Perma Modelleri | Hanımların Dünyası

loading...

Perma Modelleri

Perma Modelleri

En Etkileyici Perma Modelleri

Genelde uzun saçlı bayanların en çok tercih ettiği modeldir permalar. Gösterişli alımlı ve ilgi çekicidir. Etraflarında ilgi uyandırmak ve fark yaratmak isteyen bayanların perma yapma alışkanlıkları fazladır. Özellikle düz saçlı bayanların permaya olan ilgileri daha fazladır. Özel yaşantılarında iş hayatlarında değişiklik isterler. Perma modelleri de doğal olarak ilgi alanlarının içine girdiğinden muhtemelen tercihlerini bu modellerden yana kullanmayı seçecekler. Saçınıza şekil veremiyor ve sürekli bozuluyor diye şikayet etmenize gerek yok saç yapınıza göre yapacağınız perma modellerinde, istediğini kıvırcık modeline sahip olabilecek hatta bunun dozunu bile siz ayarlaya bileceksiniz. Perma saçı değişik şekillerde ele alan bir saç bakım şeklidir. Bu saç şekillerinde en iyisini elde edebilir, her kıyafetine değişik saç modelleri ile uyum sağlayabilirsiniz. Şimdi sizlere kuaförde yaptırabileceğiniz ve uzun yıllar etkisinin bozulmayacağı etkili perma modelleri hakkında bilgileri aktaracağız. Bakalım perma nasıl yapılıyor ve hangi modeller en çok ön planda tutuluyor hep birlikte öğrenelim, bilgilenelim. Perma Hangi Tür Saçlara Uygulanır? Perma saç yapısına göre uygulanan bir saç bakım şeklidir.

yuz-sekline-gore-perma-modeliGenelde çok ince telli saçlara kuaförler permayı önermemektedir. Bunun nedeni kadının saçına aşırı derecede yüklenen boya ve pigmentlerin saçında yanmalara sebebiyet vermesidir. Eğer saç modellerinde en çok kıvırcık ve dalgalı modelleri seven birisi iseniz ve saçınıza her sabah şekil vermekten usandıysanız perma sizin için etkili yol olabilir. Sizi uğraştırmayan daha pratik şekilleri ele alan modeller gurubunun içinde yer alır. Bu yüzden saç modelinize göre permanın ince ve ya kalın modellerini tercih edebilir, saç sağlığınız aynı zamanda muhafaza altında tutabilirsiniz. Saçın temel yapısına göre bir bakım ve güzellik hayal değil. Benim saçım çok kalın ve ya ince diye, saçınıza perma yapmaktan vazgeçmemelisiniz. Saç tipiniz önce kuaförünüze bildirin. Zaten kuaför sizin demenize gerek kalmadan saçınıza ne iyi gelir, hangi perma türünü yaptırmanız hakkında size kesin bilgiyi sunacak ve sizin isteğiniz doğrultusunda harekete geçecektir. İnce sargı modelini ,saçınız ince ise kuaför size bu tavsiyede bulunacak ve daha kullanılabilir bir saç modelini elde etmenize olanak tanıyacaktır. Eğer her türlü riske giremem diyorsanız bunu yaptırmadan önce bir kere daha düşünün. Perma bakımlı kadınların, seçkin insanların ve moda trendlerini sıkı takip edenlerin işidir. Çılgın bir fark ve estetik bir güzellik için permanın kalıcı bir güzellik olduğunu da bilemeniz de yarar olduğunu düşünmekteyiz. Saçlarınızı cansız, sönük ve şekil alamayan bir şekilde hissediyor ve bunu sorun haline getiriyorsanız uzun yıllar hiç uğraşmadan permalı saçlarınız ile kıvırcık modeli kullanabilir ve bakım zamanın geldiğinde kuaförünüzün size vereceği talimatlara uyarak bunu tekrardan düzeltebilirsiniz.

Perma hangi tür saçlara uygulanır:

• Saçınıza şekil veremiyor ve bunu kullanma gereği duyuyorsanız en yakın zamanda saç tipinize ve uzunluğuna uygun bir perma yaptırabilir, şık kıyafetleriniz ile değişik bir görselliği ele alabilirsiniz.

• Sabahları uykundan uyandığınızda işe ve ya dışarı çıkma gereği duyduğunda saatlerce aynanın karşısında istediğiniz kıvamı tutturamıyor, sıradan saç toplama ve ya saça düz fön çekerek bunu geçiştiriyorsanız daha kalıcı ve canlı şekiller için saçınıza hayat kazandırabilir, saç tipinize ve renginize göre uygun perma modelini yaptırabilirsiniz.

• Saçlarınız sürekli sönük ise ve siz bunu şekillendirirken sürekli ıslatmak ve çeşitli saç jöleleri kullanarak şekillendirmeye çalışıyor ama zorlanıyorsanız, bir kuaförden bu konu hakkında yardım alabilir, perma hakkında fikirlerini ve fiyatını bütçenize uygun bir şekilde yaptırma kararı alabilirsiniz.

yuvarlak-yuze-perma-modeli• Kabarık Görünen Saçlara Kalın Perma Modelleri

• Bazı insanların genetik olarak saçları çok fazla gür ve kalın telli olur.

