Pis Klozete Oturmamak için Kadınlara Tuvalet Kartonu

Author

Categories

Share

Kadınlar artık pis klozete oturmak zorunda değiller!

Stand-Up (ayağa kalk) ismi ile satışa sunulan ve huni şeklinde tasarlanan kağıtlar kadınların tuvalet ihtiyacını pis klozete oturmadan ayakta gidermesine yardımcı oluyor.

Stand Up’ın mucidi Sara Grossman yazları müzik festivallerinde geçiren biri. Bu tarz yerlerdeki umumi tuvaletlerin pisliği de su götürmez bir gerçek. Mikrop yuvası klozetlerden muzdarip olan Grossman, ‘Pis klozete oturmak zorunda değilsiniz!’ sloganıyla yola koyuldu. Kadınların tuvalet ihtiyacını ayakta giderebileceği ürünü geliştirdi.

Pis Klozete Oturmamak için Kadınlara Özel Tuvalet Hunisi Stand Up - Kadın Tuvalet Kartonu 2

Stanford Üniversitesi mezunu, aynı zamanda eski çalışanı Grossman’ın, origami tarzında hazırladığı icadın kullanımı gayet basit. Sıkılarak genişletiliyor ve klozetle boşaltım organı arasında köprü vazifesi görüyor. İşiniz bittiğinde çöpe atabilirsiniz!

Pis Klozete Oturmamak için Kadınlara Özel Tuvalet Hunisi Stand Up - Kadın Tuvalet Kartonu

Grossman, icadının üzerinde uzun süre düşündüğünü belirtiyor. Birçok denemeden sonra en çekici bulduğu son tasarımın üzerinde yoğunlaşmış.

Aslında bu icat türünün ilk örneği değil. Ama Grossman, ürününün, bu yönde geliştirilecek diğer ürünlere örnek olabileceğini umuyor. Hindistan gibi kalabalık olan ülkelerde de çok işe yarayacağını düşünüyor.

Pis Klozete Oturmamak için Kadınlara Özel Tuvalet Hunisi Stand Up - Kadın Tuvalet Kartonu 3

Stan-Up’ın en güzel tarafı, küçük bir çantaya ya da pantolon cebine sığacak kadar kompakt olması.

Author

Share