Philips Lazer Epilasyon

Author

Categories

Share

Philips Lazer Epilasyon

pihilipis-lazer-epilasyon

Philips lazer epilasyon cihazları ile bayanlar vücutlarında bulunan istenmeyen tüylerden kolaylıkla kurtulabilmektedirler. Bu işlemi yaparken ağrı ve acı hissini en az seviyede hissederek ortaya koymaktadırlar. Bu nedenle geliştirilen Philips lazer epilasyon cihazları artık evlerinizde kendi başınıza çalışmalar yapabilmenize fırsatlar sunmaktadır. Bu cihazların kullanımı ile daha önce kullandığınız tüy alama yöntemlerinden daha uzun süre tüylerinizin görünmemesini sağlayarak estetik bir görünüm kazanacaksınız. Bayanların özellikle çalışan bayanların tercih ettiği evde Philips lazer epilasyon cihazı kullanımı daha basit bir yöntem olmaktadır. Bu alanda yapılana çalışmalar çerçevesinde tüy alma yöntemleri olarak ev tipi lazer epilasyon aletlerinden olan Philipis lazer epilasyon cihazı kullanımı konusunda da basit bir yapıya sahiptir.

Bu cihazlar güzellik merkezlerinde kullanılan cihazların küçültülmüş minyatür tipleri olarak aynı etkiyi göstermektedir. Philips lazer epilasyon evde kullanımlarında verdikleri sonuçlar memnuniyet verici olup Amerikan FDA kurumu tarafından onaylanarak kullanımında herhangi bir sakınca olmadığı anlaşılmaktadır. Bu tür cihazların en sıkıntılı durum olarak tüy rengine göre etkisinin farklı olmasıdır. Işınlarla tüy diplerin nüfuz ettiği için önceden alınmış olması da ayır bir önemli ayrıntı olmaktadır. Philips lazer epilasyon uygulanmadan önce jilet veya kesici aletlerle tüylerin önceden alınmış olması Philips lazer epilasyon cihazından çıkan kuvvetli ışınların tüylerinize etki etmesi daha iyi olmaktadır.

Bu tür cihazlarda ışın gücünü doğru bir şekilde kullanmak çok önemli olmaktadır. Doğru kullanılmadığı takdirde ciltte yanmalar veya tahriş etkileri görülmektedir. Phillips lazer epilasyon cihazını kullanmadan önce tüylerin alınması için uygulama yapacağınız bölgenin 1 ay öncesinden güneş ışınlarından uzak kalması gerekmektedir. Uygulamadan sonra ise güneş kremi kullanarak bölgenin bakımını sağlayabilirsiniz. Fakat aşırı makyaj yapılmamalı veya peeling yapılmamalıdır. Philips lazer epilasyon cihazın kullanımında ilk 5 seansta farkı görmeniz mümkün olmaya bilir. Fakat etkili bir yöntem olduğu için kullanımına devam ederek olumlu sonuç aldığınızı görebilirsiniz.

Philips lazer epilasyon cihazı ile yapılan işlem sonucunda kılların bir daha çıkmayacağı konusunda garanti verilmemekle birlikte tekrar çıkan kılların nedeni ise hormon bozuklukları veya çevresel faktörler olabilmektedir. Philipis lazer epilasyon uygulamalarında sırtta bulunan tüyler 6 aylık bir süre içerisinde kurutulurken yüzdeki tüyleri tamamen kurutmak daha uzun süre devam etmektedir. Bunun bir diğer nedeni ise kişilerin cilt ve kıl yapılarına göre kılların kalın olması veya deri yapısındaki diğer hücresel yapılardan meydana gelmektedir.

Philips lazer epilasyon cihazlarını uygulama seansları olarak kişiler arasında farklı şekillerde kullanılmaktadır. 24 saatlik ara ile uygulamalar yapılmaktadır. Burada karşılaşacağınız aynı bölgeye aynı seans içerisinde sürekli ışın göndererek şişlik belirtisi olacaktır. Burada asıl önemli olan Phillips lazer epilasyon cihazının kullanıldığı süre içerisinde ne kadar etkili olduğunu anlayabilmek için seanslar arasındaki kıl yapıları incelenerek etkisi hesaplanabilir. Bu şişlikler oluştuğunda buz torbası veya ıslak havlu ile uygulama yaparak şişliği ve ağrıyı azaltabilirsiniz.

Author

Share

Önceki İçerikTüp Bebek Merkezi Tavsiye
Sonraki İçerikSaç Uzatma