NASIL YAPILIR ?

-

- Advertisment -

Pokemon GO oyunu yeni nesil gençlerin ve akıllı telefonları bulunan herkesin oynadığı ve oynayacağı bir oyundur. Bu oyunu oynamak için artık sadece akıllı telefonunuza yüklemeniz gerekmektedir. Maalesef şuan da ülkemizde bu oyun resmi değildir. Ama ileri ki günlerde resmi olan ülke sayısında üreticilerin artış göstereceği beklenmektedir. Bu artışın sapladığı yararlar ise oyunun geliştirilmesinde büyük etken olacaktır. Bu oyunun geliştirilmesi için yapılan çalışmalar her geçen gün devam etmektedir. İnsanların hem çocukluklarına inerek hem de böylesi bir maceraya karşı durmaları olanaksızdır. Çocukken izlediğimiz bu pokemon çizgi filmi artık kendimizi de içinde hissetmemize neden olacaktır. Hem bir karakter oluşturmak hem de pokemon dünyasının bilinmeyenlerine ulaşmak için kolay bir şekilde oyunu yükleyebilirsiniz. Oyunun kuralları vardır. Level atlama ve bu yerlere erişebilmek için belirle level da olmanız gerekmektedir. GYM merkezlerine erişmek için 5 level üstünde olmanız gerekmektedir.

pokemon-go-nedir

Kullanıcılar burada pokemonlarını bırakarak oraya sahip olmaktadır. Daha sonradan diğer kullanıcılar ise sizlere savaş açabilirler. Oyunun insanlara yararı da çoktur. Aslında bakarsak gezip de göremediğimiz yerler tarihi mekânlar bizim onları keşfetmemiz için beklemektedir. Bu mekânların varlığı da pokemonların saklandığı yerler olmaktadır. pokemonlar böyle mekânlarda saklanarak oldukça güzel yerler keşfetmemize olanak sağlamaktadır. Ayrıca bu tür mekânlar genel de cami ve benzeri yerler olmaktadır. Bilindik yerler de aranan poke stop ya da GYM merkezleri insanlara kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca bu tür yerlerin var olduğunu bile bilmeyen insanlar vardır. Geçtiğimiz günler de pokemon GO oynayan bir kişi yabancı ülke de pokemonun peşinden giderken sahil yerinde bir ceset ile karşılaşmıştı. Bunu duyan insanlar aslında ne kadar oyunu oynamaktan korksa da artık oyunun ne denli güzle olduğu gözler önüne gelmektedir. . Oyunu yüklemek resmi olmadığı için diğer resmi olan iki ülkeden birinde indirilip internet ortamında .apk uzantılı dosyası paylaşılmıştır. Sizler de ya yabancı sitelerden ya da kendi ülkemizdeki bu konu hakkında açılmış konulardan oyuna sahip olabilirsiniz. Oyunun içinde olan pokemonları her geçen gün daha da geliştirmemiz gerekmektedir. Bu geliştirme işlemleri sırasında pokemon şekerleri yardımı ile evolve işlemini yapabiliriz. Evolve işlemi Türkçe karşılığı geliştirmek demektir. Örnek verecek olursak eğer; Pidgey aslı pokemonun saldırı gücünü artıralım. Bu güç diyelim ki 45 CP olsun. Biz ona pokemonu güçlendirmek için elimizde olan pidgey şekeri basalım. Bu şekerden her pokemonun kendine özel bulunmaktadır. Bu şekerleri basarsak pokemon evrim geçirerek bir üst pokemon olacaktır. Üst pokemonlar ise oldukça güzel ve saldırı güçleri yüksek pokemonlardır. Birde power up seçeneği vardır. Bu pokemonun saldırı gücünün ve dayanıklılık – sağlığını artırmaktadır. Bunun içinde yine o pokemonun şekerine ihtiyacımız vardır. Bu pokemon şekerlerini kısa yoldan nasıl buluruz diye soracak olursanız eğer; elimizde olan düşük saldırı güçlü pokemonları profesöre verelim. O da bize o pokemonun şekerini 1 ya da 2 adet olarak verecektir. Bunları biriktirerek pokemonun evrim geçirmesine olanak sağlayabilirsiniz. Pokemonların evrim geçirmesi sizlerin sahip olacağı GYM merkezlerine saldırıda bulunmasına olanak sağlamaktadır.

super-oyun

Pidgey adlı pokemonun saldırı gücünü artırdıktan sonra ise evrim geçirme işlemini yapalım. Güç artımı ile aynı sayfada bulunan konu olan evrim geçirme işlemi oldukça basittir. Bu işlemi yapmak için evolve seçeneğine tıklıyoruz. Bu seçeneğe basmadan evvel şeker durumuna bakmalıyız. Bu şeker durumu eğer yeterli ise hemen şekere sahip olmamız gerekir. Evolve yaptıktan sonra maksimum en başta bizden 12 adet şeker isteyecektir. Daha sonrası içinde bu sayı evrim geçirtmek için oldukça fazla olacaktır. Bu sayının fazla olması da oldukça kötü bir durum olarak göz ardı edilmemektedir. Pidgey evolve yaptıktan sonra CP değeri sağlığı ve ismi değişmiştir.