Özellikle bu kadar kalın ve fazla saç onların yaşam alanlarında biraza daha sıkıntılar yaşamasına neden olur. Saçları sürekli kabarık başları ise sanki kocamanmış gibi görüntüyü ele alır. Gezmeye giderken ya da işe gittiklerinde saçların indirmek şekillendirmek onların hayatında adeta kabusa dönüşür. Saçın kabarık olması demek bir bayanın bütün günün ziyan olması kadar kötüdür. Hiçbir bayan güzelliğin altında duran kötü görselliği taşımak istemez. Özellikle bu saçları ise buna asla katlanmaz. Eğer saçınız kısa ise perma yapmayı istemek yapacağınız en büyük hata olur. Çünkü saçın hem kalın hem de kısa olmasına bir de perma eklenirse kıvırcık saçlar daha fazla kabaracak komik bir görüntü oluşacaktır. Bunun için sizlerden sabırlı olmanızı, hatta saçınızın uzamasına şans tanımanızı istiyoruz. Bırakın saçlarınız doğal ve sağlıklı bir şekilde uzasın. Saç uzunluğunuz belinize kadar geldiğinde o zaman ince model perma değil kalın model perma yaptırarak saçınızın fazla kabarık olmamasını sağlarsınız. Kalın perma modellerini yaptırmayı düşünüyorsanız eğer, saç uzunluğunuz ve saç tipiniz buna olumlu bakıyorsa bu işlemi yaptırabilir saçınızın 4 ay kadar uzamasını bekledikten sonra bu işlemi tekrar edebilirsiniz.4 ve 6 ay kadar yapılan perma saç sağlığınıza göre kalıcılığını koruyacaktır. Peki, kısa saçlara perma ne şartlarda yapılır bunu yapabilmek için saçınızın nasıl bir yapıya sahip olması gerekir?

• Perma uzun saçlara yakışan en güzel saç şekil bakımıdır. Kıvırcık, lüle ve sargı modeller ile güzelliğiniz adeta yüzünüze işleyecek, saç renginize göre kıyafet giyerken zengin bir duruş sergileyeceksiniz. Kısa saçlarda perma şu şekilde uygulanabilir eğer saçınız çok fazla kısa değilse ve omuzlarınıza kadar bir saç boyuna sahip iseniz saç tipinizin çok kalın olmamak suretiyle ince model perma ile şekil verilebilir. İnce telli saçların ince model perma yapımı ile saçlara güzellik katacak saç ince telli olmasına rağmen sağlıklı ise perma bu saça katiyen zarar vermeyecektir. Bazen saçın yanar diye korkarak geri çekildiğimiz perma modelleri aslında usta kuaförlerin ellerlin de kontrol altında tutularak yapılmakta ve saçın ne zaman zarar göreceğini bilerek hareket edilmektedir. Bu yüzden kaliteli usta kuaförlerinizden emin olarak bu işlemi yaptırmanız sizi az da olsa rahatlatacaktır. Bilmediğiniz rast gele kuaförlerin sizlerde bu tür endişeleri yaratmaları oldukça normaldir. Saçınıza perma yapmayı düşünüyorsanız saçınız uzatabildiğiniz kadar uzatın. Çünkü perma saçın uzun halini doğal olarak kıvırcık modeli ele aldığında kısa görünmesine sebep olacaktır. Saçın hacim ve dolgun bir görüntü yakalaması için saçın uzun olması en güzel perma modeline sahip olmasına yardımcı olur. Perma saç modelleri genelde iki tür olarak yapılır. Kalın perma modelleri, ince perma modelleridir. Kalın perma modelleri saçın kalın ve uzun olanlara tavsiye edilen modellerdir. İnce perma modelleri ise saç teli ince ve orta boy olanlara yapılan bir şekillendirmedir. Eğer saç permayı kaldıramayacak durumda ise saça sadece sargı model yaptırabilir bunu çok fazla uzun olmasa da kısa bir süreliğine geçici bir şekilde kullanabilirsiniz. Fakat bu perma içinde yer almamaktadır.

uzun-sac-kabarik-perma-modeli• Permalı Saça Bakım Nasıl Yapılmalıdır?

