Pirinç Suyu Maskesi Nasıl Yapılır

Author

Categories

Share

Pirinç Suyu Maskesi Nasıl Yapılır?

 

Doğada her sorunun çözümü bulunduğu gibi özellikle cilt bakımı ve güzellik için eşsiz bir kaynak da bulunuyor. Bu nedenle pahalı kozmetik ürünler kullanmaya ya da pahalı cilt bakım uygulamaları yaptırmanıza gerek kalmadan evde hazırlayabileceğiniz formüller bulabilirsiniz. Bu anlamda son zamanlarda dikkat çeken tariflerden yararlanabilirsiniz. Örneğin bunlardan bir tanesi olan pirinç suyu maskesi de cildi canlandıran ve temizleyen bir maske türüdür.

Pirinç suyu maskesi nasıl yapılır? Bilindiği gibi evde uygulayabileceğiniz her yöntem aslında evinizde bulunan malzemelerde daha pratik ve daha kolay çözümler sağlar. Bu anlamda yararlanabileceğiniz pirinç suyu da her zaman evinizde bulunan malzemelerden elde edebileceğiniz hatta çoğu zaman dikkat etmediğiniz bir maddedir. Yemek yapmaya başladığınızda pirinci yıkamak için kullandığınız su bile bu anlamda cildinizi temizlemek için faydalı olabilmektedir. Pirincin doğal yapısında yer alan B ve E vitaminler pirinci yıkadığınızda suyunda da aynı şekilde vitaminlerin oluşmasını sağlar. Bu durumda bu suyu kullanmamak aynı zamanda israf sayılabilir. Suyu dökmek yerine yüzünüze tonikleyerek kullanabilirsiniz. Özellikle ılık olarak yapacağınız bir tonik cildinizin dinlenmesi ve canlanması için son derece faydalı olabilir.

Bunun dışında pirincin içinde yer alan vitaminleri tam olarak almak istediğinizde yapabilecekleriniz de yine çok basit uygulamalar içeriyor. Bir su bardağı pirinci üç su bardağı su ekleyerek klasik şekilde haşlama yapabilirsiniz. Haşladığınız pirinci sudan eleyerek hem pirinci kullanabilir hem de suyundan yararlanabilirsiniz. Soğuttuğunuz su ile yüzünüzü yıkayabilir ya da bir pamuk yardımı ile yüzünüze masaj yapabilirsiniz. Cildinizi canlandırmak için son derece etkili olan pirinç suyu maskesi nasıl yapılır aslında en kolay yapabileceğiniz tariflerden bir tanesini içeriyor. Bu sayede pirincin suyu ziyan olmadığı gibi hem kendiniz için gerekli miktarda kullanmış olur hem de suyundan yararlanabilirsiniz. Pirin suyu sahip olduğu özelliklerde cildin yapılanmasını sağlayan bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle de uygulayabileceğiniz en ekonomik ve etkili bakım araçlarından bir tanesi olabilir.

Öncelikle cildin nem dengesinin sağlanmasına yardımcı olan bu madde aynı zamanda cildin sıkışlaşmasını ve gözeneklerin kapanmasını sağlar. Cildiniz için kullanmak istediğinizde dilerseniz yüzünüzü yıkayarak dilerseniz de tonik olarak kullanabilirsiniz. Pirinç suyu maskesi nasıl yapılır dendiğinde kolaylıkla yapabilir evinizde istediğiniz zaman hazırlayabilirsiniz. Aynı zamanda cilte leke, yağlanma gibi sorunlar için de pirin suyu kullanılabilmektedir. Üstelik doğal bir malzeme olduğu için alerji yapma ya da cilt tipi seçimi gibi zor seçimler yapmanıza da gerek kalmayacaktır. Bunun yerine yemek yaparken kullandığınız suyu bir kaba doldurmanız yeterli olacaktır. Ancak kullanmadığınız zamanlarda bu suyu bekletmeniz sakıncalı olabilir. Çabuk bozulacağı için pirin suyunu bekletmeden hemen kullanmanızda yarar var. Pirinç suyu maskesi nasıl yapılır gibi nasıl kullanılır da sorulması gereken önemli bir sorudur.

Pirinç suyu sadece cildiniz için aynı zamanda saçlarınız için da kullanabileceğiniz doğal bir sudur. Bu nedenle cildiniz için kullanmak istemediğinizde saçlarınız için kullanabilirsiniz. Yine aynı şekilde kaynatarak pirincin suyunu çıkarabilir ya da pirinci yıkadığınızda biriken suyu kullanabilirsiniz. Saçlarınız bu su ile durulayabilirsiniz. Saçlarda kullanılması halinde parlaklığını kazanmasına ve daha güçlü bir yapı kazanmasına yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra işlem nedeni ile yıpranan saçlarda kullanılması da saçlarınızın yenilenmesine yardımcı olacaktır. Hazırlanan bu su sayesinde hem cildinizi hem de saçlarınızı yenileyebilir, en ekonomik şekilde bakım yapabilirsiniz. Üstelik bunun için çok fazla zaman harcamanıza da gerek kalmayacaktır.

Author

Share

Önceki İçerikHaftada 5 Kilo Nasıl Verilir
Sonraki İçerikNişan Bohçası