Pidgey artık pidgeotto olmuştur. Saldırıcı gücü 45 den 82 ye yükselmiştir. Bunun yanında 23 olan HP ise 33 olarak güncellenmiştir. Bu sayılardan anlaşılacağı gibi pokemonun büyümesi ve saldırı gücünün yükselmesi oldukça önemli bir durumdur. Bu yükselimin sağlanması içinde şekerin yeterli sayıda bulunması gerekmektedir. Artık pokemonların evrim geçirmesini oturup çizgi film başında izlemeyecek olmamız bizlere oldukça etkili sebepler sunacaktır. Bu sebeplerden ötürü de insanların pokemon GO oyununu oynamak istemesi normaldir. Bu oyunu oynayan kişilerin sayısı gün geçtikçe artış gösterecektir. Bu sayının artması da üreticilerin oldukça çok dikkatini çekmektedir.

Üreticiler oyunun geliştirilmesi ve resmi olan ülke sayılarında ki artış için her geçen gün çalışmaktadır. Bu oyunların gelişmesi de oldukça önemlidir. Oyunların gelişmesi hem üreticilerin para kazanmasına hem de oyunlarının tanıtmalarına olanak sağlamaktadır. Bu durumda oldukça önemlidir. Oyuncularında artık son zamanlarda daha çok talep etmesi ve pokemon severlerin sayısını artması da gelişmesine katkı sağlamaktadır. İnsanların artık akıllı telefonlarından yükleyecekleri oyun ile vakit geçirmesi oldukça güzel ve kolay bir durumdur. Artık vakit geçirmek hiç bu kadar kolay olmamıştır. Pokemon kullanıcıların yaş ortalaması da oldukça yüksek olacaktır. Gençlerden ziyade işin eğlencesi için orta yaşlı kişilerinde oynayacağı oyundur. Pokemon kullanıcıları daha iyi seviyeye gelebilmek için çok gezmeleri gerekmektedir. Kullanıcıların çok gezmesi onların daha çok level atlamasına ve yeni GYM merkezleri elde etmelerine olanak sağlayacaktır. Ayrıca pokemon evrim geçirtme gibi işlemlerin yanı sıra zaten evrim geçirmiş pokemonları yakalama olanakları ortaya çıkacaktır.

pokemon-go-oyna

Bu olanakların var olması için de oldukça fazla gezintiye çıkmaları gerekmektedir. Diğer bir konu ise pokemon evrim geçirmesi için gerekli olan birçok etkin maddeye rastlanılması gerekmektedir. Pokemon şekeri bunların bir tanesidir. Bu şekeri alabilmek için de elinizde olan pokemon sayılarının artması ve gezmeniz gerekir. Ayrıca bir diğer kolay pokemon şekeri elde etmeni yolu ise kolayca bu tür pokemonların sayısının hızlı artmasıdır. Kendi pokemon grubunuz içindeki pokemon sayıları aynı pokemonlar ile artış gösterebilir.

Bunu aza indirmek içinde fazla olan ve CP saldırı gücü az olan pokemonları kolayca profesöre gönder butonu ile ortadan kaldırıp onların yerine size profesörün vereceği şekerleri kullanabilirsiniz. Bu şekerler yardımı ile de artık o pokemonun evrim geçirmesini bekleyebilirsiniz. Pokemon evrim geçirirken ilk evrim geçirme de eğer 2 ya da 3 kez evrim geçiriyor ise oldukça çok fazla şekere ihtiyaç vardır. Ayrıca her pokemonun şekerini biriktirmek gerekir. Olası durumda elinizdeki pokemonu evrim geçirtebilir onun saldırı ve sağlık güçlerini kolayca artırabilirsiniz. Oldukça güzel olan bu durum karşısında bu olayı yapanların sayıları artık artmaktadır. En mantıklısı da budur. Karakterin çok iyi level almasını ve elinizde bulunan pokemonların güçlerini artırmak size savaşlarda oldukça etkili bir çözüm sağlayacaktır. Pokemonların geliştirilmesi ya da evrim geçirmesi işlemi bir yandan heyecan veren bir durumdur.

Bu durumun heyecan vermesi de oldukça güzeldir. Yeni pokemonları keşfetme ve yeni yerler görme olanakları bulunmaktadır. Bunu oynayan insanları sokaklarda caddelerde ve diğer toplum yerlerinde fazlası ile görebiliriz. Bundan dolayı da artık son zamanlarda çok insan sokakta elinde telefon ile görülmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

Cardi B Deletes Instagram After Social Media Backlash Over Her Historic Grammys Win

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Offset Shares a Video of Cardi B Giving Birth to Baby Kulture

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Jennifer Aniston’s Ex Justin Theroux Wishes Her Happy Birthday on Instagram

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Lady Gaga and Cardi B Meet at the Grammys

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...
- Advertisement -

Vampire Step-Dad – Invitation

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Awkoder – Lovely Eyes

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Must read

- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you