• Her ne kadar perma saçı güzelleştirmeye yetse bile içinde olan renk pigmentleri ve kalıcı şekil modeli saç yapısına zarar verebilir. Bunun bakımı doğru bir şekilde uygulanmadığı sürece permalı saçlar ile uğraşmak size bir zaman sonra eziyet olabilir. Bu durumları yaşamak istemiyorsanız kuaförün size nasıl bakım yapmanız gerektiği bilgileri değerlendirmeniz gerekecek. Çünkü kuaförler her ne kadar sizi güzelleştirseler bile saç kimyanız buna güçsüz kalabilir, kırılmalara, aşırı dökülmelere neden olabilir. Bir işe girişmeden önce bunun her zaman olumsuz taraflarını da düşünmeniz gerekir. Eğer sağlıklı bir karara varamaz iseniz zaten saçlarınız yıpranacak ve doğal olarak sizi yoracaktır. Permalı saçlara nasıl bakım yapılmalı sizlere altın önerilerden bahsedeceğiz. Sizler bunları eksiksiz bir şekilde uyguladığınız sürece katiyen sorun yaşamayacak istediğiniz nitelikte bir saç hacmine kavuşarak mutlu olacaksınız. Egonuzu şımartma ve kendinizi olduğunuzdan fazla önemsemek sizin bu hayatta yaşama karşı ne kadar enerji dolu olduğunuzu ve hayatı sevdiğinize işaret eder. Şimdi size vereceğimiz bu bakım önerilerini lütfen dikkate alın. Bakalım permalı saçlara bakım nasıl sağlanmalıdır.

• Doğru Şampuan Seçimi: Saçınızı eğer perma yaptırmış iseniz şuandan itibaren kullandığınız şampuanı bir kenara bırakıp yerine permalı saçlara özel üretilen şampuanları alarak saç bakımınızı ilk olarak şampuan ile sağlayınız. Doğru şampuan seçimi sizin daha kalıcı permalara sahip olmanıza katkıda bulunacaktır. Daha kolay taranabilir özelliğini ele alarak saç permanızın bozulmamasına aracı olacaktır.

• Saçınıza B Vitamini Takviyesi Yapın: Kullanacağınız saç bakım yağlarını tercih ederken özellikle içinde bu vitaminlerin fazla olmasını sağlayın. Yoğun bir şekilde B6 ve B12 vitamini, E vitamini ve A vitamini bu saydığımız vitaminler saçınız ile dost olur. Saçınızın dökülmesini ve her türlü kırılmasının önüne geçer. Saç bakım yağlarını düzenli olarak kullandığınız vakit saç permanız hem kalıcı olur hem de güç kazanır. Saçınızın daha dolgun ve hacimli bir yapıya sahip olmasını arzuluyorsanız saçlarınıza istenilen özeni katiyen uygulamanızda fayda göreceksiniz.

• Saçınızı Sık Yıkamayın: Saçınızı ne kadar sık yıkarsanız perma kalıcılığını bir o kadar yitirecektir. Saçınızı her gün yıkamak yerine hafta iki kez yıkamanız saç sağlığınız için daha uygundur. •

Permalı Saçlar Fön Çekmeyin:

Yapacağınız en büyük hatalardan birisi perma yaptığınız saça fön çekerek onu biraz düz model olarak kullanmaktır. Perma saçınızın kalıcılığını yitirmek ile kalmayacak özelliğini kaybettikten sonra istenmeyen dökülmelere ve yanmalara da saçınız maruz kalacaktır.

perma-uygulamasi• Lif İçerikli Gıdaları Fazla Tüketin:

Perma yapılan bir saçın gerçek değerleri saçın vitamini az da olsa ölebilir. Bunu eski haline getirmenizin en etkili yolu yedikleriniz ve içtiklerinizdir. Saçınızı besleyen lif içerikli gıdaları tüketin. Özellikle brokoli, enginar, ıspanak, elma, portakal, muz, ceviz badem, kuru üzüm saçı en çok besleyen yiyeceklerdir. Saçın direk beslenmesine katkıda bulunan lif içerikli besinleri tüketerek direk saçınızın enerjisini arttırın. Unutmayın saçı aslında gerçek anlamda besleyen yedikleriniz ve içtiklerinizdir. Özellikle su içmeyi ihmal etmeyin.

• Jöle Kullanmayın: Permalı saçlar zaten şekilli olur. Bu yüzden saçınıza bilmediğiniz jöle ve benzeri köpükler kullanarak saçınızı kesinlikle yıpratmayın. Bu maddeler saçınız sert yapar ve görüntü kalitesini düşürür. Saçınız kirli görünür.

• Susam Yağını Deneyin: Sürekli kullandığımız argan ve benzeri yağlar yerine saçı gerçek anlamda besleyen susam yağını deneyin. Özellikle permalı saçların bu yağı mutlaka kullanması saç sağlıkları için oldukça önem taşımaktadır. Saçınıza perma yaptırın ama bakımını da düzgün bir şekilde sağlayın. Saçlarınız sizin gerçek güzelliğinizdir.Saça yapılan perma işleminden sonra geriye sizin saçınıza verdiğiniz ilgi kalıyor. Saçınıza yapacağınız bakım sayesinde daha kalıcı ve çekici olmasını sağlayabilirsiniz.

Perma Modelleri Resimleri

perma-sac-modeliperma-modellerikisa-sac-perma-modelikisa-permali-sac-modellerikalin-telli-uzun-sac-perma-modelikalin-perma-modelikabarik-kisa-perma-modelidaginik-perma-modeli

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb