Pilates Boy Uzatır mı | Hanımların Dünyası

loading...

Pilates Boy Uzatır mı

Pilates Boy Uzatır mı

Pilates Boy Uzatır mı

İnsan hayatına bedensel faaliyetler ve boy oldukça önem taşımaktadır. Bir insan hayal ettiği boy da olabilmek için çeşitli spor girişimlerinde bulunur. Bu nedenle spor yapmayı huy haline getirir. Bunlardan en ilgi alanlarına giren spor dalı ise pilates olur. Peki, pilates boy uzatır mı derseniz bu konuda kesinleşmiş bir cevabı size verebilmemiz mümkün değildir. Fakat bütün kasları ortak geliştirdiğinden ergenlik çağındaki birinin boyu rahatlıkla bu spor ile uzayabilir. Eğer vücudu buna müsait ise uzama oranı yüksek olabilir. Pilates yapılan hareketlerin değişimi ile farklılık yaratabilir. Sizin ne kadar aktif olduğunuza bağlı bir durumdur. Kalça ve iç bacak güçleşmeye bu sporda meyillidir. Kemik ve kasalar bu sporda fazla esnek olur. Bu da onun uzama payını bu şekilde arttırmış olur. Eğer günlük yaşantılarınızda duruş bozuklukları sizde mevcut ise pilates ile bunu düzelme yoluna girersiniz.

Pilatesin her sporda oluğu gibi değişik türleri vardır. Buna küçük bir dokunuşun sizde yarattığı olağan üstü bir potansiyel diyelim. Evrelerini tamamladığınız zaman vücut her zamankinden daha dinamik olacak duruş görselliğiniz dik ve esnek bir tarzda olacaktır. Kalça dışa çıkık göbek kasları iç içe doğru olur. Omuzlar dimdik baş yukarıda olur. Bu duruşun dört dörtlük olmasını sağlayan ise pilatesdir. Pilatesin vücuda sağladığı esneklik ve spor nasıl yapılır derseniz öncelikle omurga esnetilerek vücut kendini olduğunca rahat bırakır o arada hızlıca gelişen ve uzayan kaslar esnedikçe zamanla uzamaya başlar. Bu çok hızlı bir şekilde gerçekleşmez. Vücudun salık durmadığı bir şeklin ne kadar sizde esnek ve uzun görüneceğini hayal edin. Gerçekten siz artık hayata daha farklı duruşlarla duruyor uzun görünüyorsunuz. Ayda 2 cm kadar yapılan faaliyetlere göre uzama şansınızın olduğu söylenebilir.

Bu tür sporlarda vazgeçme, pes etme ve hemen bu işi bırakma gibi durumlarda uzama hayaliniz suya düşer. Bu nedenle bir işe giriştiğiniz zaman bu işi size kar getireceğini düşünerek hayal kurunuz. Eğer gerekli talimatlara uymaz iseniz isteğiniz sonucu elde edemezsiniz. Pilates boy uzatır mı sorusu en çok merak edilen sorular arasındadır. Size bunun cevabını doğru vermemiz için bu spora olan düşkünlüğünüz ve çalışma şeklinizi bilmemiz gerekir. Bir uzmandan bu konuda destek alabilirsiniz. Peki, pilatesin boy uzatma dışındaki faydaları neler bir de bunlardan sizlere bahsedelim.

• Bel fıtığı ve benzeri ağrılara sebep olan rahatsızlıklara iyi gelir. Bunun doğru yapılması sağlığınız açısından oldukça önem taşımaktadır.

• Vücudu toparlar. Özellikle kadınlarda selülite bağlı rahatsızlıkları giderir. Vücudu eskisinden daha toparlayıcı olmasına yardımcı olur.

• Varise iyi gelir.

• Dik ve esnek durma potansiyelinizi arttırır.

• Karın kasını geliştirir. Bu sayede eskisinden daha dikkat çekici ve fit bir fiziğe sahip olmuş olursunuz.

• Yaşam kalitenizi artırarak hayata olan bağınızı daha fazla güçlendirir. Spor ayrıca beyin ve zekâ gelişimi üzerinde de olumlu etkilere sahip olmaktadır. Özellikle strese bağlı durumların giderilmesinde etkisi çok büyüktür.

• Pilates boy uzatır mı derseniz bunun en güzel cevabı düzenli idman insanı esnek gösterir. Pilateste esnek olmayı sağlayan en güzel araçtır. Bu yüzden boy üzerinde de olumlu etkileri bulunmaktadır.

• Solunum yollarını düzene sokar. Nefes alış verişlerinizi düzeltir. Oksijenin nasıl almanız gerektiğini ve havadan aldığınız oksijeni içinizde en az 40 saniye kadar tutmanız sağlayarak temiz oksijen ile yaşamayı sizlere öğretir. Sağlık açısından faydaları büyüktür. Boyun uzun görünmesine katkıda bulunur. Sizlerde bu sporu düzenli yaparak uzun görünebilirsiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb